Sňatek 1829 Dyje VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Sňatek 1829 Dyje VYŘEŠENO

Příspěvekod Juliene » stř zář 12, 2018 12:41

Dobrý den, prosím o pomoc s přečtením tohoto údaje o sňatku:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=35

Franz Pikola + Anna Lutzbauer - mco toho nepřečtu..asi pullanik..

předem mco děkuji
Naposledy upravil Juliene dne stř zář 12, 2018 13:24, celkově upraveno 1
Juliene
 
Příspěvky: 239
Registrován: úte zář 08, 2015 12:37
Oblast pátrání: Vysočina,Mitrov, Habří,Lubny

Re: Sňatek 1829 Dyje

Příspěvekod zburget » stř zář 12, 2018 13:02

Zdravím,

je až skoro nemožné, že nepřečtete nic, jen půlláníka kdesi uprostřed textu - tedy on tam opravdu je.
Spíš to na mě dělá dojem, že jste se to přečíst ani nepokusila a údaje jsou získané z nějakého narození dítěte...

Textu je tam opravdu dost, takže zkuste přečíst, co zvládnete, třeba i jen části slov a určitě pak doplníme a opravíme, co bude chybět.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1829 Dyje

Příspěvekod Zora » stř zář 12, 2018 13:10

Vy si z nás děláte legraci, nebo nás zkoušíte, nebo mně to už nemyslí, i to je možné :(

viewtopic.php?f=9&t=43009&hilit=dyje
vždyť už je to jednou přečteno a Vámi označeno jako vyřešené

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sňatek 1829 Dyje

Příspěvekod Juliene » stř zář 12, 2018 13:20

Dobrý den, omlouvám se, máte pravdu, je to moje chyba..prostě tím, že jsem začla od začátku pátrat nikoliv podle informací co měli příbuzní jsem si tohle nepoznačila a začala znovu..opravdu v tom není žádný záměr.. děkuji moc za upozornění... není to že bych chtěla využívat vaší ochoty pomoci, sama se snažím, jen prostě ještě nejsem zdaleka tak zdatná..

na základě doporučení paní Zory jsem si našla další předky, ale smaozřejmě se nechci ptát na všechno a sňatek je njezásadnější..takže ještě jednou promiňte, prostě mi to uteklo..u nás nikdo tímto směrem nic nehledal a tohle je jediné místo, kde se můžu zeptat..
Juliene
 
Příspěvky: 239
Registrován: úte zář 08, 2015 12:37
Oblast pátrání: Vysočina,Mitrov, Habří,Lubny

Re: Sňatek 1829 Dyje

Příspěvekod Zora » stř zář 12, 2018 13:27

Juliene, nic se neděje, stane se. Jen bych doporučovala si vše někam ukládat, zapisovat. Ono to pomáhá i následně tehdy, pokud se dostanete do nesnází a není, kde hledat. Viz třeba právě ta svatba v obci Dyje a zmínka o původu matky u narození dítěte.

Je mně naprosto jasné, že je člověk stále zvědavý na další nálezy a ta "administrativa" otravuje, protože ubírá o čas...

PS - Něco si pamatuju za Vás, ale všechno také určitě ne :-)))
Z
Označte si příspěvek jako vyřešený, dík.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sňatek 1829 Dyje VYŘEŠENO

Příspěvekod Juliene » stř zář 12, 2018 13:29

už jsem tak učinila, píšu si všechno do wordu a vždycky vykopírovávám odstavce z matrik, ale tohle mi prostě v zápalu "boje" uteklo...nicméně jste mě tu už naučili hodně, minimálně zase lásce k histoii kterou jsem kdysi za studií díky jen memorování dat ztratila :-)
Juliene
 
Příspěvky: 239
Registrován: úte zář 08, 2015 12:37
Oblast pátrání: Vysočina,Mitrov, Habří,Lubny

Re: Sňatek 1829 Dyje VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » stř zář 12, 2018 13:36

Zvažte používání nějakého genealogického programu. Kromě uložených dat občas programy myslí i za nás - třeba upozorní na nesprávně vložené datum či vytvoření špatné boční linie. V neposlední řadě je vše na očích, vidíte mezery mezi dětmi, zkontrolujete si stáří matky při narození dětí, návaznost mezi úmrtím první ženy a druhou svatbou....
Jo a není třeba používat program na prezentaci na netu, stačí jen genealogický program, který obsluhujete ve svém počítači.
Mezi námi, programy nekoušou... aspoň mě tedy ještě nepokousal... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků