VYŘEŠENO Butovice O 1733 Němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Butovice O 1733 Němčina

Příspěvekod pavel2 » pát zář 07, 2018 20:37

Dobrý den,
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=120

vpravo dole:
8.2. Mateus Richter des ? Richter ? syn mit Marina des ... dál už tápu

děkuji Pavel Huňka
Naposledy upravil pavel2 dne ned zář 09, 2018 10:13, celkově upraveno 1
pavel2
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob srp 04, 2018 18:57

Re: Butovice O 1733 Němčina

Příspěvekod zburget » pát zář 07, 2018 21:03

Četl bych jako:

8.2. Mathes Richter, des Hannß Richters Pauern Ehel.(iche) Sohn, mit Marina, deß Inn gott ruhend Frÿdrich gottes? geweßen Pauern, hünt?. Ehel. Tochter, beide auß Bottenwaldt, Testes: Thoma Bahner undt Joseph [K/R]ohker?

Ale úplně jistý ti tím tedy vůbec nejsem, protože mi to (tedy coby neněmčináři) nedává moc smysl. Předpokládám, že jsem něco přečetl nedobře. Chtělo by to, aby to někdo trochu dotesal :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Butovice O 1733 Němčina

Příspěvekod Zora » sob zář 08, 2018 8:07

zburget píše:Četl bych jako:

8.2. Mathes Richter, des Hannß Richters Pauern Ehel.(iche) Sohn, mit Marina, deß Inn gott ruhend Frÿdrich gottes? geweßen Pauern, hünt?. Ehel. Tochter, beide auß Bottenwaldt, Testes: Thoma Bahner undt Joseph [K/R]ohker?

Mates Richter, syn Hanse Richtera, sedláka (Bauer) s pozůstalou ( hünt.)manželskou (ehel.) Marinou, dcerou, v pánu odpočívajícího Fridricha G? , bývalého sedláka (Bauer) ,
oba z Bottenaldu
svědci: ....
pozůstalý - hinterlassen

Bauer - zaměňovalo se B - P

Z



Ale úplně jistý ti tím tedy vůbec nejsem, protože mi to (tedy coby neněmčináři) nedává moc smysl. Předpokládám, že jsem něco přečetl nedobře. Chtělo by to, aby to někdo trochu dotesal :-)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků