VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 04, 2019 11:31

Původ Leopolda a jeho otce Mathiase zde

(zdůrazňuji, abyste nepřehlédla)

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11008/299

první zápis vpravo, narození dcery Anny - je tam povolání Leopolda, stejně jako povolní jeho otce Mathiase.

stejně tak narození Jan poslední vlevo a asi i další , v roce 1840 Karolina ( zřejmě ta, co jí zemřelo v Karlíně nemanželské dítě), dálo jsem nehledala, aby strávníci nezemřeli hlady..:-)

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11008/303

Pokuste se přečíst, když tak pomohou kolegové .
Tady je index narozených
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11008/386

Teď už je to o maličko jednodušší směrem do minulosti. Nevím, jak Vy, ale já mám radost z úlovku ..... tak to posílám prckovi, aby se mu rozmnožil rodokmen. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » čtv črc 04, 2019 16:35

Dobrý podvečer. Přijela jsem teď s dětmi z celodenního výletu, tak jen teď v rychlosti:
Je to první zápis nahoře vpravo ....
Antona mám NAROZENÍ takto:
nar.9.6.1860,
=otec LL: sklářský asistent v KÚ. Děda: Mathias Lepeška, brusič skla ve sklárně ve Zbraslavi, čp.72. Babi: Mariana, rozená Krehrezel.
=matka Mariana, rozená Kubínová. Děda: Franc Kubín, tavič skla z Kazau - osada Haag poté Zahrádky, okres Kaplice (zaniklo). Úřad okresu Dolní Kralovice, Čáslavského kraje v Čechách. Babi: Kathrin, nezjištěno původ/rozená.

Sňatek jsem nenašla v Karolinském údolí, našla jsem tam sňatky 3, jejich dětí:
dcera Karolina, syn František, dcera Anna.
Dále mám údaje na:
dcera Františka: narození + úmrtí
syn Johann (někde uvedeno jako Jan, musím se podívat, jestli to nejsou dvě osoby) narození + úmrtí.
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 04, 2019 16:42

Veroniko, máte tam bydliště Mathiase, jméno a bydliště jeho manželky, teď už je to Vás, hledala jsem to skoro dva dny.
Co všechno máte, je pro nalezení Mathiasových údajů nepodstatné, vyložila jste si přečtené dotazy po svém a tak jste se zadrhla.

Musíte pátrat po sňatku Mathiase jeho manželky, to je teď podstatné, Měly by tam být nejpřesnější údaje o Mathiasovi.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » čtv črc 04, 2019 19:54

Zorko, děkuji.
Já hledala včera prohlížela ty Kejžlice.

Koukám do těch aktuálních odkazů od vás.
dávám písmenko po písmenku k sobě ... jsem schopná vyluštit povolání Leopolda = pomahač, jestli je to možné.
Asi to je už nad moje schopnosti nebo netrpělivosti?
Jdu nachystat prádlo pro charitu a než půjdu spát, tak do toho ještě mrknu, jestli tam neuvidím něco víc.
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » čtv črc 04, 2019 19:56

pomahač v huti
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 04, 2019 20:00

veronika.zel píše:pomahač v huti


Je třeba postupovat rozumně.
Nepřekládejte, ale přepisujte. Vždyť já ani nevím, o kterém pomahači v huti píšete.

Musíte založit nové téma, a postupovat podle pravidel.
A Vám pomůže především, když budete mít jednotlivé zápisy řádně přečteny a uzavřeny .
S překladem na závěr klidně pomohu. Je jen na Vás, zda se postupně chcete naučit číst stará písma.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » čtv črc 04, 2019 21:05

Dobře :-)
Zde již vše uzavřeno :-) Dobrou noc a děkuji! :)
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 05, 2019 15:33

pro povzbuzení do dalšího hledání, a abyste zatím nemusela do Zámrsku - svatba Leopolda a Marie Kubín.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11012/121
Za svědka jim šel Řinek Franz, ten byl manželem Leopoldovy sestry, co ovdověla v Opatově a vzala si Jelínka.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » ned črc 07, 2019 18:08

Dobrý večer, Zorko.
Vy mi dáváte, v dobrým slova smyslu :-D Spíme s dětmi na chajdě, domů jezdíme pro pitnou vodu, umýt atd.
Tak nemám možnost internetu nyní po večerech. Když ty zápisy z matriky vytisknu, je to špatně čitelné.
Musím si to nějak ofotit do mobilu z obrazovky nebo něco vymyslet. Zatím děkuji, přeji pěkné dny. Verča.
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod Zora » pon črc 08, 2019 9:15

Nikam nespěcháte, na podzim času dost, jen já to "musím" přeposlat, abych si to nemusela pamatovat.
Našla jsem i - zřejmě sestru Marie (manželka Matěje, matka Leopolda) Annu, v obci Lipnice nad Sázavou, otec psán jako vilicius, tedy opravdu šafář.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození 1815, Zbraslavice, čeština

Příspěvekod veronika.zel » stř črc 10, 2019 20:37

Zora píše:Nikam nespěcháte, na podzim času dost, jen já to "musím" přeposlat, abych si to nemusela pamatovat.
Našla jsem i - zřejmě sestru Marie (manželka Matěje, matka Leopolda) Annu, v obci Lipnice nad Sázavou, otec psán jako vilicius, tedy opravdu šafář.

Z


Dobrý večer, Zorko. Mám zpracováno:
narození Anny L. + Carolini L., a svatbu Leopolda L. :-)
Udělám nové téma. Budu vděčná, když se mrknete. Děkuji! Verča.
veronika.zel
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 08, 2017 15:33

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků