VYŘEŠENO dvojí svatba 1710 - Střížovice

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO dvojí svatba 1710 - Střížovice

Příspěvekod DanielaH » úte bře 19, 2019 20:52

Prosím o přečtení druhého záznamu vlevo dole a pak druhého záznamu vpravo nahoře
Já jsem se teď dlouhou dobu k rodokmenům nedostala a úplně jsem z těch textů vypadla :-(
Mělo by jít o svatbu (ze dne 9.11.1710) bratrů Hajšmanových z Předenic (Vavřince a asi Ondřeje - přečtu akorát "syn Jana Hayžmona...."), oba se přiženili do Střížovic.
Mohli byste mi, prosím rozluštit zbytek?
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =852&h=326
Moc děkuji!!!
Naposledy upravil DanielaH dne stř bře 20, 2019 7:03, celkově upraveno 2
DanielaH
 
Příspěvky: 173
Registrován: pát bře 14, 2014 13:29
Bydliště: Plzeň-jih
Oblast pátrání: Plzeň-jih - Snopoušovy, Předenice, Střížovice, Nebílovský Borek, Losiná, Chlum u Blovic,....
Rodokmen online: MyHeritage - danielah@volny.cz

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice

Příspěvekod Zora » úte bře 19, 2019 20:58

DanielaH píše:Prosím o přečtení druhého záznamu vlevo dole a pak druhého záznamu vpravo nahoře
Já jsem se teď dlouhou dobu k rodokmenům nedostala a úplně jsem z těch textů vypadla :-(
Mělo by jít o svatbu (ze dne 9.11.1710) bratrů Hajšmanových z Předenic (Vavřince a asi Ondřeje - přečtu akorát "syn Jana Hayžmona...."), oba se přiženili do Střížovic.
Mohli byste mi, prosím rozluštit zbytek?
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =852&h=326
Moc děkuji!!!

Prosím, postupujte podle pravidel,
doplňte do předmětu jazyk .
Napište zvlášt každý zápis a uveďte, co jste přečetla
spoustu slov přečtete, jen to chce čas, kterým asi šetříte. JUména, rodinné vazby.,,, snažte se, prosím.
naše pravidla říkají:

mějte vždy na paměti, že nezištnou a často vyčerpávající pomoc vám ve svém volném čase rádi poskytují většinou amatérští genealogové, kteří tak na oplátku vyžadují také vaši amatérskou snahu, která jim urychlí a usnadní práci a dodá vlastní důvod, proč vám pomoci.
Vložte vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice

Příspěvekod Zora » úte bře 19, 2019 21:09

Já se tady vypisuju s ponaučením a vy ani nevíte, že už jste zápis jednou vložila a kolega Vám, ho písmenko po písmenku přepsal.
Prosím, važte si naší pomoci a nezneužívejte ji.

viewtopic.php?f=9&t=40121
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice

Příspěvekod DanielaH » úte bře 19, 2019 21:09

Omlouvám se, označím jako vyřešeno a ignorujte to. Psala jsem, že jsem měla bohužel dlouhou pauzu. Děkuji
DanielaH
 
Příspěvky: 173
Registrován: pát bře 14, 2014 13:29
Bydliště: Plzeň-jih
Oblast pátrání: Plzeň-jih - Snopoušovy, Předenice, Střížovice, Nebílovský Borek, Losiná, Chlum u Blovic,....
Rodokmen online: MyHeritage - danielah@volny.cz

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice - vyřešeno

Příspěvekod DanielaH » úte bře 19, 2019 21:13

Já si vaší pomoci velice vážím, tak se prosím nezlobte!
DanielaH
 
Příspěvky: 173
Registrován: pát bře 14, 2014 13:29
Bydliště: Plzeň-jih
Oblast pátrání: Plzeň-jih - Snopoušovy, Předenice, Střížovice, Nebílovský Borek, Losiná, Chlum u Blovic,....
Rodokmen online: MyHeritage - danielah@volny.cz

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice

Příspěvekod Zora » úte bře 19, 2019 21:25

DanielaH píše:Omlouvám se, označím jako vyřešeno a ignorujte to. Psala jsem, že jsem měla bohužel dlouhou pauzu. Děkuji


Kolega to přepisoval rozhodně dost dlouho, Vy jste si ani neudělala poznámku, někam neuložila? neskutečné.... Proč tedy vlastně děláte genealogii...

Vysvětlení, že někdo měl dlouhou pauzu čtu dnes podruhé, naprosto stejný případ.
Je to neúcta k práci druhým, k jejich zbytečně vynaloženému času.
pravidla Vás nezajímají, nebo je vůbec nečtete, a napsat něco za sebe - snažit se o přečtení, když je to česky - to Vás ani nenapadlo. zbytečná námaha, zase to udělá někdo za Vás.

Vaše omluvy a "vysvětlení" vůbec neberu vážně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: dvojí svatba 1710 - Střížovice - vyřešeno

Příspěvekod Zora » úte bře 19, 2019 21:38

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.
Opravte, prosím
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků