VYŘEŠENO velký dík sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO velký dík sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 18:42

Bohužel musím poprosit o pomoc, písmo jen tuším, jak je rozpité, při zvětšení spíš hádám, než čtu, berte to, prosím, jako pokornou omluvu
Jména snoubenců znám z indexu.

První zápis v roce 1667
https://digi.ceskearchivy.cz/2478/32

? january potwr. Ondrzeg Tardon z dědiny Pogseglis? ??? ??? z Justinu dcer? nebostika Jana Strazka ( v indexu je Špačková) z dediny Patona? a swedků... (to nepotřebuji)

Moc děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Rebeca » úte čer 04, 2019 18:46

Zdravím Zoro, asi jde o omyl, odkaz vede k roku 1741 a ještě ke všemu ke křtům......je to správná matrika?
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 18:51

Pokusím se to opravit, omlouvám se, systém permanentních odkazů mně dělá problémy,.

https://digi.ceskearchivy.cz/2478/163

Moc děkuji a je to to hodně trapné. :oops: :oops: Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Rebeca » úte čer 04, 2019 19:36

...tak to prrrr Zoro, to tedy není trapné, to je jen důkazem, že nejste robot, ale člověk 8) ( a mezi námi, já permanentní linky úplně nesnáším :lol: )
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Boza » úte čer 04, 2019 19:41

Přísahám že bych tam po slově Ondřej normálně viděl wdowec, ale pravda proti indexu jsem to nezkoumal. Doplním jediné slovo co jsem schopen rozpoznat:

january potwr. Ondrzeg Tardon z dědiny Pogseglis? ??? rybnikář ??? z Justinu dcer? nebostika Jana Strazka ( v indexu je Špačková) z dediny Patona? a swedků... (to nepotřebuji)
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod zburget » úte čer 04, 2019 19:42

No to je dílo :roll:

Ta příjmení mi tam prostě nesedí :-(
napíšu, co vidím se všemi možnostmi, které bych v tom mohl vidět. A to jsem prosím (zatím ještě) nic nepil :-)

25 january potwr. Ondrzeg Wdowecz z dědiny [No|Po|Ro|W]sycz[l, t, k]ik? ??? Rybnikarž Ssy?z[a|u] z Justinu dczeru nebostczika Jana Ssraybera (bych tam nejspíš viděl) z dediny Porowa? (Borová?) a swedků...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 19:50

Fakt je ten, že u příjmení je připsaný otazník...
To by i vysvětlovalo, proč není nikde časově návazný záznam o úmrtí nositele tohoto příjmení, nebo o narození.
Tardonius Anna je až v roce 1733
(Na vysvětlenou, hledám příjmení, které se neustále měnilo, nositelé byli kantoři , domnívám se, že varianta Tardonius Turdonius je snaha o latinsky znějící tvar)

Ještě chvilku počkám, ale zřejmě budete mít naprostou pravdu.
Moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Rebeca » úte čer 04, 2019 19:57

5 (možná tam předtím bude ještě 1 či 2,ale to není v ohybu vidět) january potwr. Ondrzeg Tardon z dědiny Pogseglis? ??? ??? z Justinu dcer? nebostika Jana Strazka ( v indexu je Špačková) z dediny Patona? a swedků

teda Zoro, na to asi musím být odpočinutá - ale Pogseglis tam vidím taky a Justinu a Ondřeje Tardoně taky...ale toho Strazka tak nevidím....spíš Ssruzka (ale to asi bude blbost)...nějak jsem vyšla ze cviku a to vedro tomu taky nepřidává

takže jistě vidím jen to, že datum bude 5 (a ta svatba potom je taky 5... a vzhledem k tomu, že to neni "idem", tak asi půjde o 15.1. v prvním a 25.1. u té následné)...na to další se juknu zítra (pokud to ještě bude třeba...)
Rebeca
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 20:05

Rebeco, moc děkuji, víc určitě není třeba, nejde mně o data, jen o příjmení ženicha a původ...

Zkusím dohledávat vesnice...

Moc a moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod zburget » úte čer 04, 2019 20:16

jen pro pořádek - u datumu bych si byl skoro jist tím, že je to 25 (proto jsem to napsal bez otazníku) - před pětkou je vidět kousek svislého tahu nahoře a asi kousek dole. To by odpovídalo dvojce. Jednička je psaná jen jako svislá čárka - viz poslední záznam v roce 1666, kde je předpokládám 19 9bris.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sňatek, farnost Budeč, 1667 česky

Příspěvekod Zora » úte čer 04, 2019 20:22

zburget píše:jen pro pořádek - u datumu bych si byl skoro jist tím, že je to 25 (proto jsem to napsal bez otazníku) - před pětkou je vidět kousek svislého tahu nahoře a asi kousek dole. To by odpovídalo dvojce. Jednička je psaná jen jako svislá čárka - viz poslední záznam v roce 1666, kde je předpokládám 19 9bris.


I tobě moc děkuji, opět jsem přehlédal předchozí příspěvek...

Hledám ještě v okolních farnostech, uvidíme... spíš to ale opravdu vypadá na vdovce. Datum není rozhodující.

Díky všem, klobouk dolů před Vašima očima. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 46 návštevníků