Indexy - Ivančice - Kněžice 1786 - ukončeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Indexy - Ivančice - Kněžice 1786 - ukončeno

Příspěvekod Zora » pon říj 01, 2012 20:06

Potřebovala bych poradit, s hledáním osoby František Hons.
Podle věku 26 roků při sňatku v roce 1812 by se měl narodit kolem roku 1786.
Hledala jsem v indexu, Honse,(Hanse) tam nevidím, Františků několik, ale zdá se, že pro mou potřebu, byť začínají (snad) na H, mají moc dlouhé příjmení :-)))

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=189

Problém, se kterým potřebuji poradit, spočívá v tom, že v ručně psaném, naprosto "neúplném "rodokmenu" (spíš takové domácí sesbírané vzpomínky bez dat) je přesně pod sebou uvedeno:

Hans - dožil se 105 let
Hans z Kněžic u JIhlavy
František + Františka , roz. Fialová

Dopídila jsem se s Vaší pomocí ke svatbě Františka Honse (Hanse) s Františkou Fialovou (vdova, na zápise Chmelíčková) v r. 1812,
ale nejsem si jista, zda mám narození ženicha Františka hledat v ivančické matrice nebo v kněžické.
Další problém je v tom, že jsem tedy já, "čtenář", Františka Honse (Hanse) se svýma očima a kvalitoou čtení nenašla nikde.

Zde je index Kněžic
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=10

Ten se, pro jistotu, vyznačuje tím, že jsou pod písmenem H seřazena jednotlivá příjmení a narození všech příslušníků, potom pokračuje další příjmení...
Děkuji za pomoc, aspoň bude na fóru úsměvný večer, nic proti, patří mně to, Z
Naposledy upravil Zora dne pon říj 01, 2012 20:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Indexy - Ivančice - Kněžice 1786

Příspěvekod stanley4 » pon říj 01, 2012 20:36

1) index začína koncom roku 1784, mohol sa narodiť aj skôr (v ďalších rokoch som ho nenašiel)
2) nevidím ho tam
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Indexy - Ivančice - Kněžice 1786

Příspěvekod Zora » pon říj 01, 2012 20:44

ten předcházející index jsem prohledala také...

Navíc jsem prohledala i index sňatků, pokud by se zde narodil, tak je dost pravděpodobné, že by zde byla před uvedeným datem svatba.
Jméno Hons (Hans) se nikde nevyskytuje. Ve svatebním indexu s naprostou jistotou (je psát tiskacím :-))), v indexu narození skoro stoprocentně - Hanse už trochu "umím"
Děkuji za velice , předka sice zatím nemám, ale aspoň jsem si potvrdila, že se dá příjmení "načíst" :-)))
Pěkný večer všem, jdu se postarat o to odpolední zelí. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků