VYŘEŠENO: Z Bzenec 1840, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod doupovcova » úte led 08, 2019 10:02

Prosím o pomoc s přečtením http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=89
čtvrtý zápis vlevo, čtu:
October 6/8, 292, Franz Nevřivý, Aem...... Bottcher in Bisenz, příčina úmrtí B?, 75 let

Děkuji.
Naposledy upravil doupovcova dne stř led 09, 2019 12:22, celkově upraveno 1
doupovcova
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 30, 2018 8:07
Oblast pátrání: Hovorany, Hodonín, Čejč, Šardice, Svatobořice, Mistřín, Ždánice, Bzenec, Kostelec u Kyjova, Horní Lipová, Hovězí, Frenštát, Smolkov u Opavy, Hrabyně, Otice, Opava-Kylešovice, Nemochovice, Archlebov, Brankovice, Lovčice, USA - Racine, Biberbach – Rakousko

Re: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod Kašpar » úte led 08, 2019 10:18

F.N. byl "Armeninstituts Bettler ...."
Příčina "Brustlähmung"

Je to čitelně napsané, při troše snahy ...
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod doupovcova » stř led 09, 2019 7:56

Děkuji Vám, opravdu se snažím ptát jen výjimečně. Pořád se učím a někdy s tím holt mám problém. Snad se zlepším.
doupovcova
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 30, 2018 8:07
Oblast pátrání: Hovorany, Hodonín, Čejč, Šardice, Svatobořice, Mistřín, Ždánice, Bzenec, Kostelec u Kyjova, Horní Lipová, Hovězí, Frenštát, Smolkov u Opavy, Hrabyně, Otice, Opava-Kylešovice, Nemochovice, Archlebov, Brankovice, Lovčice, USA - Racine, Biberbach – Rakousko

Re: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod Zora » stř led 09, 2019 8:03

doupovcova píše:Děkuji Vám, opravdu se snažím ptát jen výjimečně. Pořád se učím a někdy s tím holt mám problém. Snad se zlepším.


Naopak, pište vždycky, když si nejste jista, nikomu hlavy netrháme a naopak, i torzo slova, nebo nesprávná písmena oceníme a v případě potřeby opravíme. Když je vidět snaha, vždycky se najde někdo, kdo pomůže. Chce to čas, než se vše přepíše, méně jasná slova dají "zabrat", ale jen to je cesta, jak se naučit...
Zlepšujete se a ještě se zlepšíte zcela určitě, protože přepisujete to, co čtete, ne to, co si domýšlíte.
Držím palce i do budoucna.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod doupovcova » stř led 09, 2019 8:47

Zoro, moc Vám děkuji za vstřícnost. Jako naprostý samouk a k tomu neněmčinář a nelatinář mám problém slovo přečíst, protože nemohu odhadnout význam. Jsem vděčná za každou pomoc, které se snažím nezneužívat a velmi mě těší Váš přístup. Ještě jednou díky!
D.
doupovcova
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 30, 2018 8:07
Oblast pátrání: Hovorany, Hodonín, Čejč, Šardice, Svatobořice, Mistřín, Ždánice, Bzenec, Kostelec u Kyjova, Horní Lipová, Hovězí, Frenštát, Smolkov u Opavy, Hrabyně, Otice, Opava-Kylešovice, Nemochovice, Archlebov, Brankovice, Lovčice, USA - Racine, Biberbach – Rakousko

Re: Z Bzenec 1840, němčina

Příspěvekod zburget » stř led 09, 2019 9:18

Dotaz určitě neberte, jako zneužívání fóra - od toho tady jsme :-) Každý špatně čitelný záznam je, alespoň pro mě, výzva a mě samotnému to pomáhá v tom, abych se učil staré texty číst líp.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků