*** VYŘEŠENO *** Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

*** VYŘEŠENO *** Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod otojur » ned led 06, 2019 0:52

Nejspodnější na levé straně:

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/3843/?strana=136

Čtu:

Sezdany osoby tyto Pocztivi vdovec Anton Dworžak, Kateřzyna vdova po neb(ohem) Matiegi Bujkovi? oba z Čjebina

Děkuju

-
Naposledy upravil otojur dne ned led 06, 2019 21:12, celkově upraveno 1
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod Petr-- » ned led 06, 2019 1:54

Dobrý den, vidím to takto:

Zezdany osoby tyto Pocztywi wdowecz Bartoň Dworžak, Kateřzyna wdowa po neb(ohem) Matiegi Bužkovi oba z Čzebina
Petr--
 
Příspěvky: 109
Registrován: úte bře 07, 2017 17:50
Oblast pátrání: Prostějovsko, Konicko, Šternbersko, Vyškovsko, Hodonínsko, Tišnovsko

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod zburget » ned led 06, 2019 2:47

drobná korekce:

po neb(ožtíkovi)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod otojur » ned led 06, 2019 13:27

Petr-- píše:Dobrý den, vidím to takto:

Zezdany osoby tyto Pocztywi wdowecz Bartoň Dworžak, Kateřzyna wdowa po neb(ohem) Matiegi Bužkovi oba z Čzebina


Děkuju. Hmm, tak to mám čáru přes rozpočet. Podle převzatých údajů se měli vzít v roce 1721 Anton Dworzak a Katerina rozena Filipová. V Hradčanech nebo Čebíně.
Žádný takový záznam jsem v roce 1721 ale nenašel, jen tento z listopadu 1720. :roll:
Předpokládám že jméno Bartoň nemůže být nějakou formou jména Anton, že?

-
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod Zora » ned led 06, 2019 13:57

Bartoň = Bartoloměj, také třeba Bárta, zřídka Bartek
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod Zora » ned led 06, 2019 14:41

Z čeho vycházíte, pokud hledáte svatbu v přesném roce a ve dvou možných lokalitách?

jde o to, že svatba se mohla konat i v dalších farnostech, pokud třeba vdova po smrti prvního manžela byla někde jinde ve službě. Upozorňuji současně, že třeba matriky Tišnova, pod který v dané době spadalo opravdu hodně obcí, shořely a nejsou dostupné.
Klidně sem vložte odkazy nebo info, co o snoubencích víte.
Popřemýšlím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod HeruGil » ned led 06, 2019 15:07

Antonius Dworzak a Catharina, z Raczan (což asi je obec Hradčany) měli 21. června 1722 syna Jana (později ještě Josefa)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=17, vlevo, 1. záznam zdola
Pokud to bylo jejich první dítě, mohli mít svatbu až do zhruba dubna/května 1722
HeruGil
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv kvě 03, 2018 19:35
Oblast pátrání: Vyškovsko: zejména Podomí, Rychtářov

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod otojur » ned led 06, 2019 15:50

Děkuju za postřehy.

Ano, doklady o narození dětí Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny, jsem našel. Jana, Josefa, Martina, ...

Tuto část rodokmenu jsem převzal od Filipa Jurnečky, který tu řádil v roce 2014.
(a také od Stanislava Jurnečky, který to má v podstatě stejně, až na jednu věc o generaci "výš", kde má jako bratra toho, koho má Filip jako otce. Ale tím se teprve budu zabývat)

Postupně tedy procházím matriky z dat a míst, která jsem převzal. V 99 procentech najdu záznam který potvrzuje to, co jsem od Filipa převzal, nicméně U Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny jsem převzal pouze rok sezdání, což bylo 1721. Pochopil jsem, že oba se narodili v Čebíně, ale žili v Hradčanech a potom zase v Čebíně zemřeli (nebo byli pohřbeni). Tato matrika z odkazu obsahuje jak obec Čebin, tak Hradčany, takže jsem to hledal tam. Je ale pravda že nikde není psáno, že by se nemohli vzít jinde..

-
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod Zora » ned led 06, 2019 16:00

otojur píše:Děkuju za postřehy.

Ano, doklady o narození dětí Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny, jsem našel. Jana, Josefa, Martina, ...

Tuto část rodokmenu jsem převzal od Filipa Jurnečky, který tu řádil v roce 2014.
(a také od Stanislava Jurnečky, který to má v podstatě stejně, až na jednu věc o generaci "výš", kde má jako bratra toho, koho má Filip jako otce. Ale tím se teprve budu zabývat)

Postupně tedy procházím matriky z dat a míst, která jsem převzal. V 99 procentech najdu záznam který potvrzuje to, co jsem od Filipa převzal, nicméně U Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny jsem převzal pouze rok sezdání, což bylo 1721. Pochopil jsem, že oba se narodili v Čebíně, ale žili v Hradčanech a potom zase v Čebíně zemřeli (nebo byli pohřbeni). Tato matrika z odkazu obsahuje jak obec Čebin, tak Hradčany, takže jsem to hledal tam. Je ale pravda že nikde není psáno, že by se nemohli vzít jinde..

-

aha, takže o vdovství Antonína nebo Kateřiny před svatbou nevíte, to byl jen můj omyl s tím nesprávným zápisem.
Pokud se brali jako svobodní, především nevěsta, pak se opravdu mohli brát v okolí.
Co víte o Kateřině? Píšete, že se narodila v ,Čebíně, to víte s jistotou?
Formulujete :
Pochopil jsem, že oba se narodili v Čebíně, ale žili v Hradčanech a potom zase v Čebíně zemřeli (nebo byli pohřbeni).
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba - Čebin - 1720 - čeština

Příspěvekod otojur » ned led 06, 2019 19:36

Zora píše:
otojur píše:Děkuju za postřehy.

Ano, doklady o narození dětí Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny, jsem našel. Jana, Josefa, Martina, ...

Tuto část rodokmenu jsem převzal od Filipa Jurnečky, který tu řádil v roce 2014.
(a také od Stanislava Jurnečky, který to má v podstatě stejně, až na jednu věc o generaci "výš", kde má jako bratra toho, koho má Filip jako otce. Ale tím se teprve budu zabývat)

Postupně tedy procházím matriky z dat a míst, která jsem převzal. V 99 procentech najdu záznam který potvrzuje to, co jsem od Filipa převzal, nicméně U Antoniuse Dworzaka a jeho Kateřiny jsem převzal pouze rok sezdání, což bylo 1721. Pochopil jsem, že oba se narodili v Čebíně, ale žili v Hradčanech a potom zase v Čebíně zemřeli (nebo byli pohřbeni). Tato matrika z odkazu obsahuje jak obec Čebin, tak Hradčany, takže jsem to hledal tam. Je ale pravda že nikde není psáno, že by se nemohli vzít jinde..

-

aha, takže o vdovství Antonína nebo Kateřiny před svatbou nevíte, to byl jen můj omyl s tím nesprávným zápisem.
Pokud se brali jako svobodní, především nevěsta, pak se opravdu mohli brát v okolí.
Co víte o Kateřině? Píšete, že se narodila v ,Čebíně, to víte s jistotou?
Formulujete :
Pochopil jsem, že oba se narodili v Čebíně, ale žili v Hradčanech a potom zase v Čebíně zemřeli (nebo byli pohřbeni).
Z


To jsou všechno informace převzaté.. V těch informacích je že se narodili v Čebíně, žili v Hradčanech a pohřbeni byli opět v Čebíně.
O vdovství ani jednoho z nich jsem žádnou informaci neměl.
Informace ale považuji za nespolehlivé - právě proto jsem hledal nějaké doklady, které by to co mám potvrzovaly.

Zkusím se tedy podívat na sňatky okolo toho roku 1720 v okolních vískách...

Děkuji zatím.
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků