Vyřešeno - Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Vyřešeno - Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod lukyha » čtv dub 11, 2019 17:53

Zdravím a moc prosím, zda byste mi pomohli s přečtením tohoto záznamu od Ignatius...

https://pasteboard.co/I9Fl7OA.jpg

Moc děkuju,
Lukáš
Naposledy upravil lukyha dne sob dub 13, 2019 8:54, celkově upraveno 1
lukyha
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 31, 2016 22:18

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod zburget » čtv dub 11, 2019 18:02

Zdravím,
pomůžeme rádi - za dodržení obvyklýhch podmínek - viz pravidla sekce:

2c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme

a

2d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání - tedy dejte sem přímo odkaz do matriky
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod lukyha » čtv dub 11, 2019 18:11

aha, jasně, chtěl jsem zjednodušit jen výřezem části, kterou nepřečtu.

http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =481&h=198

stránka vpravo, poslední záznam. Jde mi jen o svědky, zbytek mám.

Děkuju.
lukyha
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 31, 2016 22:18

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod zburget » čtv dub 11, 2019 18:22

Tak jestli všechno ostatní máte, tak určitě přečtete něco i z těch svědků - vždyť se toho nebojte a napište, co vyluštíte. Zbytek doplníme.

mimochodem - ten neořezaný sken se čte o 100% líp
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod lukyha » sob dub 13, 2019 7:56

U těch svědků toho právě vyjma útržků moc nepřečtu, "Ignatius", co je za tím jménem nevím, pak samozřejmě vyčtu Letiny a Střížovice. Zbytek je mi neznámou, proto se obracím s prosbou sem. Ten pravý sloupec s bydlišti je čitelný dobře, to není třeba (Střížovice a Libákovice).
lukyha
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 31, 2016 22:18

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod Zora » sob dub 13, 2019 8:04

fórum slouží i jako databáze pro ostatní, kteří hledají stejná příjmení nebo ve stejné oblasti, bylo by vhodné vložit i příjmení snoubenců.

edit - Dívala jsem se na vaše příspěvky, skoro vždy potřebujete jedno slovo, nebo něco drobného dočíst, proč ale nevložíte alespoň ta důležitá příjmení, vždyť stejně jako Vy někdo další potřebuje třeba stejnou pomoc... A fórum Vám pomáhá...

search.php?author_id=6239&sr=posts
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod lukyha » sob dub 13, 2019 8:32

ano, forum mi pomaha v docitani a jsem za to rad. Myslim si, ze neni povinne nekde zverejnovat prijmeni, dokonce o to opravdu ani nestojim.

Pokud mi pomoct nechcete, nepomahejte, ale uz tady jsou 4 reakce a ani jedna neni k veci. Proto prosim smazte muj prispevek nebo nechte odpovidat ty, kteri pomoci chteji. Dekuju.
lukyha
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 31, 2016 22:18

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod Zora » sob dub 13, 2019 8:36

lukyha píše:ano, forum mi pomaha v docitani a jsem za to rad. Myslim si, ze neni povinne nekde zverejnovat prijmeni, dokonce o to opravdu ani nestojim.

Pokud mi pomoct nechcete, nepomahejte, ale uz tady jsou 4 reakce a ani jedna neni k veci. Proto prosim smazte muj prispevek nebo nechte odpovidat ty, kteri pomoci chteji. Dekuju.


To je opravdu vaše reakce na slušné upozornění? Nestačím se divit. Ostatní si udělají úsudek zcela jistě sami.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod zburget » sob dub 13, 2019 8:42

Zdravím,
opravdu nemáme problém s tím komukoli pomoct a nikoho nechceme buzerovat s nesmysly. Ale jak píš Zora, někdo jiný může hledat stejné osoby. Já sám, když jsem přišel na tohle fórum, jsem si zkusil vyhledat, jestli se tady někde nevyskytuje příjmení, které mě zajímá. No, tehdy nevyskytovalo… Takže požadavek na přepis všeho, co přečtete není samoúčelný.

A i v těch svědcích - Jsou rukopisy, kdy nějakou chvíli trvá, než se v tom člověk zorientuje. A vy už ten rukopis znáte, protože v něm nějakou dobu pátráte. Takže i tím, že zapíšete vše, co přečtete byť jen z té části, kterou chcete přečíst, hodně pomůžete tomu, kdo chce pomoct, aby se v daném rukkopisu zorientoval. Já třeba nějakou chvíli musl přemýšlt nad tím, jestli je místní název Lettiny reálný protože ho neznám. A třeba zase všechna jména jsou mi na první pohled jasná. Jen tím, že jste zapsal místní názvy, které přečtete jste mi pomohl jednat ujasnit si daný rukopis a ušetřil jste mi čas s nutností ověřovat místní názvy. Samozřejmě jsem si proběhl písmenka, jestli jste v nich neudělal nějaký "překlep", ale nemusím přemýšlet nad tím, jestli něco takového vůbec může existovat.


Takže přepis svědků:

Ignatius Koschan Arcul(arius) Lettin(ensis) et Wencl Pohlodek Rust(icus) Stržižov(icensis)

A možná vás zmátl vedlejší sloupec - Cath(olic)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod zburget » sob dub 13, 2019 8:44

lukyha píše:ano, forum mi pomaha v docitani a jsem za to rad. Myslim si, ze neni povinne nekde zverejnovat prijmeni, dokonce o to opravdu ani nestojim.

Pokud mi pomoct nechcete, nepomahejte, ale uz tady jsou 4 reakce a ani jedna neni k veci. Proto prosim smazte muj prispevek nebo nechte odpovidat ty, kteri pomoci chteji. Dekuju.


Nikdo po vás přece nechce, abyste zveřejnil vaše příjmení, kde jste to prosímvás vyčetl? :shock:
Jen jste byl požádán, abyste sem zapsal jména ze záznamu, o který máte zájem.

edit: první reakce (moje) ovšem k věci byla - byl jste požádán o doplnění odkazu, protože ořezaný sken byl v blbé kvalitě a chyběly souvislosti (nebylo zcela zřetelné, že se jedná o dva sloupce) a zadruhé jste byl požádá o doplnění toho, co vyžadují pravidla. Kdyby to vše bylo ve vašem původním dotazu, byla by pod vaším dotazem jediná reakce a to přečtený text.

A věřte, že pokud budete potřebovat cokoli příště, rád vám to opět přečtu (za dodržení všech pravidel sekce).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

VYŘEŠENO Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod lukyha » sob dub 13, 2019 8:53

Moc Vam dekuju, opravdu.
lukyha
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 31, 2016 22:18

Re: Matrika O, 1779, Libákovice, latina

Příspěvekod Zora » sob dub 13, 2019 8:54

Je tam pouze :
fórum slouží i jako databáze pro ostatní, kteří hledají stejná příjmení nebo ve stejné oblasti, bylo by vhodné vložit i příjmení snoubenců.

O vlastním příjmení (tazatele) jsem nepsala a rozhodně to tazatel ví, nikdy neuvádí nic dalšího než to, co potřebuje dočíst. Asi proto, že nechce nikomu dalšímu pomáhat. Ano, to jeho povinnost není, souhlasím.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků