VYŘEŠENO: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Kikinulka » stř zář 26, 2018 17:44

Dobrý den všem, prosím o kontrolu a pomoc s přečtením a přeložením příčiny úmrtí a místa pohřbení jedná se o poslední záznam na levé stránce:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=12

Přečtu:
6:8 září 1847 zemřel v domě č. 58 Leopold ehelichen sohn des Ignaz Watzek halblahnners von Stignitz ( manželský syn od Ignaz Watzek půlláník ze Stignitz), údajný věk 9 měsíců, příčina úmrtí Auhe ? místo pohřbení Idem (předchozí) a předchozí nemůžu přečíst Math.... Indli....

A ještě jsem se chtěla zeptat na teorii, podle knihy zemřelých zmíněný Leopold zemřel ve věku 9 měsíců (přičemž jsem se dočetla že věk je velice nepřesný ukazatel), nicméně podle všeho ten stejný Leopold se narodil 9. 12. 1845 což odpovídá tomu že v době úmrtí mu byl 1 rok a 8 měsíců, to se opravdu uměli splést o rok?
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=30
Naposledy upravil Kikinulka dne stř zář 26, 2018 19:47, celkově upraveno 1
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)

Re: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Radix » stř zář 26, 2018 18:33

Ruhr - úplavice
Kolonka Hat begraben znamená kým byl pohřeben (Mathias Jedliczka).
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Kikinulka » stř zář 26, 2018 19:36

:oops: tak to sem si špatně přeložila :-) mokrát děkuji za objasnění :-)
A vím že to sem asi nepatří, ale je opravdu možné aby se při záznamu věku zemřelého sekli o tolik?
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)

Re: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Zora » stř zář 26, 2018 19:45

Kikinulka píše::oops: tak to sem si špatně přeložila :-) mokrát děkuji za objasnění :-)
A vím že to sem asi nepatří, ale je opravdu možné aby se při záznamu věku zemřelého sekli o tolik?

projděte si narození a úmrtí, zda se nejednalo o dalšího syna stejného jména. Procházela jsem to, nic jsem nenašla (mohla jsem se přehlédnout).
Je pravděpodobné, že došlo ke špatnému zápisu, dítě se narodilo v prosinci, když zemřelo, řekli třeba - narodil se předloni v prosinci, kněz postřehl loni v prosinci.
Zní to hrozně, ale na úmrtí malých dětí v podstatě nezáleželo...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Kikinulka » stř zář 26, 2018 19:52

Mockrát děkuji paní Zoro, právě, že jsem to procházela už po 3. a nenašla jsem nic co by nasvědčovalo tomu že by došlo k záměně. Asi to bude tak jak říkáte, jen sem pochybovala jestli je to možné. Nejsem právě zkušený rodopisec a občas mi takové souvislosti unikají :-)
Ještě jednou všem děkuji :-)
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)

Re: VYŘEŠENO: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod beatrix » stř zář 26, 2018 19:53

Pardon, že řeším vyřešeńý případ, ale já tam vidím rok a 9 měsíců - v sloupci roků je čárečka.
beatrix
 
Příspěvky: 288
Registrován: sob čer 02, 2018 22:07
Oblast pátrání: Oberpfalz, Merklín, Zbiroh, Otradice, Jedovnice, Turiec

Re: VYŘEŠENO: Zemřelí 1847 Stignitz (Trstěnice) němčina

Příspěvekod Kikinulka » stř zář 26, 2018 19:56

beatrix píše:Pardon, že řeším vyřešeńý případ, ale já tam vidím rok a 9 měsíců - v sloupci roků je čárečka.


Vůbec se neomlouvejte, obzvláště když máte pravdu :D :D To jen já sem slepá a ze všech těch čárek, teček čísel a klikyháků coby písma sem už zblblá že už nevidím ani tak jasnou věc :-)
Kikinulka
 
Příspěvky: 120
Registrován: ned srp 12, 2018 7:26
Oblast pátrání: okres Znojmo (Trstěnice, Višňové, Medlice, Běhařovice, Skalice, Vítonice, Prosiměřice)
Pianowice , okres Sambor, Polsko (dnes Ukrajina)


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků