VYŘEŠENO_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod Lakosil » ned bře 03, 2019 18:08

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8947/21
Prosím o pomoc při čtení záznamu svatby:
25. listopadu 1834. ženich: František Fogel (správně by mělo být Vogel) mistr ručnický? z Kornhauzu (Mšec) č. 1, syn Viléma Fogla, myslivce revírního knížecího z Červenic č. 3 Kornhauz a matky jeho Barbory rozené Weselé z Českého Krumlova kraje Budějovického 31 let
Nevěsta: Maria Anna Hornová, vlastní dcera Josefa Horna, ?? z ?? č. 72 a máter (matka) její Johana, rozená ?? z ??? č. 62 23. let a datum narození 27.7.1811

děkuji
Naposledy upravil Lakosil dne úte bře 05, 2019 18:06, celkově upraveno 1
Lakosil
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 15, 2018 9:18

Re: O_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod 21milan » pon bře 04, 2019 1:52

Asi takto:

Prosím o pomoc při čtení záznamu svatby:
25. listopadu 1834. ženich: František Fogel (správně by mělo být Vogel) mistr ručnický z Kornhauzu (Mšec) č. 1, syn Viléma Fogla, myslivce revírního knížecího z Červenic č. 3 Kornhauz a matky jeho Barbory rozené Weselé z Českého Krumlova panství: Krumlovského, kraje Budějovického 31 let
Nevěsta: Maria Anna Hornová, vlastní dcera Josefa Horna, měšťana z ?? č. 72 a máter (matka) její Johana, rozená Fišerová z ?? č. 62 23. let a datum narození 27.7.1811

mistr ručnický - zbrojař viz příloha

Hudlice u Berouna asi? nebo část obce Budenice, Jarpice
Přílohy
Ručnice.jpg
Uživatelský avatar
21milan
 
Příspěvky: 412
Registrován: stř pro 28, 2016 0:53
Oblast pátrání: Kladno, Buštěhrad, Dobřichovice, Škvorec, Český Brod, Úvaly, Poděbrady, Slaný, Jílové u Prahy, Cerhovice, Hradec Králové, Zbiroh, Unhošť, Motyčín, Praha, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Kost, Doubek, Hradešín, Přivětice u Rokycan, Karlík, Lety, Velíš, Podhradí, Zbiroh, Smečno, Makotřasy, Pletený Újezd, Valdek, Hnidousy, Dříň, Štěpánov, Beroun,

Re: O_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod zburget » pon bře 04, 2019 8:53

25. listopadu 1834. ženich: František Fogel (správně by mělo být Vogel) mistr ručnictwj z Kornhauzu (Mšec) č. 1, syn Viléma Fogla, myslivce revírního knížecího z Červenic č. 3 Kornhauz a matky jeho Barbory rozené Weselé z Českého Krumlova panství: Krumlovského, kraje Budějovického 31 let
Nevěsta: Maria Anna Hornová, vlastní dcera Josefa Horna, měšťana z měst. Fidlic? č. 72 a máter (matka) její Johana, rozená Fišerová z měst. Fidlic? č. 62 krage Žateckého oba patřicy k městisy Fidlic? 23. let a datum narození 27.7.1811

Nejsem si jistý prvním písmenem v tom slově Fidlic. F je psáno jinak, nejdřív jsem to hádal na b, ale to se mi zdá taky málo pravděpodobné. Stejné místo je i ve svědcích, ale tam je to smotané s písmeny z hornějšího řádku. Nicméně bych řekl, že tam není uvnitř d, ale k.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: O_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod Zora » pon bře 04, 2019 9:08

nepřečtu nic, ale kdysi jsem zaměnila ve slově Ivančice
Eibenschutz za Fibe...

Nabízím proto Údlice, německy Eidltz
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Adlice

Je to v oblasti Žatce
https://mapy.cz/zakladni?x=13.6568722&y ... C3%BAdlice

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod Lakosil » úte bře 05, 2019 18:08

Děkuji, v Údlicich jsem Marii Annu našla!
Lakosil
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 15, 2018 9:18

Re: VYŘEŠENO_Matrika, 1834, Mšec, čeština

Příspěvekod Zora » úte bře 05, 2019 18:18

Lakosil píše:Děkuji, v Údlicich jsem Marii Annu našla!


Ani netušíte, jak mě to potěšilo. Můj trapas před léty pomohl dneska někomu jinému. :-)
Držím palce, ať se Vám daří. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků