Narození 1900 Hovězí čeština - Vyřešeno, díky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1900 Hovězí čeština - Vyřešeno, díky

Příspěvekod RitterQa » pát zář 28, 2012 9:01

Přečtu vše. Mám pouze problém s tím, že nevím co znamená datum 21.11.1898 (myslím si, že je to narození Františky Hromadové, ale nejsem si jistá, jelikož ji v matrice nemůžu nalézt.)
Dále nepřečtu příjmení babičky Jana - Anna Tomancová, Tomanová? - ve starších matrikách jsem něco našla, ale přišlo mi, že to pokaždé psali jinak. Je to možné?
A zajímá mě ještě, když je napsané, že byl rolník v Hovězí, jestli to značí, že se tam narodil?

Poslední řádek
Kód: Vybrat vše
http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?page=160&entityRef=(^n)(((localArchiv,^n,)(unidata))(2598))


Předem moc děkuji.
Naposledy upravil RitterQa dne sob zář 29, 2012 8:39, celkově upraveno 1
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Narození 1900 Hovězí čeština

Příspěvekod stanley4 » pát zář 28, 2012 9:19

asi takto:
RitterQa píše:- datum 21.11.1898 - sobáš Jana a Františky (rodičov narodeného Jana)
- nepřečtu příjmení babičky Jana - Anna Tomancová (z rodu Jana Tomance)
- ve starších matrikách jsem něco našla, ale přišlo mi, že to pokaždé psali jinak. Je to možné? - je to možné, jazyk sa vyvíjal, navyše písali podľa toho ako počuli...
- zajímá mě ještě, když je napsané, že byl rolník v Hovězí, jestli to značí, že se tam narodil? môže a nemusí - znamená to, že tam žije v čase zápisu...
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Narození 1900 Hovězí čeština

Příspěvekod RitterQa » pát zář 28, 2012 9:34

Moc díky
PŘÍJMENÍ V MÉM RODOKMENU: Bazala, Bosáková, Fajkusová, Hromadová, Jašek, Kamenická, Modrovič, Toman (Tomanec), (aktualizováno 26.10.2015)
RitterQa
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv zář 20, 2012 20:40
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Dolné Držkovce (SK), Hovězí, Ostrava, Piešťany (SK), Sokolovce (SK), Trnava (SK), Velký Báb (SK), Vsetín

Re: Narození 1900 Hovězí čeština

Příspěvekod stanley4 » pát zář 28, 2012 9:36

nie je za čo :wink:
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků