VYŘEŠENO Narození Ivančice, 1853 německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Zora » pon pro 03, 2018 17:47

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=191

Prosím o pomoc kolegovi z Berlína, sama na to nevidím, zápis je dodatečně vpisovaný.

Jde mně především o obce původu matky , její rodiče, místo svatby, pokud je tam uvedeno.

Franziska, Tochter des Franz Švábenický in Střitež??? und der Rosalia , (geb.) Bejčka?

Paul Haberda , Sohn des Wenzl Haberda, Schlosser in Neu??? und der Magdalena, geb. Witek

Text o legitimizaci a předcházející svatbě Ok, ale je tam někde obec, kde se svatba konala?

Moc děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Jan » pon pro 03, 2018 18:16

Napřed dodržte pravidla a pak něco chtějte, není tam na př. datum, nebo řádek.
Navíc jediná Františka na snímku je dcera svobodné matky a to zemřela cca rok
po narození. Když už něco vyvěsíte tak si odkaz zkontrolujte, není to složité!
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod zburget » pon pro 03, 2018 18:17

Jan píše:Napřed dodržte pravidla a pak něco chtějte, není tam na př. datum, nebo řádek.
Navíc jediná Františka na snímku je dcera svobodné matky a to zemřela cca rok
po narození. Když už něco vyvěsíte tak si odkaz zkontrolujte, není to složité!

:roll:
mlčeti zlato...
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod zburget » pon pro 03, 2018 18:22

Střítež vidím. Bejčka taky.
Schlosser bych řekl, že je in Neuvezlitz, Neunezlitz, Neugezlitz (těžko říct, kčemu tam patří ta jedna čárka pod tím slovem) před tím je napsáno, něco jako Neuwjozlitz

v té legitimizaci jsem objevil zašité Ungarisch Hradisch (3. řádek, poslední dvě slova) - je to možné?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Zora » pon pro 03, 2018 18:34

Uherské hradiště tam vidím, ale svatbu jsem nenašla, musím ještě pohledat, zda to nebylo ve farnosti kostel sv. Františka xaverského je v Uherském hradišti.
Obec Neuwezlitz a pod. - musím hledat. Teď se snažím najít, o kterou se jedná Střítež, taky zatím bez úspěchu... Chce to čas.
Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Zora » pon pro 03, 2018 18:36

Jan píše:Napřed dodržte pravidla a pak něco chtějte, není tam na př. datum, nebo řádek.
Navíc jediná Františka na snímku je dcera svobodné matky a to zemřela cca rok
po narození. Když už něco vyvěsíte tak si odkaz zkontrolujte, není to složité!


Jediný vpisovaný zápis na stránce, jsem ráda, že chcete pomoci, mile jste mě překvapil. KOlega z Berlína to zcela jistě uvítá. Zdravím a přeji pěkný večer.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod zburget » pon pro 03, 2018 20:22

...vom löbl? Pfarramtes Ungarisch Hradisch am 19. oktober 1869 ausgestellten Trauungsscheines am 4. oktober 1869 in der dortigen Pfarrkirche Sti. Francisci Xaverii geheirathet hat erscheint? des Kind Adolf August legitimirt ...

Já bych z toho pochopil, farní úřad v Hradišti 19.9.1869 vystavil potvrzení o svatbě konané 4.9.1869 v tamním farním kostele. Ale můžu být se svou neznalostí němčiny samozřejmě úplně mimo :oops:

Když jsem viděl ten název Neuwezlitz, tak mě první napadly Nové Hvězdlice (od Hradiště vzušnou časou cca 30 km) - ale je to jen nápad - ničím nepodložený.


edit - možná jsem jenom váš příspěvek na první pokus nepochopil a plácám nesmyly :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Zora » pon pro 03, 2018 21:23

Naopak, moc jste mně pomohl, našla jsem už svatbu rodičů onoho původnbě. nemanž. syna, našla jsem posloupnost do přítomnosti. (Potomky Adolfa Augusta)

S narozením Františky bude problém, zápisy se liší, v té Stříteži se asi nenarodila, v zápisech jsou ale i ještě další obce. Buď se rodiče stěhovali, nebo se třeba narodila jako nemanž. To nechám na zítra.

Jo, ta svatba nebyla v Uhreském Hradišti, ale ve Starém Městě u Uherského Hradiště, musela jsem to postupně projít.
Takže - velké díky , třeba kolegovi pomůžeme . Zora
edit Ty Nové Hvězdlice ano, ale došlo mně, že to se týká rodu Kukele, to už myslím přispíval kolega do druhého příspěvku.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod davidca » stř čer 05, 2019 18:12

Když jsme u té obce Nové Hvězdlice.
Tak bych se chtěl zeptat, jestli na tomto odkazu : http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=141 - vlevo druhý zápis pod rokem 1825.
U matky Vincence Černocha Moniky je, že její otec Josef Kopřiva pocházel z Neuwezlic - což bylo se dalo přeložit volně jako oné Nové Hvězdlice?
Hledám totiž záznam svatby Moniky roz.Kopřivové a jejího manželka Ignáce Černocha.

Předem děkuji za odpověď.
davidca
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte srp 21, 2018 13:34
Bydliště: Halenkovice
Oblast pátrání: Zlínský kraj - okres Zlín - Halenkovice,Žlutava,Napajedla,
- okres Uherské Hradiště - Osvětimany,Medlovice,Kudlovice, Sušice, Babice,Jaubí, Huštěnovice
- okres Kroměříž - Kostelany,Lubná, Míškovice, Holešov

Jihomoravský kraj - okres Hodonín - Čeložnice, Hýsly, Moravany
Olomoucký kraj - okres Prostějov - Buková, Lipová
Rodokmen online: Černochovi - https://www.myheritage.cz/site-175993852/cernochovi

Re: VYŘEŠENO Narození Ivančice, 1853 německy

Příspěvekod Zora » stř čer 05, 2019 18:20

u matky je Monika, T: (Tochter) nach dem Joseph Kopřiwa, Ineman in Neuwezlitz,
tedy Monika, dcera po (zemřelém) Josefu Kopřivovi, podruh (neměl vlastní dům, bydlel v nájmu) v Nových Hvězdlicích.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků