VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Doktor13 » pon srp 09, 2021 19:32

Dobrý den,

poprosil bych někoho o kontrolu čtení záznamu na adrese
https://digi.ceskearchivy.cz/8514/29/2302/1612/108/0
3. záznam vlevo

- Junius neb Cžerwna 24ho
- Dlauheii Wogtiech Sedlak z Prazowitz;
- Katerzina Motlowa dcera Stepana Motla Sedláka;
- Wogtech ?Droncz chalupnik ze Slaniku, Waczlaw Bržezina sedlák z Hagsky wsy;

Předem děkuju za opravu
Naposledy upravil Doktor13 dne pon srp 09, 2021 20:34, celkově upraveno 1
Doktor13
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned kvě 30, 2021 18:13

Re: O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod zburget » pon srp 09, 2021 20:00

- Junius neb Cžerwen 24ho
- Dlauhey Wogtiech Sedlak z Prazowitz
- Katerzina Motlowa dcera Sstepana Motla Sedlaka
- Wogtiech Sswecz (by to mohl být) chalupnik ze Slaniku, Waczlaw Bržezina sedlák z Hagsky wsy
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Mistr Jan » pon srp 09, 2021 20:27

Jj, je to Sswecz
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2939
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Doktor13 » pon srp 09, 2021 20:40

Dobrý večer

Nevím jak to čtete, ale Já tam vidím Stroniz. Dík
předám.

Pěkný večer
Doktor13
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned kvě 30, 2021 18:13

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Zora » úte srp 10, 2021 8:06

Doktor13 píše:Dobrý večer

Nevím jak to čtete, ale Já tam vidím Stroniz. Dík
předám.

Pěkný večer

Vidíte tam Vy nebo strýček humanitní písmo, (latinku), je to psané kurentem...


Vaše St - je správně Ss, viz tabulka
R - je ve skutečnosti W viz tabulka

O - jste si Vy nebo strýc také neporovnal s převodní tabulkou, - správně tedy E

Z - tam jste přehlédl Vy nebo strýc ještě písmeno C, správně tedy CZ

Jak jistě víte Vy nebo strýc - nad písmenem C se velmi často píše nějaká značka, tady je tečka. Proč tedy tohle písmeno nevpíšete, netuším.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Kiara » úte srp 10, 2021 20:42

Já si jen dovoluji doplnit, že Prazowitz jsou Pracejovice (Praceyowitz), vesnice vzdálená cca 9 km od Volenic. Bez znalosti místních poměrů byste na to asi nepřišel :)
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Doktor13 » úte srp 10, 2021 20:57

Dobrý večer,

Děkuju za rady, ale mě je psát nemusíte. Byl to jenom můj pokus, jak to vidím Já. Nevím jak se to čte natož co to přesně je, ale dík za objasnění, předám.

Dobrou noc
Doktor13
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned kvě 30, 2021 18:13

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Zora » úte srp 10, 2021 22:53

Doktor13 píše:Dobrý večer,

Děkuju za rady, ale mě je psát nemusíte. Byl to jenom můj pokus, jak to vidím Já. Nevím jak se to čte natož co to přesně je, ale dík za objasnění, předám.

Dobrou noc

Takže luštitel je Vás strýc a Vy jste jen přenašeč?
Začíná se mně to nelíbit.

Strýc jednoznačně obešel naše pravidla, nefungoval jeden nick, tak šup, založíme druhý a k němu jakéhosi synovce. Toho tedy genealogie nezajímá, ale píše, co mu strýc řekne...

Budu nad tím přemýšlet. Jiní kolegové dostali ban za menší přestupky.
Vy máte něco chybně, dostanete vysvětlení, to Vás nezajímá... Přijde mně to postavené na hlavu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Doktor13 » čtv srp 12, 2021 20:53

Dobrý večer,

čtu tady a připadá mě, že neustále hledáte nějaké nesmysly, jako by jste byla proti mému strejdovy nějak zaujatá. Nehledejte v tom žádné vaše výmysly.
Upozorňuji a opakuji, že pouze pomáhám strejdovi vepisovat a předávat zprávy. Nenapadlo Vás, že může být strejda taky nějak nemocný?
Nebudu Vám tady psát detaily o každém prdu, čím strejda trpí, od toho tady toto fórum není, aby jste nad tím neustále spekulovala.

Ano, strejda porušil pravidla fóra, ale nikde není napsáno, že mu nemůžu uveřejňovat příspěvky a pomoci mu tak i Já vytvořením si vlastního účtu? Je na tom něco špatného?
Myslím si, že doposud nebyly porušeny žádné pravidla. Aspoň o nich nevím. A kdybych je porušil, tak mě to i za nějaké malicherné maličkosti dáte přeci vědět, ne?

Tak v tom prosím nehledejte žádné nesmyslné obcházení pravidel, nebo ještě něco jiného, ale pomoc.

Děkuji
Doktor13
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned kvě 30, 2021 18:13

Re: VYŘEŠENO_O, 1785, Strakonice, latina

Příspěvekod Zora » čtv srp 12, 2021 21:01

Ok, tak to vyřídíme zcela jednoduše.
Původní nick strýce je přístupný, původní ban dostal na omezenou dobu a ta již vypršela. .
Vy neděláte genealogii, pouze přepisujete, jak tvrdíte. Čili - tento nick není určen na genealogické pátrání, ale pouze na přenášení mezi fiktivními osobami a vnášení chaosu na fórum.
Zabanuji Vás. Vy nebo Váš strýc, nebo třeba 20 osob může dle vlastního rozvážení používat nick Verkator, za který odpovídá ten, kdo nick založil.
Nic víc, nic míň.
S pofiderním synovcem, který prohlašuje, že ho genealogie nezajímá, víc diskutovat nebudu.
Nakonec . počítač máte jeden v podkroví, tak pro Vás i vašeho strýce je to naprosto jedno.

Zatím tedy ban na nick Doktor13, ale znovu upozorňuji, že mohu dát ban na IP adresu.
Chovejte se podle toho. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků