VYŘEŠENO 1892 Deblín , němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 19:43

Dík, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod lundovaeva » sob led 19, 2019 19:45

Koukám na to znovu, takže to seines je podle vás zkrácené na zkratku,, se" a nad tím znaménko? a u slova ausgedungler je místo velkého ,,A,, psáno malé?
lundovaeva
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 04, 2019 15:20
Oblast pátrání: Vohančice, Brno-Židenice, Želešice, Gemelčička (Rumunsko),Lomnice

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod lundovaeva » sob led 19, 2019 19:50

Nevím jak se to stalo, ale rozdělilo se mi toto téma na dvě části je to možné? psala jsem : Koukám na to znovu, takže to seines je podle vás zkrácené na zkratku,, se" a nad tím znaménko? a u slova ausgedungler je místo velkého ,,A,, psáno malé?

Babička je z deseti dětí :devět z nich se jmenuje Zivčák a jednomu z nich zapsali do matriky Žifčák , takže se ani nedivím:-))
lundovaeva
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 04, 2019 15:20
Oblast pátrání: Vohančice, Brno-Židenice, Želešice, Gemelčička (Rumunsko),Lomnice

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 19:54

lundovaeva píše:Koukám na to znovu, takže to seines je podle vás zkrácené na zkratku,, se" a nad tím znaménko? a u slova ausgedungler je místo velkého ,,A,, psáno malé?

S(ein)e
čárka (správně by asi měla být vlnovka) označuje, že slovo bylo zkráceno (to, co je v závorce, je vynecháno)

Často tato značka bývá třeba nad jméno Johannes, které je zapsáno pouze jako Joanes, Joes a podobně.


Ausgedungler ( také varianta Ausgedinger) - jde o podstatné jméno, ta se dnes píšou s velkým písmenem. Zbyněk upozorňoval, že přepisuje vše podle pravidel - tedy že u podstatných jmen píše velká písmena, tak jsem to doopravila... Lehce se to přehlédne.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 19:56

zburget píše:Jo, samozřejmě je tam napsáno Prchal - já to přehlídl, omlouvám se a Zoře děkuju za upozornění.

...jak vždycky píšu - mě je prostě potřeba hlídat :-)


Já Tě nehlídám, já věštím z křišťálové koule, copak na to vidím ?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O 1892 Deblín , němčina

Příspěvekod lundovaeva » sob led 19, 2019 20:38

Děkuji oběma za pomoc.
lundovaeva
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 04, 2019 15:20
Oblast pátrání: Vohančice, Brno-Židenice, Želešice, Gemelčička (Rumunsko),Lomnice

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 41 návštevníků