oddaní Morkovice-Slížany 1849,němčina, kurent

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

oddaní Morkovice-Slížany 1849,němčina, kurent

Příspěvekod Sedláčková Ludmila » pon bře 11, 2019 17:00

Prosím o pomoc s překladem z kurentu odkaz na actapublica.eu z MZA Brno
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=120
Jde mi o první zápis vlevo nahoře . Precetla jsem jen : ženich by měl být Franc Hanák z Věžek, nevěsta : Marianna Klech ze Sližan. Děkuji za pomoc, Ludmila Sedláčková

Morkovice 8188 previous 120 /280 next
Naposledy upravil Sedláčková Ludmila dne pon bře 11, 2019 18:34, celkově upraveno 2
Sedláčková Ludmila
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 11, 2019 16:36

Re: prosba o překlad z kurentu

Příspěvekod Zora » pon bře 11, 2019 17:07

Dobrý den, přesunu Váš příspěvek do sekce čtení,
tam si, prosím, přečtěte pravidla, opravte předmět a napište, co jse přepčetla - pište to, co čtete, nepiště rovnou překlad.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: oddaní Morkovice-Slížany 1849,němčina, kurent

Příspěvekod zburget » pon bře 11, 2019 18:46

Zdravím,
vítám na fóru :!:

Pochopil jsem to tak, že máte problém se čtením kurentu? Ten záznam opravdu není čítankováý krasopis, i když čitelný je velice dobře.
Zkuste si vzít např. tuhle tabulku: http://genealogie.nka.cz/?page_id=177 a zkuste luštit s její pomocí.

A abyste měla nějaký materiál pro srovnání, přepíšu vám ženicha:

Franz Hanak Maurer in Wiezek Sohn des Franz Hanak Innmann in Potschenitz und seines Eheweibes Barbara gebornen Johann Holecžek Innmann in Potschenitz


Nevěstu teď zkuste sama a nebojte se toho. Co přečtete nám sem přepište - tak, jak jsem to napsal já německy s vyznačením slov a písmen, která nepřečtete (např. pomocí otazníků). My vám to tady pak opravíme a doplníme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků