VYŘEŠENO narození fa JImramov 1792 něm

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Zora » úte led 15, 2019 10:00

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=475
levá strana , první zápis

dítě: Joseph

otec: Johann Wolf?
Jaeger? von Morawetz?
matka: Apollonia Mussilin

V podstatě nemohu přijít na to, zda se opravdu jedná o příjmení Wolf. Jiné příjmení nepotřebuji.
Pokud ano, je to Wolf, pak zase nepřečtu řádně povolání a především původ otce.
Moravec, který mně to připomíná, je 30 km daleko.

Moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod zburget » úte led 15, 2019 10:24

Čtu to v podstatě stejně s nepodstatnými detaily jinak:

dítě: Joseph

otec: Johann Wolf
Jäger von Morawez
matka: Apollonia Musillin

Myslivec se mohl přece přesunout i na takovou vzdálenost, ne?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Zora » úte led 15, 2019 10:32

inu, mohl... ale s jistotou to nevím, je mně divné, proč je v matrice Jimramova uveden myslivec z Moravce... Pokud by myslivec bydlel v Jimramově, předpokládala bych, že bude uveden jako z Jimramova, ale Ok, možná tím myslí, že právě přišel z Moravce. Aspoň mám kde hledat, jestli nenarazím ještě na staršího syna Johanna.
Bohužel mám u obou "bratrů" pouze sňatky - zkrácené zápisy- a nevím, odkud přišli do Horní Bobrové.

Moc děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod zburget » úte led 15, 2019 10:56

Tak Horní Bobrová je hned vedle Moravce - spíš mi do toho pak nepasuje ten Jimramov...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Zora » úte led 15, 2019 11:06

No, proč si vybral nevěstu z Jimramova, to netuším :-) Velká láska, velké věno? :-)

Dík za pomoc, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Boza » úte led 15, 2019 13:13

Moje zkušenosti s myslivci jsou neblahé, chápu to tak že sloužili panstvu tam kde bylo aktuálně potřeba, takže se klidně přesouvali o stovky km (u rozsáhlejších nebo roztříštěných dominií) z roku na rok.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1950
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Zora » úte led 15, 2019 15:14

Boza píše:Moje zkušenosti s myslivci jsou neblahé, chápu to tak že sloužili panstvu tam kde bylo aktuálně potřeba, takže se klidně přesouvali o stovky km (u rozsáhlejších nebo roztříštěných dominií) z roku na rok.


Naprosto souhlasím, ale nějak mně nesedí ten zápis - z Moravce..., čekala bych buď myslivec z panství, nebo kdysi v Moravci, nebo rozený z Moravce... Uvidím, co najdu :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození fa JImramov 1792 něm

Příspěvekod Zora » úte led 15, 2019 18:42

Tak snad se to alespoň trochu vyřešilo, zdá se
první vlevo
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

zde je 2. svatba Johanna, a je zde s jistotou uveden jako syn Oberjagera - zřejmě pana nadlesního- z Jimramova a Apollonie Musilové

Tím bych řekla, že původní dotaz byl zodpovězen a otcem Johanna je opravdu "Jager" z Moravce...

Díky všem za pomoc, bez přečtení všech pro mě nečitelných nebo špatně identifikovatelných slov bych to nedala. :roll:

Z

Naše muzeum bude mít výročí, a tak bych chtěla alespoň takhle připomenout osobu jeho zakladatele.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků