VYŘEŠENO matrika narozených Tupadly (Klatovy) 1848 němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO matrika narozených Tupadly (Klatovy) 1848 němčina

Příspěvekod okkvp » pon kvě 13, 2019 6:47

Prosím o pomoc s přepisem údajů u rodičů ve dvou zápisech v Matriční knize narozených - druhý shora a šestý (předposlední) na stránce
http://www.portafontium.eu/iipimage/30060290/bezdekov-12_0870-n?x=-46&y=-37&w=1122&h=843

Jsem ve čtení teprve začátečník, snažím se číst po písmenkách a mám zamotanou rodinu (dva bratry v jedné vesnici):

2. zápis - Maria
otec: Smáha Josef –J.oohner – ehet Sohn des + Martin Smáha, emhhiteuten des Tupadl Nro:11. Dem Mutter Anna, gebornen Wenzel Kolrus, Bauers des Watzau teinizler Bae.rschaft Nro-
Matka: Dorotha – eheliche Tochter des Paul Chocholka, Bäu..rs des Tupadl Nro: 37. Der Mutter Magdalena gebornen ?russogh Tichaczek Bäu… aus Str..jckowic Baer.schaft Merklin Nro -

6. zápis - Peter
Otec: Smáha Martin emphiteut hier Nro: 11. ehelicher Sohn des + Martin Smáha, emghiteuten eben from Nro 11. Der Mutter Anna gebornen Kollerus des Watzau teinizler Baernshaft.
Matka: Maria – eheliche Tochter des Jakob Tomáschek emgfiteuten zu Tupadl Nro: 32 der Mutter Anna gebornen Schlaiss des Tupadl Nro:
Naposledy upravil okkvp dne čtv kvě 16, 2019 21:37, celkově upraveno 4
okkvp
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 13, 2019 5:59
Oblast pátrání: Klatovsko, Plzeňsko,

Re: Rodiče matrika narozených 1848 němčina

Příspěvekod zburget » pon kvě 13, 2019 7:10

Zdravím, vítám na fóru!

Pokud jsou ve vesnici "jen" dva bratři, každý se jmenuje jinak a každý má ženu jiného jména, tak je to celkem běžná situace a hledání je v pohodě. Veřte, že může být podstatně hůř.

Maria
otec: Smáha Josef – Inwohner – ehel(iche) Sohn des + Martin Smáha, Emphiteuten des Tupadl Nro:11. Der Mutter Anna, gebornen Wenzel Kohlrus, Bauers aus Watzau teinizler Herrschaft Nro-
Matka: Dorothea – eheliche Tochter des Paul Chocholka, Häuslers aus Tupadl Nro: 37. Der Mutter Magdalena gebornen Christoph Tichačzek Häuslers aus Streyčkowic Herrschaft Merklin Nro -

Peter
Otec: Smáha Martin Emphiteut hier Nro: 11. ehelicher Sohn des + Martin Smáha, Emphiteuten ebenhier Nro 11. Der Mutter Anna gebornen Kollrus des Watzau teinizler Herrshaft.
Matka: Maria – eheliche Tochter des Jakob Tomáschek Emphiteuten zu Tupadl Nro: 32 der Mutter Anna gebornen Schlaiß aus Tupadl Nro:



Využívejte toho, že se spousta slov opakuje - zde napře Ephiteut(en) a pomáhejte si v jejich rozluštění porovnáváním jejich jednotlivých výskytů.

Jinak - na první čtení zde je to pomerně dost dobrý výkon! Smekám. …a přeju hodně úspěchů v pátrání po předcích.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodiče matrika narozených 1848 němčina

Příspěvekod okkvp » pon kvě 13, 2019 7:40

Děkuji mockrát

Čtení trénuji už zhruba třetí týden, nakukovala jsem i tady do některých vyřešených, ale jak si moc netykám s němčinou a ještě jsem nejistá, tak i ve stejných slovech vidím různá písmenka.
Bratry v téhle vesnici mám snad jen dva, ale jinak bohužel rodina na syny plodná a s tradicí dávat stejná křestní, takže se mi schází i tři stejného jména narození v jedné MK během jednoho roku a prapůvodci jsou Martin a Matěj z jedné vesnice (jestli bratři nevim)
okkvp
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 13, 2019 5:59
Oblast pátrání: Klatovsko, Plzeňsko,

Re: Vyřešeno Rodiče matrika narozených 1848 němčina

Příspěvekod zburget » pon kvě 13, 2019 7:52

Co máte z toho - já německy umím tak jen to, co se vyskytuje v matrikách :-) Do toho se rychle dostanete. Těch slovíček není zase až tak moc.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Vyřešeno Rodiče matrika narozených 1848 němčina

Příspěvekod Zora » pon kvě 13, 2019 8:09

Opravte si předmět podle pravidel viz:

Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy.

Chybí obec, rok a nepatří tam nic dalšího, tedy "rodiče".
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29132
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků