svatba 1835 Svébohov, Němčina - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

svatba 1835 Svébohov, Němčina - VYŘEŠENO

Příspěvekod klit » čtv lis 01, 2018 16:32

zdravím, poprosil bych o pomoc se čtením a překladem 2. zápisu v levo
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 04#scan103
já čtu:

9 august Anton Coperatot

63/81

potom přečtu jen jména manželů a to František Kolář syn Františka Koláře ze Svébohova a Jenovéfa ??

Díky moc
Naposledy upravil klit dne pon lis 05, 2018 21:10, celkově upraveno 1
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko

Re: svatba 1835 Svébohov, Němčina

Příspěvekod GEN-ZB » čtv lis 01, 2018 17:25

Kolář František, syn (Sohn) Kolář František, domkař (Häusler) ze Svébohova a matky (Mutter) Helena roz. Večer? Adam zahradník (Gärtner) ze Svébohova

Jenovéfa, dcera Šoška František domkař (Häusler) ze Svébohova a matky (Mutter) Anna roz. Paulů Pavel sedlák (bauer) ze Svébohova

Pod tím je souhlas otců k sňatku nezletilých.
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: svatba 1835 Svébohov, Němčina

Příspěvekod zburget » čtv lis 01, 2018 20:14

Je opravdu s podivem, že přečtete jména a nepřečtete ani písmenko navíc. Tedy jen jedno jméno, které bylo psané humanisticky. Proč to na mě dělá dojem, že jste jména znal a kolega GEN-ZB vám na to jen naletěl a věnoval vám přepis na stříbrném podnose?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: svatba 1835 Svébohov, Němčina

Příspěvekod klit » pát lis 02, 2018 11:44

Zdravím

To, že kolem toho roku měl svatbu Františe s Jenovefou jsem předpokladal. Měl jsem už totiž dohledána narození snad všech jeji dětí, ty byly psána česky tak že jsem vyčetl i jména Františka a Jenovéfy. Kouknul jsem na datum narození prvního dítěte a logicky hledal svatbu v letech hned před jeho narozením. A jelikož je pro mě kurent a německy psané texty španělská vesnice tak jsem postuoval tak, že jsem prošel všechny záznamy svateb a našel tento. Ano jména jsem znal. Když to slovo znám tak už to z toho vyčtu ale dál opravdu vůbec nic. Tak že jestli to na vás působí že jsem si stím nedal žádnou práci a jen jsem hodil odkaz na svatbu ať mi to někdo přeloží tak se pletete. Už jen dohledat tu svatbu co jsem sem poslal beru jako svuj osobni uspech.

Tak ze vsem diky !
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko

Re: svatba 1835 Svébohov, Němčina

Příspěvekod zburget » pát lis 02, 2018 16:14

Jenže bez znalosti čtení kurentu se v matrikách nehnete. Buď se kurent naučíte číst (ono na tom nic není) a nebo si na to zaplaťte profíka. Tak, že sem hodíte jména a budete předpokládat, že vám to tu všichni přečtou, to opravdu nefunguje. Co budete dělat, až ta jména znát nebudete a kurentem bude úplně všechno?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků