Narození 1872 Boršice čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1872 Boršice čeština

Příspěvekod Neněmcová » sob zář 22, 2018 20:16

Boršice u Blatnice 11338, Kniha narozených 1850-1881, svazek II, list 164 (elektronicky 165 z 244)

Druhý zápis Martin Jegla, jedná se mi o údaje o rodičích.

Otec:
Martin Jegla, chalupník z Bořic (dnes Boršice), syn Jana Jegly, domkáře z Bořic, a Kateřiny, dcery po + Martinu ...... 1/4 z Bořic.
Já tam vidím po + Martinu Huperku (Huperek), ale když procházím seznamy vzadu, tak tam jsou podle mého jenom příjmení Huráb nebo Humpula.
(Humpula je k porovnání napsaný zrovna na prvním zápisu, takže bych řekla, že to opradu není ono.)

Matka:
Apollena, dcera po + Janu ......čtvrtníku v Horním Němčí (dnes), a jeho manželky Anny, dcery
Podle údajů z Heritage, ke kterým se už ale nedostanu, by to měl být Jan Pecen(a).

Budu ráda, pokud mi někdo napíše, co tam vidí. Budu se mít čeho chytit dál.
Předem velmi děkuji.
Jinak mi přišlo "vtipné", že u matky zbytek zápisu matrikář nedopsal.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=165
Neněmcová
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 22, 2018 18:06
Oblast pátrání: Vyškovec a Kopanice, Hluk, Korytná, Nivnice, Boršice

Re: Narození 1872 Boršice čeština

Příspěvekod zburget » sob zář 22, 2018 20:23

Martin Jegla

Otec:
Martin Jegla, chalupník z Bořic (dnes Boršice), syn Jana Jegly, domkáře z Bořic, a Kateřiny, dcery po + Martinu Huperku 1/4 z Bořic.
(Řekl bych, že je tam zcela zřetelně napsáno Huperku)

Matka:
Apollena, dcera po + Janu Peven (mohlo by být i Pecen) čtvrtníku v Horním Němčí (dnes), a jeho manželky Anny, dcery

Jinak mi přišlo "vtipné", že u matky zbytek zápisu matrikář nedopsal.


není to úplně vzácné, že někde kus nějakého zápisu chybí. V téhle době by se to už stát asi nemělo, ale Anna mohla být vdaná vícekrát a Apolena si nemusela být jistá jejím dívčím jménem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků