VYŘEŠENO N 1811 Neumětely

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO N 1811 Neumětely

Příspěvekod dobrmi » pát pro 28, 2018 22:27

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9650/175

Prosím o pomoc s přečtením:
poslední zápis - jedná se o 1. srpna?
A potom zápis matky - Lidmilla vlastní dcera Jana Špaček sedláka z Trnovooujezda Mateře Anny rozeny Maličkova???? to prostřední písmeno nevím.
Děkuji
Naposledy upravil dobrmi dne ned pro 30, 2018 20:24, celkově upraveno 1
dobrmi
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte črc 05, 2016 13:57
Oblast pátrání: okres Beroun, okres Rokycany - Těně, Strašice

Re: N 1811 Neumětely

Příspěvekod Šušara » sob pro 29, 2018 0:45

otce bych četla snad Josef Najemnik z ?Neumětel? Narození i křest 1.8. Maličkova je OK
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: N 1811 Neumětely

Příspěvekod zburget » sob pro 29, 2018 9:58

Kdybyste zapsala, co skutečně přečtete a ne už přepis do moderní češtiny, případně nějaký odhad toho, co tam možná je, doplnili bychom co chybí a opravili, co je špatně a vy byste přesně věděla, co se vám přečíst nepodařilo a proč. Takhle sice dostanete potvrzené svoje odhady, ale pořád netušíte, co je tam vlastně napsáno...

Příjmení Malíčková je zapsáno ve tvaru Malicžkowa. Jen se nějak neporovnaly písmenka a ž je víceméně pod c, místo toho, aby byla písmenka hezky za sebou.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12589
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: N 1811 Neumětely

Příspěvekod dobrmi » ned pro 30, 2018 20:23

Dobrý večer, úplně přesně nerozumím tomu, co jste mi chtěl naznačit. Šlo mi jen o potvrzení data narození (křtu) a potom o to jméno Maličková - právě tím "č" jsem si nebyla jistá.
Ale děkuji.
dobrmi
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte črc 05, 2016 13:57
Oblast pátrání: okres Beroun, okres Rokycany - Těně, Strašice


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků