VYŘEŠENO narození 1847 Bor čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod ekarkris » ned pro 30, 2018 22:16

https://digi.ceskearchivy.cz/2447/152/2967/2865/83/0

prosím o pomoc, poslední záznam vlevo dole, narozený Václav Hejda, otec Matěj Hejda...syn Václava Hejdy z Boru č. 2 okres Božejov matky Anny rozené Lhotský ...z Boru č. 3
matka Marianna dcera Jana Adama? …
Naposledy upravil ekarkris dne úte led 01, 2019 16:04, celkově upraveno 1
ekarkris
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:39

Re: narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod zburget » ned pro 30, 2018 22:25

začal jsem vám to opravovat, ale ten text vyloženě hádáte - náze obce Bor tam není ani náznakem, stejně tak slovo okres.
Navíc máte přepis do moderní češtiny a tak není vůbec jasné, co tam vlastně čtete.
Napište to prosím přesně tak, jak to vidíte v záznamu, my vám to pak rádi doplníme a opravíme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod ekarkris » ned pro 30, 2018 22:30

název obce Bor tam s dovolením je - hned v prvním okenku je jasně napsano Bor 2, tam se na rodil, záznam otce mě nezajímá mám ho již přelouskaný, proto jsem jen nastínila a nevypisovala se s detaily, problém mám s matkou, kterou nemohu rozluštit.
Přispívám sem pravidelně i pomáhám ostatním a rozhodně nejsem z těch typů vychytralých, kteří se záměrně nesnaží, proto mě Vaše zpráva poněkud uráží. Pokud mi nechcete pomoci nevadí, buď pomůže někdo jiný nebo ne, ale nechápu Váš útočný komentář.
ekarkris
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:39

Re: narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod Karla55 » pon pro 31, 2018 0:32

.... sed(lá)k z Německý Lhoty No. 5 pan(ství) Nový Dvory a Mariany roz. CHYBÍ dcery sed(lá)ka z Vysoký Lhoty No.- pan(ství) Cheynov (Chýnov).

Podle Palackého je název panství Nový Dvůr.
Německá Lhota - dnes Nízká Lhota, součást obce Kámen.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod zburget » pon pro 31, 2018 3:38

Rozhodně jsem nepsal nějak útočně - tedy nebylo to mým záměrem a pokud to tak vyznělo tak se omlouvám.
V textu samotném slovo Bor opravdu není a vy ho tam uvádíte hned dvakrát.
O tom, že otce přečíst nepotřebujete nebyla v původním dotazu zmínka. A abych vám přepsal, co tam skutečně je, bych to musel napsat komplet znovu, protože struktura textu prostě neodpovídá originálu.
Pokud se zde na fóru pohybujete, tak jistě víte, že pokud je dotaz zapsaný dobře, jsem ochoten nad přečtením textu strávit i poměrně dlouhou dobu, abych ho vyluštil co nejvíc. Na ne ideálně položené dotazy upozorňuji a nečtu, dokud nejsou v rozumném stavu. To, že to jiní kolegové jsou chotní dělat - a to i v případech, kdy jiný vyžaduje nějakou úpravu nebo dolpnění, to je jejich boj a jejich neúcta k práci jiných. Do takových příspvěků potom už raději nevstupuju.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

narození 1847 Bor čeština

Příspěvekod ekarkris » úte led 01, 2019 16:04

dekuji Karla 55
ekarkris
 
Příspěvky: 160
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:39


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků