VYŘEŠONO_N Kutna Hora 1839 němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠONO_N Kutna Hora 1839 němčina

Příspěvekod daniela.mala » stř srp 04, 2021 17:26

Dobrý den, prosím o kontrolu a doplněni. Dál s tím nehnu. Hlavně povolaní mě trápí a příjmení prarodičů. Porovnávala jsem dva záznamy. pokus o přepis zkombinovány do jednoho viz níže. doufám, že jsem se neprohřešila, když jsem spojila dva záznamy.

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7403/124

třetí záznam

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7402/477

druhy záznam

Josef Lorenz Lürgung ? aus Kuttenberg katholischer ehel. Sohn Georg Lorenz Lürgrs ?aus Chotuzitz 110 und Gattin Anna geboren Anton Herodes ? Lügrs ? in Chotuzitz 43

Anna katholische eheliche Tochter Wenzel Radovnitzky… zase to slovo in Chotuzitz, Herrschaft Kreis Nr. 131 und dappna Garzahlia geboren Mathias Grschel Laürgn in Chotuzitz Herrschaft Nr37

Diky moc D.
Naposledy upravil daniela.mala dne stř srp 04, 2021 17:39, celkově upraveno 1
daniela.mala
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 28, 2017 11:08
Oblast pátrání: ČR

Re: N Kutna Hora 1839 němčina

Příspěvekod zedir » stř srp 04, 2021 17:36

daniela.mala píše:
Josef Lorenz Bürger aus Kuttenberg katholischer ehel. Sohn des Georg Lorenz Bürgers aus Chotusitz N[ume]ro 110 und dessen Gattinn Anna geborenen Anton Herodes Bürgers in Chotusitz N 43 Sehuschitzer Herrschaft Czaslauer Kreises

Anna katholische eheliche Tochter des Wenzel Radownitzky Bürgers in Chotusitz, Sehuschitzer Herrschaft Czaslauer Kreis Nro. 131 und dessen Gemahlinn Rosalia geborenen Mathias Gestel Bürger in Chotusitz Herrschaft Sehuschitz Czasl[auer] K[reis] Nro 37



Přepisoval jsem dle prvního odkazu, ale při letmém pohledu do druhého si nemyslím, že by tam měly být nějaké důležité odchylky.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: VYŘEŠONO_N Kutna Hora 1839 němčina

Příspěvekod daniela.mala » stř srp 04, 2021 17:43

DIKY, opravdu diky. Bürger mě dostal... :B, koukala jsem na to takovou dobu a ... nic
daniela.mala
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 28, 2017 11:08
Oblast pátrání: ČR

Re: VYŘEŠONO_N Kutna Hora 1839 němčina

Příspěvekod zedir » stř srp 04, 2021 17:50

L a B se často pletou (společně ještě se Z), což je ostatně vidět i zde, že na první pohled jsou hodně podobná - hlavní rozdíl mezi nimi je ale ten, že L více plynule přechází do dalších písmen, kdežto B si od ostatních drží větší distanc, buď celým obloučkem (jako ve slově Bürgers na třetím řádku), nebo obloučkem a zobáčkem, který je vidět ve slově Bürger na prvním řádku následujícího záznamu.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků