VYŘEŠENO O+N,1849, Pičín [PB], česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO O+N,1849, Pičín [PB], česky

Příspěvekod JosefJ. » ned pro 09, 2018 10:07

Dobrý den.
Mám dva záznamy na první pohled vcelku čitelné, kde váhám, zda rodiče ze záznamu narození jsou skutečně ženich a nevěsta ze záznamu o sňatku a který záznam jsem přečetl špatně. Nejsem si jistý s věkem, zápis o narození ženicha nedohledán, k nevěstě není matrika ještě digitalizovaná k dispozici. K záznamu o narození mám čitelný novodobý (1940) výpis křestního listu. I některé hůře čitelné vedlejší údaje (křtící, oddávající, porodní bába) by mne zajímaly:
kniha Pičín 07 http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12879/200 předposlední záznam
24 Juny /27; Dubenec 22; Maria; kat, ž, manž; Baptizavi P. Berardus x Ond? Cap.; otec: Walta Jan z dubence nadenjk N. 22 syn Jana Walty nadenika z dubence panstwj Milinského a matky Anny rozené Křivan z Dubence N. 8; matka: Walta Barbora dcera + Jana Makowce domkaře z Hayu N. 23 panstwj Dobřiš a matky Alžbiety Jarolimkowy z Hayu panstwj Dobriš N. 38; kmotři: Jozef Beneš chalupnik z Dubence; Marige Wratna selka z Dubence; baba: Barbora Haudeink? skaussena baba z Dlouhe Lhoty

kniha Pičín 11, Dubenec, fol. 84.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12868/85 druhý záznam
15 ten May; Dubenec 8; Walta Jan podruh z Dubence Nro 8 statku Milinskeho syn + Jana Walty podruha z Dubence Nro 8 panstwj Milínského a matky Anny rozené Skřivan z Dubence Nro 8 statku Milinského; kat, 25[29?] let, svob.; Makowcowa Barbora dcera Wáclawa Makowce podruha z Hájů Nro 29 panstwj dobříški, a matky Alžběty rozené Slubickowa z Hagu Nro. 9 panstwj dobříšké; kat, 26[20?], svob;
Copulavi Emanuel Schcomek? Curatus Picino.. Ordin. ?leliteu?; svědci: Matey Karas? , sedlák z Dubence, Franz Petak?, chalupník z Pičína.
Naposledy upravil JosefJ. dne ned pro 09, 2018 16:30, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: O+N,1849, Pičín [PB], česky

Příspěvekod filmovymaniak » ned pro 09, 2018 10:59

dobrý den,
u 1. Křiwan
dcera + Jana
Jarolimkowy
bába možná Houdeček

u 2.
Skřiwan
Waclawa M.
Ssebekowa
Karas
Petak
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: O+N,1849, Pičín [PB], česky

Příspěvekod zburget » ned pro 09, 2018 13:54

Čtu prakticky stejně, jako vy a kolega filmovymaniak, s výjimkou několika detailů.

24 Juny (narozena) /27 (pokřtěna); Dubenec 22; Marie; kat, ž, manž; Baptizavi P. Berardus ex Ord. Cap.; otec: Walta Jan z dubence nadenjk N. 22 syn Jana Walty nadenika z dubence panstwj Milinského a matky Anny rozené Křivan z Dubence N. 8; matka: Walta Barbora dcera + Jana Makowce domkaře z Hagu (Hájů - pozor - Háje jsou tam dvojí - jedny vedle Příbrami, druhé součást obce Hřiměždice; já bych tipoval ty druhé, vzhledem k tomu panství Dobříš; a nebo to byly ještě nějaké třetí, dnes už neexistující)N. 23 panstwj Dobřiš a matky Alžbiety Jarolimkowy z Hagu panstwj Dobřiš N. 38; kmotři: Jozef Beneš chalupnik z Dubence; Marige Wratna selka z Dubence; baba: Barbora Haudecek?[/color] skaussena baba z Dlouhe Lhoty


15 ten May; Dubenec 8; Walta Jan podruh z Dubence Nro 8 statku Milinskeho syn + Jana Walty podruha z Dubence Nro 8 panstwj Milínského a matky Anny rozené Skřivan z Dubence Nro 8 statku Milinského; kat, 25 let, svob.; Makowcowa Barbora dcera Waclawa Makowce podruha z Hagu Nro 29 panstwj dobřiske, a matky Alžběty rozené Ssebelowa[/color] z Hagu Nro. 9 panstwj dobřiske; kat, 26, svob;
Copulavi Emanuel Schomek Curatus Picinen(sis) m.p. Ordin. Ssleliten(sis)?; svědci: Mateg Karas, sedlák z Dubence, Franz Petak, chalupník z Pičína.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: O+N,1849, Pičín [PB], česky

Příspěvekod JosefJ. » ned pro 09, 2018 16:30

Děkuji všem, a především panu Burgetovi za tu poznámku k Hájům. Ty hříměždické mi přišly příliš daleko, ale zase mi bylo divné, že Háje u Příbrami jsoucí od Dubence na opačnou stranu než Dobříš by patřily pod tamní panství.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: VYŘEŠENO O+N,1849, Pičín [PB], česky

Příspěvekod zburget » ned pro 09, 2018 18:05

Já samozřejmě nevím, které Háje to jsou - to je potřeba prověřit. Ty Hříměždické byly během časi u v dobříšském okrese, tak mi přišlo, že je pravděpodobnější, aby kdysi spadaly i pod tohle panství. Ale moje úvaha může být samozřejmě naprosto zcestná :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků