VYŘEŠENO, matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO, matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772

Příspěvekod miiina » úte pro 11, 2018 21:35

Dobrý den, mohl by mi, prosím, někdo poradit, co všechno se dá vyčíst ze zápisu z matriky O, Červené Janovice 04, 1772, sken 171, http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4750/171# , je to první zápis vpravo, Bartunek Jakub a Dorothea
děkuji mockrát
Přílohy
zmenseny1.jpg
Naposledy upravil miiina dne stř pro 12, 2018 18:11, celkově upraveno 3
miiina
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 10, 2018 11:42

Re: překlad z latiny

Příspěvekod Zora » úte pro 11, 2018 21:54

Dobrý večer, přečtěte si, prosím, naše pravidla.
Opravte předmět :

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk.

A doplňte, co jste sám přečetl. (ne, co víte, z dřívějších zápisů)
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme.
Díky, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772

Příspěvekod miiina » úte pro 11, 2018 22:35

Dobrý den, omlouvám se, Bartunek Jacobus V..... nevěsta Dorothea Kramer? z obce Senetin, oba poddani v Janovicích ?a ještě za Janovice je hi. to, tam mě bohužel nic nenapadá děkuji
miiina
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 10, 2018 11:42

Re: matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772

Příspěvekod Zora » úte pro 11, 2018 23:03

vždycky je lepší přepisovat přímo originální slova

Viduus rusticus cum honesta sponsa Dorothea defuncti Wenceslaus Kramer?
ex pago Senetin? ambo subditi bono Janoviciensi

vdovec, sedlák, se ctěnou nevěstou Dorotheou, (dcerou) zemřelého Václava Kramera? z obce Senetin?. oba poddaní k panství /zboží) janovickému.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772

Příspěvekod zburget » stř pro 12, 2018 8:06

Drobná, téměř bezvýznamná korekce: ...Dorothea defuncti Wenceslai Kramek (tam vidím)

A ptáte se co všechno se dá vyčíst? Mimo informace o snoubencích, které vám přepsala Zora je tam (samozřejmě) datum svatby:
1771 (na předchozím skenu) Mense Julio (na vašem skenu vpravo dole) die 31
pak tam máte oddávajícího (sloupeček Copulans), svědky (Testes), že byli katolíci (Religio) a že ženich byl z Petrovic, č. domu 17
Pokud by vás zajímaly i nějaké další informace, zkuste z toho zase něco přečíst a doplníme vám to.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772, VYŘEŠENO

Příspěvekod miiina » stř pro 12, 2018 15:37

Dobrý den, děkuji mockrát za ochotu a pomoc. Jsem nováček, proto jsem nebyla schopná zápis ani správně přepsat. Teď už jsem schopná si trochu pospojovat ta slova. Zatím to hledání předků šlo celkem hladce, ale tady mi to už nešlo...
Díky, pěkný den všem Monika
miiina
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 10, 2018 11:42

Re: matrika O, Červené Janovice 04, lat., 1772, VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » stř pro 12, 2018 17:20

miiina píše:Dobrý den, děkuji mockrát za ochotu a pomoc. Jsem nováček, proto jsem nebyla schopná zápis ani správně přepsat. Teď už jsem schopná si trochu pospojovat ta slova. Zatím to hledání předků šlo celkem hladce, ale tady mi to už nešlo...
Díky, pěkný den všem Monika

Pokud považujete svůj příspěvek za vyřešený, pak prosím doplňte dle pravidel:

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.
Dík, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků