Matrika O, 1774, Toveř (Olomoucko), latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: Matrika O, 1774, Toveř (Olomoucko), latina

Příspěvekod DominikaP » sob lis 17, 2018 22:23

havlisovka píše:Já tam vidím celkem jasně Hostein, což by mohl být jak Svatý Hostýn (omrkněte ves Chvalčov, na jehož katastru Hostýn leží, a vůbec tamní farnost), nebo taky zkomolený Hoštejn, německy Hochstein v okrese Šumperk. Spousta obcí na střední i severní Moravě a ve Slezsku patřila olomouckému arcibiskupství, podle mých zkušeností nejsou výjimkou i přesuny na větší vzdálenosti. V blízkém vojenském ujezdu Libavá, pokud vím, žádná vhodná obec nebyla.



Na ten Chvalčov se podívám, protože taky čtu jasně Hostein.
Hoštějn jsem už prozkoumala a nic
Díky
DominikaP
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon pro 30, 2013 20:43
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Střemchoví a Dolní Loučky(u Tišnova), Lašťany (Bohuňovice), Rajhrad (Brno), Morávka, Krásná (Beskydy), Vidče, Střítež (Frenštát), Dědice (Vyškov), Polička, Vysoké Mýto, Jablonné, Bystřec, Laštany (olomouc), Tovéř (Olomouc), Hoštejn (Zábřeh)

Jména: Platoš, Němec, Frisch, Šebek,Trávníček, Matoušek, Novák, Beneš, Pauk, Sequardt, Gawlík, Mikulenka, Pavlík, Krčmář

Re: Matrika O, 1774, Toveř (Olomoucko), latina

Příspěvekod DominikaP » sob úno 08, 2020 16:57

po dlouhých dvou letech jsem se k tomu zase dostala a hlásím, že se mi povedlo najít narození Františka Matauschka v Hoštejnu 27.7.1742
http://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be923bb6-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=85&parentType=10041#scan85

Třetí zápis shora na pravé straně.
Děkuji všem za pomoc, hlavně nálezci Hoštějna u Zábřehu na Moravě!!
Teď si jen potvrdit, zda je to vážně ON.

PS: Našla jsem záznam z Olomouce o narození dvojčat holčiček Františku Matausskovi - příšlušník Stadt Garisson - pokud byl voják, mohl se tam dostat z toho Hoštejna? Může to být ten stejný člověk?
Pořád mi nejde na rozum jak by si kluk z Hoštejna našel nevěstu v Tovéři, která je 75km daleko. Jediné co mě napadlo, je, že se s rodinou stěhovali za prací...
http://digi.archives.cz/da/PaginatorMedia.action?rowTxt=380&_sourcePage=rBtqNROK7chu4DGKhxDCaNYNEceyhw-8bdlv0LIoq5aAHItC-_7LXBlGhqFNrV3tg1rNY5XiK7mVtdKl8F7gG2F_MXYi88RkDncNuAkuVSE%3D&__fp=osvLBYGoTH76rS_jumXIFHZyoVqWygdFh8DZyvB_MYuV8YQP8uj2XEgLovdiTO7D
DominikaP
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon pro 30, 2013 20:43
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Střemchoví a Dolní Loučky(u Tišnova), Lašťany (Bohuňovice), Rajhrad (Brno), Morávka, Krásná (Beskydy), Vidče, Střítež (Frenštát), Dědice (Vyškov), Polička, Vysoké Mýto, Jablonné, Bystřec, Laštany (olomouc), Tovéř (Olomouc), Hoštejn (Zábřeh)

Jména: Platoš, Němec, Frisch, Šebek,Trávníček, Matoušek, Novák, Beneš, Pauk, Sequardt, Gawlík, Mikulenka, Pavlík, Krčmář

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků