VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod mikkix » čtv bře 26, 2020 22:23

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=9

Prosím mám zde záznam je to 4tý odvrchu na pravé straně asi 29.?October? 1722 Martinus - Georgig Masaržik et? Anna g? unz? Zarawen ? ( Žeravinky)
Toho Martina mám jeho záznam o úmrtí a podle odpočtu tento záznam o narození dle věku sedí přesně. Nemohu však najít jeho sňatek. Měl ho mít s Annou ale nevím její přijímení.
Děkuji
Naposledy upravil mikkix dne pát bře 27, 2020 20:16, celkově upraveno 1
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod GEN-ZB » čtv bře 26, 2020 23:52

To slovo g.... není příjmení, opakuje se u více zápisů. Ale netuším, co znamená.

A to unz? Zarawen ? ( Žeravinky) je "eius-jeho" a patří to ke kmotře "uxor eius ex Zarawen"
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod zburget » pát bře 27, 2020 1:27

29. Octobris 1722 Martinus - Georgius :!: :!: :!: Masaržik et Anna conjux To, co následuje, patří ke kmotrům.

Vysvětlení: předpona g- je zkratkou pro con-

Tu příponu -g, že je zkratka pro -us, jsem vám vysvětloval už několikrát. :evil:
Pokud budete mít v přepisu ještě jednou tenhle nesmysl, nereaguju!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12586
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod mikkix » pát bře 27, 2020 20:11

dobrý den,
omlouvám se, ale mám pocit že jste mi jen psal v některých záznamech je psáno u jména ...us ale já opravdu nevěděla že g na konci jména znamená us :/ tak děkuji že to konečně vím tak už se nezlobte :) bohužel dnes se mi nedaří spustit actapub.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod zburget » pát bře 27, 2020 20:22

-g na konci je vždycky -us. U jména i kdekoliv jinde.

Občas se to plete ještě s takovým -q3 na konci. To je zase zkratka od -que
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12586
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod mikkix » pát bře 27, 2020 21:22

no ale neplatí to pokud v záznamech jsou jména normálně ne? př Georg :) a chtěla jsem se zeptat ještě ( ale bohužel se mi nedaří otevřít actapublica) viděla jsem v některých záznamech u zápisů třeba písmenko a, b nebo c, nebo i čísla co to může znamenat příklad je v actapublica 5373/str.24 bohužel poslala bych vám tu stránku ale nejde mi to otevřít :shock:
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod zburget » pát bře 27, 2020 22:26

V latinském zápisu nebude jméno Georg. Ledaže by to bylo zkráceno.
ActaPublica mi nefunguje taky. Asi mají nějaký šprajcnutý server. Bude potřeba počkat, až to někdo opraví. Pak se tam kouknete a zeptáte. Tkhle netuším, o čem muvíte.

Hoďte to pak ale jako samostatný dotaz do otázek a odpovědí. S tímto vláknem to, předpokládám, nesouvisí.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12586
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 23:08

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=24

věk je zapsán běžně, tedy buď roky, nebo týdny, případně měsíce a pod. U novorozenců snad vidím i části hodin... Ovšem proč jsou tam ta písmenka, to netuším... zcela jistě jsou to přípisky z pozdější doby.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Narození 1722,Hrozno.Lhota, latina

Příspěvekod mikkix » sob bře 28, 2020 11:35

Děkuji
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků