Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina - vyřešeno, děkuji!

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina - vyřešeno, děkuji!

Příspěvekod henzi » ned srp 05, 2012 11:53

Dobrý den, moc prosím o pomoc s přečtením a přeložením záznamu matriky oddaných.

[url]http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?eventPg=%3E&pageTxt=110&entityRef=%28^n%29%28%28%28localArchiv%2C^n%2C%29%28unidata%29%29%282554%29%29[/url]

Jde o zápis vpravo dole, předposlední zdola - 26.3.1815:
Thomas sohn das + ??? Trlitza ....?????

Anna tochter das + ??? Fojtů ?

svědci: Johann Trlitza
??? Fojtů
??? von Austi


Pokud by bylo možné přeložit i ty čísla, bylo by tu úžasné, protože se v tom naprosto ztrácím a můžu jenom hádat, jestli těch 30 a 22 je věk?
Děkuji moc :-)
Naposledy upravil henzi dne pon srp 06, 2012 20:30, celkově upraveno 1
henzi
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 11, 2006 16:29

Re: Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina

Příspěvekod Milan Wölfl » ned srp 05, 2012 12:12

26. února 1815, číslo domu ženicha 1 (to bych tipoval na dům rychtáře či velký statek, kde byl ženich podruhem), dům nevěsty 13.
Ženich, 30 let, Thomas, Sohn des + Wentzl Trdlitza, Soldat von Württemberg Infanterie 1. Comp.
Nevěsta, 22 let, Anna, Tochter des + Georg Foytu, Bauers
Johann Trdlitza, Paul Foytu, beide Bauern von Austi (oba sedláci z Ústí)

Ludwik Laf?, Farnÿ Pastor
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina

Příspěvekod henzi » ned srp 05, 2012 12:31

Děkuji mnohokrát, tak s povoláním "voják z Württembergu" jsem se opravdu ještě nesetkal, zajímavé zjištění.
Jinak č.p. 1 bylo přímo v jejich vlastnictví, to vím určitě:-)

Hezký den!
henzi
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 11, 2006 16:29

Re: Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina

Příspěvekod Milan Wölfl » ned srp 05, 2012 12:42

Tak voják z Württembergu udělá radost, co se člověk všechno nedozví, na druhou stranu ale pátrání hodně komplikuje... a teď si vyber, co je hezčí, mít unikátní předky nebo rodokmen až do třicetileté války? No, těžká volba, ale touhle svatbou vyřešená :-)
Přeji taktéž hezký den a štěstí při pátrání ;-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina

Příspěvekod henzi » ned srp 05, 2012 13:40

Tak tak, to je to dilema, ale já furt tajně doufám, že si tam pouze pracovně odskočil :D přece jen jméno Trlica moc německé nebude ...
henzi
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 11, 2006 16:29

Re: Svatba 1815 Ústí u Vsetína - němčina

Příspěvekod Milan Wölfl » ned srp 05, 2012 13:46

henzi píše:Tak tak, to je to dilema, ale já furt tajně doufám, že si tam pouze pracovně odskočil :D přece jen jméno Trlica moc německé nebude ...

Nezbude než doufat, pokud byli v č.p.1 majiteli domu, nemohl být cizinec, jen se asi nechal v knajpě naverbovat a jak táhli tak přešel ke kompanii Württemberg ;-)
Také jsem se potkal s pár syny, kteří jsou jeden rok psáni jako pracující u kohosi, najednou další rok už je ale Soldat :roll:
...zatím se mi ale vrátili, resp. vrátil, poněvadž jsem měl jen jednoho soldata z povolání, ostatní byli bratři... snad díky Bohu :-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: zburget a 15 návštevníků