VYŘEŠENO narození Velké Březno 1729 německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO narození Velké Březno 1729 německy

Příspěvekod JanaVi » úte kvě 07, 2019 13:41

Prosím o pomoc s několika slovy. Zápis o narození Marie Anny vpravo dole
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 16bae987:-
6d8d&scan=239#scan239

dne 3. dubna dítě Marie Anna, otec Lorenz Schrul ? (jinde psáno Schroll) v současné době "Mölher" ?? ve Velkém Březně, matka Magdalena P.. ?? Maria Agatha, pana Hanse Georga Böhma, "burg Graff" ?? ve Velkém Březně vlastní württin ??
Svědky jsem až na slova "Mölher" a "württin" tak nějak přečetla.

Moje osvědčené slovníky mi nepomohly, pokud byste někdo měl odkaz na nějaký lepší překladač, budu moc ráda.
Naposledy upravil JanaVi dne úte kvě 07, 2019 17:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: narození Velké Březno 1729 německy

Příspěvekod JanaVi » úte kvě 07, 2019 13:46

myslím, že odkaz jsem zapsala špatně, tak zkusím druhý pokus

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 39#scan239
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: narození Velké Březno 1729 německy

Příspěvekod havlisovka » úte kvě 07, 2019 16:01

U otce je "Möltzer", což by bez záruky mohl být dnešní "Mälzer", sladovník; kmotra byla Marie Agatha, Ehel(iche). Württ(in) (dnes by se psalo Wirttin) - to celé nejspíš znamená manželka od H. G. Böhma, a ten zas byl Burggraf, purkrabí.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: VYŘEŠENO narození Velké Březno 1729 německy

Příspěvekod JanaVi » úte kvě 07, 2019 16:27

děkuji za pomoc. Sládek to bude, jen jsem to nedokázala přeložit, v jiných zápisech byl psaný Braumaister. Wirtin by mohla být i hospodyně, ale to už je asi jedno, chtěla jsem vědět především to povolání.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků