VYŘEŠENO - Narození, 1818, Rosice, česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod laca » ned lis 11, 2018 6:43

Dobrý den, prosím o pomoc při dočtení kmotrů. přečetla jsem toto:


Otec: Matěj Pulan, Sedlak a rychtař
Matka: Magdalena dcera + Jiřiho Pulpana sedlaka z Roudnice a matky Kateřiny Suwowy. Surowy?!
Kmotrové – jméno, stav:
Lev.(ans) Magdalena wdowa po + Waclawa Hywory ???
Jan Dendak baračnik z Rosiz č.


https://www.2i.cz/i/JMgSU první zápis nahoře. děkuji moc
Naposledy upravil laca dne pon lis 12, 2018 4:57, celkově upraveno 1
laca
 
Příspěvky: 543
Registrován: stř lis 13, 2013 20:28

Re: Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod JosefJ. » ned lis 11, 2018 9:53

laca píše:Otec: Matěj Půlpan, Sedlak a rychtař
Matka: Magdalena dcera + Jiřiho Pulpana sedlaka z Roudnice a matky Kateřiny Suwowy. Surowy?!(w je v zápise oblé a roztáhlé, tady se mi to zdá jasně stejný znak jako u Kateřiny)
Kmotrové – jméno, stav:
Lev.(ans) Magdalena wdowa po + Waclawa Lywory? (první písmeno se nepodobá počátečním h v matrice, podobá se B z baráčníka a nejvíce L z Levans) ??(toto mi přijde, jako když původně psané slovo na S bylo přepsáno na Wymnen.) z Rosicz č.
Jan Dendak baračnik z Rosiz č.

Odpovídám proto, že zatím nenapsali nic schopnější. Snad mě opraví.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod zburget » ned lis 11, 2018 13:15

Drobně doplním:

Otec: Matěj Půlpan, Sedlak a rychtař
Matka: Magdalena dcera + Jiřiho Pulpana sedlaka z Roudnice a matky Kateřiny Surowy
Kmotrové – jméno, stav:
Lev.(ans) Magdalena wdowa po + Waclawa Lywory Weymenice z Rosicz č.
Jan Bendak baračnik z Rosiz č.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod Zora » ned lis 11, 2018 14:05

laca píše:Dobrý den, prosím o pomoc při dočtení kmotrů. přečetla jsem toto:


Otec: Matěj Pulan, Sedlak a rychtař
Matka: Magdalena dcera + Jiřiho Pulpana sedlaka z Roudnice a matky Kateřiny Suwowy. Surowy?!
Kmotrové – jméno, stav:
Lev.(ans) Magdalena wdowa po + Waclawa Hywory ???
Jan Dendak baračnik z Rosiz č.


https://www.2i.cz/i/JMgSU první zápis nahoře. děkuji moc


Prosím, dávejte pozor na to, co vkládáte na fórum, chápu, že se může zpráva vložit opakovaně, ale máte možnost ji zrušit. Moc už nechápu, proč jste měla zveřejněnu jednu zprávu třikrát, druhou dvakrát a ještě další dvakrát...
Někdo to musí objevit, moderátor si musí všimnout a pak to musí smazat...
To, že si Vy nekontrolujete své příspěvky, znamená, že někdo další to musí udělat za Vás ve svém čase.
Projděte si všechny své příspěvky, u těch,které považuje za vyřešené, doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Pokud potřebujete ještě něco u Vašich starších příspěvků, musíte je aktualizovat, takhle si jich už těžko kdo všimne.

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod laca » pon lis 12, 2018 4:59

Dobré ráno,
omlouvám se, pokud vkládám zprávu opakovaně, určitě jen to neudělala úmyslně. mám nějaké problémy s pc, funguje nějak divně (vir ale nemá, už jsem to prolustrovala), ale toto mě překvapuje. přesto děkuji za zprávu, budu to kontrolovat opakovaně.l.
laca
 
Příspěvky: 543
Registrován: stř lis 13, 2013 20:28

Re: VYŘEŠENO - Narození, 1818, Rosice, česky

Příspěvekod laca » pon lis 12, 2018 4:59

Dobré ráno,
omlouvám se, pokud vkládám zprávu opakovaně, určitě jen to neudělala úmyslně. mám nějaké problémy s pc, funguje nějak divně (vir ale nemá, už jsem to prolustrovala), ale toto mě překvapuje. přesto děkuji za zprávu, budu to kontrolovat opakovaně.l.
laca
 
Příspěvky: 543
Registrován: stř lis 13, 2013 20:28


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků