VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod zburget » čtv led 03, 2019 21:19

stejsina píše:SOUHLASÍM S VÁMI - JSEM PŘEKVAPENA, JAK SE TO ZDE ZMĚNILO... a nedivím se, jestli lidé odcházejí...


Bohužel - odcházejí ti, kteří měli nejvíc zkušeností, protože se to zde zvrhává v tupou čítárnu :(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Zora » čtv led 03, 2019 21:47

stejsina píše:SOUHLASÍM S VÁMI - JSEM PŘEKVAPENA, JAK SE TO ZDE ZMĚNILO... a nedivím se, jestli lidé odcházejí...

Karla55 píše:Souhlasím s Flexem52 - není to pravidlo, ale výstraha, upozornění.
Opravdu si myslíte si, že peskováním těch, kteří chtějí kolegům pomoci (a mají trochu jiný názor na to, jak se projevuje snaha, než vy a Zburget), fóru prospíváte?


Jsem o tom bytostně přesvědčena. Nikoho nepeskuji, přes vlastní nechuť vždy přidávám alespoň poprvé slůvka prosím, děkuji, aby varování nevyznělo jinak, než je myšleno. .

Držím se pravidel, nic víc, nic míň. A taky mně bylo velmi nepříjemné, když jsem byla zpočátku opravována, žádána o doplnění a podobně. Věřte mně, že vím, o čem píšu. A opravdu jsem teď za ty těžké začátky tehdejším kolegům vděčna.
Nikdo nechtěl po kolegyni doslovný přepis, ale alespoň to základní napsat. Případné chyby by nebyly k smíchu, to se tady nestalo, ale naopak rádi bychom doplnili, pomohli.

Fórum by se opravdu nemělo stát obdobou nástěnky na acta publica.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Dika » čtv led 03, 2019 21:52

Jaké by mělo fórum podle Vás být?
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod zburget » čtv led 03, 2019 21:55

Dika píše:Jaké by mělo fórum podle Vás být?


Vím že ten dotaz nebyl na mě, ale odpovím za sebe:
Fórum by mělo být místem, kde se budou setkávat zájemci o genealogii, tak aby si NAVZÁJEM mohli pomáhat a účast VŠECH byla ku prospěchu VŠEM.
Naposledy upravil zburget dne čtv led 03, 2019 22:14, celkově upraveno 1
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Zora » čtv led 03, 2019 22:00

V neposlední řadě spoustu kolegů znám, pamatuji si jejich příspěvky a tam, kde žádám víc snahy, je to podložené.

Zkuste se dříve, než odpovídáte,. podívat na historii příspěvků tazatele. Někdy je to k uzoufání. Zápis, někdo přečte, ok, VYŘEŠENO, další příspěvek totéž, opakující se slova, a i když byla v původním příspěvku přečtena, v novém chybí.

Kolegyně hledá pomoc a najednou jí někdo pomáhá jak se naučit číst. A to není pomoc?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Dika » čtv led 03, 2019 22:18

Paní Zoro, vážím si vašich znalostí. Víte, já nemám čas prohledávat všechny příspěvky, jak kdo odpovídal. Pochopitelně nemám ráda prospěcháře, kteří by si zde nechávali přečíst dlouhé texty. Takových lidí je však tady minimum. Spíše si vybírám příspěvky, kde se objevuje upřímně napsané kouzelné slůvko prosím.
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Zora » čtv led 03, 2019 22:19

Dika píše:Jaké by mělo fórum podle Vás být?


stručně
mělo by být pro ty, kteří se chtějí něco naučit, vyměnit si názory, znalosti, chápou genealogii v historických souvislostech, mají úctu k předkům a jejich životu. .
Nemělo by být pro ty, kteří jen ďobají předky do počtu, hledají již vypracované rodokmeny, na které navazuje jejich rod a svou účastí nic fóru nepřinášejí.

Tak také byla pravidla koncipována.
Ale netuším, zda otázka byla směrována na mě. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Zora » čtv led 03, 2019 22:23

Dika píše:Paní Zoro, vážím si vašich znalostí. Víte, já nemám čas prohledávat všechny příspěvky, jak kdo odpovídal. Pochopitelně nemám ráda prospěcháře, kteří by si zde nechávali přečíst dlouhé texty. Takových lidí je však tady minimum. Spíše si vybírám příspěvky, kde se objevuje upřímně napsané kouzelné slůvko prosím.


Díky, (tohle bych ale radši neřešila)
jen bych doplnila, že ve všech případech, kdy jsem upozorňovala kolegy, že neměli číst, šlo o dotazy, kde bylo již znalým kolegou napsáno, aby tazatel svou odpověď doplnil. Přesto přečetli.
Je mně naprosto jasné, že většina kolegů se svým časem musí šetřit, ne všichni jsou důchodci jako já. Proto jsou napsána varování od těch, kteří si příspěvky tazatele pamatují, nebo si vyhledali historii,tedy aby i ostatní věděli, že mají se čtením počkat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Dika » čtv led 03, 2019 22:36

Ano dotaz byl na vás.
Myslím si, že všichni tady ďobáme předky do počtu a myslím si, že i začátečníci mají úctu k předkům atd. No nic, dobrou.
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Zora » čtv led 03, 2019 22:47

Dika píše:Ano dotaz byl na vás.
Myslím si, že všichni tady ďobáme předky do počtu a myslím si, že i začátečníci mají úctu k předkům atd. No nic, dobrou.


Třeba jednou porozumíte, rozhodně dobrý genealog chce především o svých předcích něco vědět, ne jich mít co nejvíce. Že by neměli začátečníci úctu k předkům, to nemohu posoudit. Odpovídala jsem všeobecně na Váš dotaz, a ten nebyl cílen na začátečníky. No nic, taky dobrou. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Flex52 » pát led 04, 2019 9:07

Diskuse o dodržování pravidel se téměř vymkla kontrole, a asi ani nepatří do této rubriky. Nicméně, ještě jeden příspěvek.
Neměl jsem, a ani nemám v úmyslu polemizovat o smysluplnosti pravidel tohoto fóra, a už vůbec ne je porušovat. S tím nemám problém. Nejsem zakladatelem tohoto fóra, ani administrátorem, ani jeho moderátorem, takže mi to ani nepřísluší. Jen tvrdím, že neexistuje pravidlo, které by komukoli bránilo řešit žádost (prosbu), která sama pravidla porušuje. Pravidla, která vyžadují, jak problém uvést, jak má být definován, řešen a jak ho ukončit, jsou jasná. Proč jsou porušována, o tom mohu jen spekulovat. Nad tím, když někdo uvede jako předmět "Prosím o přečtení", tak nad tím se mohu jen zasmát. Stejně tak, když někdo označí svůj problém za vyřešený tím, že změní předmět nikoli tak, že by na jeho první pozici zapsal "VYŘEŠENO" (velkými písmeny), ale zapíše "vyřešeno" (malými písmeny) na pozici poslední.
V Brně existuje "Bar, který neexistuje" [https://cs-cz.facebook.com/BarKteryNeexistuje/]. Lze ho i navštívit. Co ale nelze, je porušit/dodržet pravidlo, které neexistuje. Rozhodně nechci být drzý, natož pak jízlivý, ale přečtěte si pravidla tohoto fóra. Není tam pravidlo, kterým by se měl řídit řešitel.
V diskusi na tomto vláknu se napsalo mnoho o tom, co a jak by měl dělat člověk, který se snaží sestavit rodokmen. Prakticky se vším souhlasím, a tudíž o tom ani nepolemizuji. Bez snahy a naučení se spoustě věcí, aby bylo lze sestavit rodokmen, to dost dobře nejde. /Za sebe mohu říct jen to, že se (zcela amatérsky) věnuji genealogii zhruba rok a půl. Za tuto dobu jsem požádal o pomoc či radu asi 10x na AP, když už zklamalo úplně všechno, a toto fórum jsem jen sledoval/.
Ze všeho, co jsem napsal, snad plyne, že každý mluvíme o něčem jiném, nebo jinou řečí.
Tedy ještě jednou, nelze porušit/dodržet pravidlo, které neexistuje. Jako "ajťák" vím, o čem mluvím.
Flex52
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte kvě 29, 2018 8:31

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod zburget » pát led 04, 2019 10:09

Flex52: Souhlasím, ale... :-)
Pokud tady chceme mít pořádek, a nechceme, aby utekli všichni zkušení, musíme se my všichni nějak domluvit a mít jasno v tom, jak pravidla, která jsme my nevymysleli a nestanovili, jednak dodržovat a druhák vynutit jejich dodržování. Psal jsem už víckrát, že ne úplně chápu smysluplnost některých pravidel, ale nemám nejmenší problém s jejich dodržováním. Jsou zde ale bohužel uživateé, kteří ten problém mají a czelůa vědomě a úmyslně je (byť jen trochu) porušují.
V okamžiku, kdy zde začne být tolerováno odpovídání na cokoli, je velké nebezpečí, že se to zvrhne. Za mě musím říct, že mi vůbec nebude vadit, pokud odtud bude klidně několik lidí vyhozeno, za předpokladu, že zůstane zachováa nebo se zvýší úrověň tohoto fóra.
Buď budeme chtít být jen odpovídárna a čítárna a nebo tady budeme chtít skupinu lidí, kteří chtějí sbírat zkušenosti, střípky z hostorie svých rodů, budou si chtít pomáhat navzájem a případně se dělit o své zkušenosti a poznatky. Obojí dohromady tady bohužel být nemůže, ovšem druhá varianta ani v nejmenším nevylučuje to, že zde můžeme pomoci někomu, kdo začíná, nemá zkušenosti vůbec žádné, nic neumí a je jen nadšený pro danou věc. Pokud bude chtít být součástí téhle skupiny lidí, určitě ho rádi přijmeme mezi sebe. Protože i on může být časem pro ostatní přínosem. Druhá varianta ale rovněž vylučuje všechny, kteří chtějí jen získat co nejvíc jmen, pokud možno bez velké námahy a nic víc - z takových lidí skupina nebude mít žádný prospěch, bude jimi jen zatížena.

Takže hlaví otázka zní - jakou z výče uvedených variant provozu fóra zde chceme (případně může být i nějaká další, která mě ale nenapadá) a jak toho dosáhnout a jakými prostředky.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod Flex52 » pát led 04, 2019 10:44

zburget píše:Flex52: Souhlasím, ale... :-)
Pokud tady chceme mít pořádek, a nechceme, aby utekli všichni zkušení, musíme se my všichni nějak domluvit a mít jasno v tom, jak pravidla, která jsme my nevymysleli a nestanovili, jednak dodržovat a druhák vynutit jejich dodržování. Psal jsem už víckrát, že ne úplně chápu smysluplnost některých pravidel, ale nemám nejmenší problém s jejich dodržováním. Jsou zde ale bohužel uživateé, kteří ten problém mají a czelůa vědomě a úmyslně je (byť jen trochu) porušují.
V okamžiku, kdy zde začne být tolerováno odpovídání na cokoli, je velké nebezpečí, že se to zvrhne. Za mě musím říct, že mi vůbec nebude vadit, pokud odtud bude klidně několik lidí vyhozeno, za předpokladu, že zůstane zachováa nebo se zvýší úrověň tohoto fóra.
Buď budeme chtít být jen odpovídárna a čítárna a nebo tady budeme chtít skupinu lidí, kteří chtějí sbírat zkušenosti, střípky z hostorie svých rodů, budou si chtít pomáhat navzájem a případně se dělit o své zkušenosti a poznatky. Obojí dohromady tady bohužel být nemůže, ovšem druhá varianta ani v nejmenším nevylučuje to, že zde můžeme pomoci někomu, kdo začíná, nemá zkušenosti vůbec žádné, nic neumí a je jen nadšený pro danou věc. Pokud bude chtít být součástí téhle skupiny lidí, určitě ho rádi přijmeme mezi sebe. Protože i on může být časem pro ostatní přínosem. Druhá varianta ale rovněž vylučuje všechny, kteří chtějí jen získat co nejvíc jmen, pokud možno bez velké námahy a nic víc - z takových lidí skupina nebude mít žádný prospěch, bude jimi jen zatížena.

Takže hlaví otázka zní - jakou z výče uvedených variant provozu fóra zde chceme (případně může být i nějaká další, která mě ale nenapadá) a jak toho dosáhnout a jakými prostředky.


Stačí jedna maličkost – Přidat pravidlo, které bude zavazovat řešitele, aby neřešili žádosti, které odporují pravidlům. Nic víc, nic míň. Připomínám už zmíněné – jsem ajťák – vše má být definováno přesně.
A ještě jedna poznámka.
Dr. Taby, takto Site Admin fóra, nezadal správně předmět, ačkoli pravidla fóra to zcela jasně vyžadují. Přesto byl jeho problém řešen bez výhrad.
Ústavní zákon č. 1/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 347/1997 Sb., 300/2000 Sb., 448/2001 Sb., 395/2001 Sb., 515/2002 Sb., 319/2009 Sb., 71/2012 Sb. a 98/2013 Sb. hovoří o České republice jako o vlasti
... rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku ...
Pro ty, kteří mají snížené právní cítění, podotýkám, že Ústava ČR je norma nejvyšší právní síly.
Flex52
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte kvě 29, 2018 8:31

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod zburget » pát led 04, 2019 13:48

Flex52 píše:Dr. Taby, takto Site Admin fóra, nezadal správně předmět, ačkoli pravidla fóra to zcela jasně vyžadují. Přesto byl jeho problém řešen bez výhrad.
Ústavní zákon č. 1/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 347/1997 Sb., 300/2000 Sb., 448/2001 Sb., 395/2001 Sb., 515/2002 Sb., 319/2009 Sb., 71/2012 Sb. a 98/2013 Sb. hovoří o České republice jako o vlasti
... rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku ...
Pro ty, kteří mají snížené právní cítění, podotýkám, že Ústava ČR je norma nejvyšší právní síly.


:roll:

No jo, všichni jsou si rovni, ale někteří jsou hold rovnější :-) Dr. Taby je z logiky věci určitě výjimka - jemu vděčíme za to, že to tady funguje a fungovat bude jen do té doby, dokud on bude server udržovat a platit doménu. On je zde nejvyšší "Bůh" a s ním to tady všechno funguje a bez něj padá. Může komukoli z nác do f=ora zablokovat přístup, kohokoli z nás bez milosti z fóra smazat nebo klidně smazat celé fórum. A nikdo nebude moct říct ni popel. Proč? Je to jeho server a jeho rozhodnutí. Nikdo z nás nemá žádný sebemenší právní nárok na to zde být a mít zde povoleno cokoli napsat. Vše, co zde můžeme je jen z "milosti nejvyššího". Tohohle by si měli všichni vždycky dobře vědomí.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO narození Domamil 1853 němčina

Příspěvekod zburget » pát led 04, 2019 13:51

Flex52 píše:Stačí jedna maličkost – Přidat pravidlo, které bude zavazovat řešitele, aby neřešili žádosti, které odporují pravidlům. Nic víc, nic míň. Připomínám už zmíněné – jsem ajťák – vše má být definováno přesně.


...a moderátor tohle pravidlo zavedl tím, že ho vyžaduje. A majitel serveru proti vynucování tohoto pravidla nijak nezasáhl. Pro mě osobně (rovněž ajťáka) je tímto toto pravidlo zavedené, potvrzené a posvěcené a budu se jím řídit. Nemám s tím, abych se tomuto pravidlu podřídil, nejmenší problém. A kdybych ten problém začal mít s jakýmkoli pravidlem, pořád mám ještě jednu poslední možnost, jak to řešit. Logout. A už se nikdy více nepřihlásit...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků