VYŘEŠENO Narození 1858 Čihaň latina/čeština Klatovy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození 1858 Čihaň latina/čeština Klatovy

Příspěvekod theswan » čtv zář 13, 2018 0:36

Potřebovala bych přeložit text POD jménem Josef a EXTRA text dole pod otcem. Jedine co přečtu je začátek textu pod otcem.. Josef Petružák

Nevim to jiste ale myslim ze tu jde o legitimaci? ditete, protoze otec a deda Josefa je z Čihaně 25 tak samo jako sourozenci a pak i jeho vlastni deti, on je jediny narozeny v Čihani 9, a pak to preskrtnute znamenko... Zajimave je pak take to ze jeho matka se narodila v Cihani 9. Vidim v tom prilis nebo..?

Ps. omlouvam se za moji cestinu
Přílohy
xxx.jpg
Naposledy upravil theswan dne pát zář 14, 2018 15:50, celkově upraveno 1
theswan
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 13, 2018 0:05
Oblast pátrání: Okres Klatovy, Beskydy, Valašsko

Re: Narození 1858 Čihaň latina/čeština Klatovy

Příspěvekod zburget » čtv zář 13, 2018 7:24

Hæc proles legitimata per subsequens matrimon(ium) vide matr(ica) Cop(ulat...) {matrika oddaných - neznám správný latinský tvar toho slova} pag 6


Jezef Potužák swiedek hospodsky z Čihan?? {nevím, jak to zapisují, je tu málo srovnávacího textu}
c.4. Karel Kniez chalupnik z Čihan?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození 1858 Čihaň latina/čeština Klatovy

Příspěvekod theswan » pát zář 14, 2018 15:49

zburget píše:Hæc proles legitimata per subsequens matrimon(ium) vide matr(ica) Cop(ulat...) {matrika oddaných - neznám správný latinský tvar toho slova} pag 6


Jezef Potužák swiedek hospodsky z Čihan?? {nevím, jak to zapisují, je tu málo srovnávacího textu}
c.4. Karel Kniez chalupnik z Čihan?


Dekuji za pomoc! :)

Zkusila jsem přeložit tu latinu a vychází mi tohle: Tento problém se stal legitimním následným manželstvím ''rejstříku'', viz strana 6 ...

Nasla jsem vyznam ''Legitimatio per matrimonium subsequens'': Legitimita následného manželství - znamená uznání nelegitimních dětí pozdějším manželství matky. A filius naturalis, nemanželský syn by mohl být otcem uznán prostřednictvím legitimatio per matrimonium sequens - tedy tím, že se oženil s matkou po narození dítěte - a tak získal status filius legitimus - legitimní (manželský) syn.

matrika Copulati zrejme = matriční zápisy oddaných
theswan
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 13, 2018 0:05
Oblast pátrání: Okres Klatovy, Beskydy, Valašsko

Re: VYŘEŠENO Narození 1858 Čihaň latina/čeština Klatovy

Příspěvekod filmovymaniak » pát zář 14, 2018 15:56

Dobrý den,
našla jste sňatek muže, co legitimizoval Josefa po sňatku s jeho matkou.
ta svatba by měla být na straně - foliu 6 matriky oddaných.

Já mám případ, kdy matka měla před svatbou 3 děti, ale její manžel legitimizoval jen jedno dítě, takže v jejich domácnosti
žili děti dvou příjmení, společné děti měli příjmení po otci( + můj předek, kterého legitinizoval) + 2 děti s příjmením po matce za svobodna
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků