Kniha narozenych Fricovce 1794 , latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Kniha narozenych Fricovce 1794 , latina

Příspěvekod TomasV » čtv kvě 30, 2019 15:55

Mam potize s prijmenim matky Matiase Divy (treti dole vpravo) .
Co ctu je : datum 20.2.1794 , Dite Matias . Otec Joannes Divy . Matka Barbara Kovala (?)
Sice ctu Kovala ale nejsem si toho jisty . Muze mi to nejaky expert potvrdit nebo popripade opravit ?
Rovnez jsem si vsiml ze nekdy je u matky udane jeji jmeno a prijmeni a nekdy jenom jmeno . Je v tom nejaky system nebo to zavisi jenom ciste na tom jak se to farari chtelo napsat ?

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=697712
Naposledy upravil TomasV dne pát kvě 31, 2019 0:27, celkově upraveno 1
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Kniha narozenych Fricovce 1794

Příspěvekod Zora » čtv kvě 30, 2019 16:14

Opravte předmět a přepis viz pravidla:
1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk.

a doplňte, co jste přečetl
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme

Fórum slouží i jako databáze příjmení pro další kolegy, kteří hledají stejné příjmení ve stejné oblasti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kniha narozenych Fricovce 1794

Příspěvekod TomasV » čtv kvě 30, 2019 19:02

Jak zmenit predmet nevim ale jazyk je latina .
Precetl jsem vsechno takze pomoc nebo lepe receno potvrzeni potrebuji pouze pro jedno slovo - prijmeni matky Mathiase Divi ktere ctu jak jsem jiz rekl Kovala .
Ale nejsem si toho 100 % jisty .
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Kniha narozenych Fricovce 1794

Příspěvekod Zora » čtv kvě 30, 2019 19:16

TomasV píše:Jak zmenit predmet nevim ale jazyk je latina .
Precetl jsem vsechno takze pomoc nebo lepe receno potvrzeni potrebuji pouze pro jedno slovo - prijmeni matky Mathiase Divi ktere ctu jak jsem jiz rekl Kovala .
Ale nejsem si toho 100 % jisty .


Vpravo dole v prvním příspěvku tlačítko UPRAVIT a pak kliknout do předmětu a dopsat.

Co se týče přečteného, není to o vyzvídání, co jste přečetl, ale o tom, že vše, co uvedete, může pomoci někomu dalšímu. V našem fóru je zvykem vyhledávat - tlačítko HLEDEJ

Takže doplňte vše, co jste přečetl - píšete, že si nejste jistý pouze příjmením matky.

Pokud si nejste jistý, jak postupovat s opravou předmětu, stejně se to musíte naučit. Jak jste si přečetl jistě v pravidlech, je třeba po vyřešení Vašeho dotazu doplnit začátek předmětu VYŘEŠENO.
postup pro zadání VYŘEŠENO - Označujte vyřešené příspěvky
viewtopic.php?f=41&t=22072


Přečtěte si pravidla pečlivě, je tady poměrně hodně příspěvků a je třeba v nich mít přehled a udržovat pořádek. Jinak se navzájem obíráme o čas.
Upozorňuji na možnosti varování, kde mohu použít i ban.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 48 návštevníků