VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod Zora » stř zář 16, 2020 19:25

Úsměvné
Komunikace s nimi tak nějak vázla od začátku a to jsem se s nimi snažil komunikoval mimo tohle fórum, pomocí e-mailů. Na několik poslaných na kontaktní adresu podle webu jsem nedostal odpověď vůbec, pak jsem psal někam jinam a tam mi bylo vysvětleno, že ten e-mail z webu vlastně nikdo ani nečte, byl jsem odkázán někam dál, odtamtud jsem dostal echo, že návod, jak data naformátovat si mám najít někde na webu, musím je nějak upravit, mám je někam nahrát a že se na to časem někdo koukne, zkontroluje, když bude něco blbě vrátí, když to bude v pořádku, tak posune dál. Ale že toho mají zrovna hodně a neví, kdy se k tomu dostanou. Na nějaký můj další dotaz už opět nikdo neodpověděl. Psal jsem znovu všude možně a bez reakce. S tím nějaký příspěvek zde na fóru neměl vůbec žádnou souvislost. Takže závěr, že se mnou nekomunikují, protože jsem jim něco chtěl přeorganizovávat, je absolutně nesmyslný. Oni se mnou nekomunikovali už dávno před tím. Takže jsem to uzavřel s tím, že se nikomu vnucovat nebudu.
----------
Vždyť ti, co odvádějí tu největší práci, jsou kolegové z fóra, ti co pomáhají přepisovat jsou také z fóra :-), takže diskuse samozřejmě čtou
Je zvláštní, že tolik kolegů přepisuje a jejich přepisy přibývají a s obou strannou komunikací není problém.

Myslím, že tě můžu ubezpečit, že nikdo Tvoje přepisy opravovat nebude, takže ani vkládat je do databaze Reqiura je nebude... Prvotní je čtení, tyhle úpravové práce tam nikdo s nadšením nedělá.

Takže on ten problém nebude v Requiru a jejich přístupu, ale spíš ve faktu, že jsi s přepisováním nějak nastavený a nehodláš to měnit a na tvoji "radu" aby to dělali jinak, nezareagovali podle Tvých představ.

je fajn, že přepisuješ, o tom žádná, jen je škoda, že věnuješ čas projektu, který nemá a asi mít nebude - výstup
(jestli jsem pochopila, tak matriky přepsané dobrovolníky nikde průběžně nezveřejňují a možná ani nebudou)
Ať se Ti daří v přepisech, jak jsem už psala obdivně kolegovi o Oslavanech, vím, že je to složitá práce... o to víc ho chválím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29218
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod zburget » stř zář 16, 2020 20:16

Ne, nic úsměvného na tom fakt není.
Opakuju - indexy píšu pro valstní potřebu ve formátu vhodném pro mě. Opravdu nehodlám měnit svůj formát, protože to přepisuju tak, aby to vyhovovalo primárně mně. Tečka.
Já nikomu neradil, aby to dělal jinak. Proto ani nikdo nemohl reagovat podle mých představ. A trvám na tom, že komunikace z JEJICH strany byla mizerná, až nulová. Možná jsem se trefil do blbého období, možná se jim na mě něco nelíbilo, nevím. Je mi to jedno, už to neřeším.
Já jim nabídl svoji práci tak, jak leží a běží. Pokud se jim to upravovat nechce, jednoznačně z toho pro mě vyplývá, že o to nestojí. Co jiného by z toho asi tak vyplývalo? Kdyby o to stáli, vzali by to i tak, jak to je, upravili podle vlastních potřeba a použili. Já to nikomu nenutím, nikoho nepřesvědčuju, aby to po mně upravoval, ani nikoho nenutím, aby to do databáze vkládal. Nabídl jsem, nesetkal jsem se se zájmem, tím to pro mě končí. Pár lidí z fóra mi psalo, jestli nechci indexy upravit a nahrát na Requiro. Nechci. Moje indexy jsou stále veřejné, kdokoli je může použít podle vlastního uvážení. Stáhnout, vyhledávat, klidně ať si je vytiskne a vytapetuje s nimi obývák. Klidně ať je někdo vezme a udělá statistiku četnosti výskytu mých překlepů. Klidně ať to někdo vezme a vrzne na Requiro. Niomu v ničem nebráním, já odvedl svoji část práce a tím to pro mě končí. Jestli někdo chce mít taky zásluhy, ať to udělá. Jenže všichni napíšou tak max. obdivný a děkovný příspěvek, jak je to úžasná práce, ale nikdo není ochotný věnovat ani chvíli svého času, aby to upravil např. pro potřeby Requiro. Věnují čas raději něčemu jinému, co považují za důležitější. Takže to pro nikoho zase tak důležité není. Určitě by to bylo míň času, než ony stovky hodin, které už jsem strávil čtením a psaním. Málokdo má přesnější představu o tom, co je to za práce.
Radši se budu věnovat sestavení dalšího indexu, než abych zjišťoval co jak mám upravit, abych věnoval hodiny času úpravám a věřil, že to možná někdo zkontroluje a vloží do databáze.

Já si práce týmu lidí kolem Requiro vážím taky, občas (vzácně) ji využiju. Nejsou tam (nebo aspoň nedávno nebyly) matriky z míst, kde se pohybuju.

A přestaň mi prosím podsouvat ten nesmysl, že jsem jim chtěl dávat jakékoli rady, aby cokoli dělali jinak - to je totální pitomost a je to to jediné, co je úsměvné pro mě.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12636
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod Zora » stř zář 16, 2020 20:51

Vždycky jsem vše mohla doložit, to nakonec víš sám, nemám důvod tě nějak hanobit.
Jsem zcela výjimečně v časové tísni, (přestavba domu) tak si to, prosím, dohledej.
Sorry, ale takovou radu, cos napsal, tu bych opravdu nevymyslela.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29218
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod zburget » stř zář 16, 2020 21:17

Nebudu nic dohledávat - místo toho jsem jsem nastartoval psaní dalšího indexu a mám už přepsaných 5 prvních skenů. Je do daleko užitečnější, než se dohadovat o nesmyslech.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12636
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod Zora » stř zář 16, 2020 21:56

zburget píše:Nebudu nic dohledávat - místo toho jsem jsem nastartoval psaní dalšího indexu a mám už přepsaných 5 prvních skenů. Je do daleko užitečnější, než se dohadovat o nesmyslech.


Naprostý souhlas, ještě lepší ovšem je, nesmysly neplácat, pak není o čem se dohadovat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29218
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod zburget » stř zář 16, 2020 22:47

Pokud zde někdo plácal nesmysly, já to nebyl. Já jen popsal svoji reálnou zkušenost s Requiro. Já vím, že jsi z nich unešená a jakákoukoli kritiku jejich směrem nejsi schopná překousnout, nemusíš ale kvůli tomu kohokoli zbytečně napadat. Myslím, že si o naší diskuzi a o tom kdo tady co plácá, udělají všichni svj obrázek sami.

K tomuhle už nemám víc co dodat a jdu se věnovat užitečnější činnosti, než dohadování o ničem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12636
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod Zora » stř zář 16, 2020 23:59

Už jsem si všimla, že když nedosáhneš svého, začínáš útočit, je to naprosto zbytečné...okrádáš se o čas neustálým opakováním a stavíš se do role, že o Tebe nestáli...

Requiro používá opravdu hodně genealogů, neslyšela jsem, že by si někdo stěžoval. Zatím jsem četla výtky a občas i mnohem nevhodnější slova pouze od Tebe. Třeba jsi tenhle systém nepochopil, i to se stává...
Stejně tak Requiro doplňuje svými přepisy více genealogů, spolupráce funguje.

Závěr - systém funguje, lidé jsou spokojeni, někteří i přispívají... , dobře se v tom vyhledává, výsledky to přináší... tak proč to hanit nebo proč tento systém nebránit...
Jen proto, že to není trochu jinak - tedy podle Tvých představ?

Máš své přepsané indexy, super, opravdu je to ocenění hodné, myslím to upřimně .
Ale reqiuro má opravdu mnohem víc zápisů, a proto je uděláno tak, aby se dalo vyhledávat, ne pouze jméno a příjmení , ale i kombinace, a současně ve všech přepsaných zápisech, nebo pouze ve vybraných obcích.


Už k tématu nemám co říct, mrzí mě moc, že nemám čas tu diskusi s Tebou dohledat. Opravdu moc. ale vždy dávám odkazy, když něco tvrdím, tak snad pro jednou mně bude uvěřeno.
Na další tvé reakce už nereaguji, je to pořád dokola , tedy zbytečné.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29218
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod zburget » čtv zář 17, 2020 7:40

Tak tedy ještě jednou, naposledy.
Přečti si prosím dobře to, co jsem psal.
Ani slovem jsem nehanil funkčnost Requiro. Nemám důvod ho hanit. I já ho občas (vzácně) využiju a funguje. Jen mám často problém s některými mými příjmeními (z principu funkčnosti, ale to si opravdu nestěžuju, jen konstatuju) a nejsou tam matriky z mé oblasti. A to si opět nestěžuju. Když to nikdo nenapsal a tam nenahrál, tak tam, logicky, být nemůžou.

Já měl před časem jen špatnou zkušenost s jejich (ne)komunikací. Proto jsem další pokusy o komunikaci vzdal. A proto, že těch indexů už mám mezi tím napsaných celkem dost (i když, logicky, výrazně míň, než jich mají oni), zabraly by úpravy indexů do tvaru, jaký potřebují, čas, který tomu já prostě už obětovat nehodlám. Toť vše. Nic jiného v tom není. Proto píšu, že pokud někdo stojí o to, aby byly moje indexy na Requiro, nechť si je vezme a zpracuje.

Proto bych byl rád, kdybys tady přestala spát nesmysly o tom, jak se jim snažím přeorganizovávat práci, jak jim něco chci radit, jak mi vadí, že nedělají věci podle mě, jak jim něco vytýkám nebo používám i "mnohem nevhodnější slova". Zjevně píšu něco jiného, než ty čteš :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12636
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození 1785 Rybníky něm

Příspěvekod Zora » čtv zář 17, 2020 8:49

Snad to tedy opravdu bude naposledy, ale to je na Tobě.
Klidně třeba ještě třikrát, svůj názor, který jsem napsala, nemám důvod měnit.
Šetři raději čas, přepisování indexu je záslužnější a to kdekoliv a jakkoliv, :-)
Za to Ti díky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29218
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků