VYŘEŠENO: Matrika úmrtí, 1812, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Matrika úmrtí, 1812, němčina

Příspěvekod kano » stř zář 18, 2019 18:06

Dobrý den,
n
Naposledy upravil kano dne sob bře 27, 2021 15:30, celkově upraveno 4
kano
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv zář 12, 2019 13:59

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod zburget » stř zář 18, 2019 18:09

Co z toho (ne)přečtete?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod Zora » stř zář 18, 2019 18:11

Velice pěkně Vás znovu a opakovaně žádám, přečtěte si znovu pravidla a opravte všechny své příspěvky.
Do předmětu je třeba napsat:
Pramen - ve vašem případě úmrtní matrika, stačí úmrtí
Rok
Místo - obec nebo farnost, případně upřesnění (třeba okres)
Jazyk, tedy čeština, němčina, latina event,. třeba polština, ruština...

Zamyslete se, prosím, zda byste tento požadavek mohl splnit.


Buďte současně tak laskavý a v souladu s pravidly doplňte u příspěvků, které jsou vyřešeny, do nadpisu slovo VYŘEŠENO, Vložte ho na první místo, pište VELKÝMI PÍSMENY.
Postupy jsou popsány v pravidlech.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod klomin » čtv zář 19, 2019 6:05

na vaši otázku kdy zemřel- čtu 19. Jan. (tedy ledna; Januarius=leden) 1812
Andres Toschenovjan
příčina úmrtí Husten (kašel)
klomin
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon led 30, 2017 11:40

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod zburget » čtv zář 19, 2019 7:31

klomin píše:na vaši otázku kdy zemřel- čtu 19. Jan. (tedy ledna; Januarius=leden) 1812
Andres Toschenovjan
příčina úmrtí Husten (kašel)
:!: POZOR :!:
Tato odpověď je špatně!!!


klomin: respektujte příště prosím alespoň požadavky moterátora a neodpovídejte dřív, než budou splněny. Někteří členové fóra notoricky, až systematicky nedodržují pravidla a ignorují všechny vývzvy k jejich dodržování. Je rovněž bohužel dost uživatelů, kteří zdejší fórum považují za černou skříňku, do které hodí sken (výjimečně v souladu s pravidly celou stránku) a čekají, že zadarmo dostanou odpověď.


Já jen teď nevím, jestli sem už teda mám psát, co tam skutečně je, ať tady není zavádějící odpověď a nebo čekat aspoň na opravu předmětu. Čekat na pokus o přepis je už teď zbytečné :roll:
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod klomin » čtv zář 19, 2019 8:11

Tak to se omlouvám, že jsem vám do toho vstoupil, ale všiml jsem si, že někdy také odpovídáte dříve, než tazatel na výzvu vše dopíše, tedy to již dělat nebudu, uznávám.
Jinak samozřejmě vím, že zemřelá osoba je Verona nach Andres Toschenovjan (vdova Verona po zemřelém A.T.), ale pochopil jsem, že tazatel chce přečíst ono Andres a datum.
a tím tedy definitivně končím :|
klomin
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon led 30, 2017 11:40

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod zburget » čtv zář 19, 2019 8:17

klomin píše:Tak to se omlouvám, že jsem vám do toho vstoupil, ale všiml jsem si, že někdy také odpovídáte dříve, než tazatel na výzvu vše dopíše, tedy to již dělat nebudu, uznávám.
Jinak samozřejmě vím, že zemřelá osoba je Verona nach Andres Toschenovjan (vdova Verona po zemřelém A.T.), ale pochopil jsem, že tazatel chce přečíst ono Andres a datum.
a tím tedy definitivně končím :|
V pohodě - však vám za to nenadávám :-) Jen je potřeba si u některých uživatelů dávat pozor.

A jen drobnost, co se týče data - v tom příspěvku je napsáno: Den 19 verseh. Cooperator.
Ale ano, je to leden, jen je měsíc napsaný o 4 příspěvky výše a je vypsaný celým slovem - Januarius 1812
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod klomin » čtv zář 19, 2019 8:24

a jo, máte pravdu, je tam skutečně psáno Den :idea:
klomin
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon led 30, 2017 11:40

Re: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod Zora » čtv zář 19, 2019 9:02

klomin píše:Tak to se omlouvám, že jsem vám do toho vstoupil, ale všiml jsem si, že někdy také odpovídáte dříve, než tazatel na výzvu vše dopíše, tedy to již dělat nebudu, uznávám.
Jinak samozřejmě vím, že zemřelá osoba je Verona nach Andres Toschenovjan (vdova Verona po zemřelém A.T.), ale pochopil jsem, že tazatel chce přečíst ono Andres a datum.
a tím tedy definitivně končím :|


Kolega Kano zřejmě "opravuje" starý rodokmen. Údaje nekontroluje přísliš v matrikách, tady viděl pouze příjmení a o "zbytek" se nezajímal.
Váš příspěvek si přečetl asi 7 minut poté, co jste ho napsal, teď už nemá naprosto žádný důvod se k němu vracet.
Bohužel, není to jeho první příspěvek tohoto typu. Musíme počkat, až bude mít čas a vůli své příspěvky opravit a na oplátku za naše (tedy Vaše) :) snažení projevit také trochu své vlastní snahy.

Upozornění pro kolegu Kano:
Moderátor má možnost udělit ban, tedy zablokovat přístup na fórum v případě vážného a opakovaného nedodržení pravidel.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: MATRIKA ÚMRTÍ 1812

Příspěvekod Zora » čtv zář 19, 2019 16:30

Neopravil jste předmět, hrozí Vám ban. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: MATRIKA ÚMRTÍ 1812 MORÁVKA

Příspěvekod Zora » čtv zář 19, 2019 16:53

Kolego, když Vám přesně vypíšu, co má být v předmětu, tak to prosím respektujte.
Velkým písmem VYŘEŠENO, zbytek malým, chybí Vám jazyk záznamu.

V tomto smyslu opravte všechny své příspěvky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků