VYŘEŠENO N 1794 Podolí (Šlapánov) Č

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO N 1794 Podolí (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » čtv srp 30, 2018 12:04

Zdravím a prosím o pomoc s přečtením ( a asi i kontrolu). Díky moc R.

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12857/64 - druhý zápis vlevo

já čtu:
14.5.1794 - Podolí č. 8 - Anna - pak mi nejde do hlavy, proč dále chybí čárky
otec: František (Francz) Novotnej
matka: Kateřina ?Andrískova? oba patřící k Wodlochovicům

a teď jsem zmatená - na tomto čísle se rodily mým předkům děti předtím a potom - a to Františku Novotnému a Kateřině Vodradovcové - proto potřebuji vědět, jak se jmenovali ti dva nahoře přesně - a asi i odkud byl Jiřík Wodradovec, co byl 20.3.1797 už mrtvej.... DÍKY
Anna 20.2.1792 http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12857/63 první vpravo - do narození té druhé Anny neumřela (kontrolovala jsem to 3x)
Josef 20.3.1797 http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12857/64 poslední vpravo - tam je mtka psaná jako "dcera po + Jiříkovi Wodradovcovy z ?Bromarčy? č. 4 či 7
Naposledy upravil Rebeca dne pát srp 31, 2018 8:04, celkově upraveno 1
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: N 1794 Podolí (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » čtv srp 30, 2018 12:59

Jo toho, že to byl důpm hromadných porodů ( a i úmrtí) jsem si všimla....leč v období mezi narozeními dvou Ann tam žádná nehumříla... a to mě mate....zatím jsem Annu, narozenou 1794 do mých "Novotných" nezahrnula....vono tohle území je dost zakletý - sice se mi tu rodily manželské děti, leč manželství jejich rodičů nejsem schopná dohledat - a to ne jen u jednoho páru, ale skoro u všech....děs běs..... kromě toho, jmého Andrísek jsem neviděla v žádné části matriky 1771-1800 (*, + oo)...tak asi nebyl z této farnosti....

Moniko a nemohlo by být to rodiště Vodradovce Bořkovice? ty tu jsou...Broumovice jsem ještě neviděla

díky
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: N 1794 Podolí (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » pát srp 31, 2018 8:04

Díky Moniko....juknu se tam....tedy pokud se nakonec ukáže, že to je opravdu můj předek.....zatím jsem si udělala 13 stránkový výpis narození a úmrtí Novotnejch v této matrice a jdu koumat, kdo patří s kým dohromady...i když bydlel každou chvíli jinde.
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO N 1794 Podolí (Šlapánov) Č

Příspěvekod Šimek Šimek » sob črc 06, 2019 23:47

Dobrý den Moniko, rád vysvětlím a jako protislužbu uvítám podrobnější sdělení o Janu Šimkovi v Podolí Šlapánov. Když jste psala dne 30.8.2018 toto:
Všimněte si, že na čísle 8 jsou zapsané křty dětí i jiných lidí: Jan Fijala, Jakub Fijala a Jan Šimek. Zřejmě se tam tedy bydlelo opravdu docela "hromadně".

Příjmení která jste uvedla Šimek je příjmení loutkoherce tedy i jeho rodiče a jeho děti byli loutkoherci, já jsem z toho rodu po otci. A příjmení Fiala se vyskytuje u příbuzných maminčiny maminky tj. Johanidesů, kteří byli s rodinou Fialů spříznění. Fialové byli mimo jiné i světem jdoucí řemínkáři. Často si manželé nebo rodička světem jdoucího povolání pronajali světničku k porodu a na dobu šestinedělí u lidí, kteří ve své chalupě pronajímali pokoj. V době v 6 nedělí se novorozené dítě pokřtilo. A pak rodiče světem jdoucí šli dál světem. Pokud se tedy v chalupě vašich předků narodil někdo z mých předků, tak to neznamenalo, že tam bydlí hromadně, ale že vaší předkové mimo jiné pronajímali pokojíček potřebným lidem světem jdoucího povolání. A já mám potíž nalézt matriční události svých předků loutkářů. Protože se rodili tam, kde jejich rodiče působili a to zpravidla nebylo v jejich domovské obci. Uvítám, když mi sdělíte kde přesně a kdy přesně došlo ke křtu a narození Jana Šimka nebo jeho dítěte? Nemusí se u zápisu uvádět loutkoherec nebo komediant, protože většinou úřady zakazovali loutkářům jejich činnost. Takže nemuseli uvádět, u matričního zápisu, že jsou loutkáři a odkud.

Re: N 1794 Podolí (Šlapánov) Č Příspěvek od Monika » čtv srp 30, 2018 13:46
Četla bych to stejně, jen 1797: po Gyržykowy Wodradowczowy z Bromawycz, číslo tipuji spíš 4. Jinak mě napadlo, že Kateřina, dcera Jiřího Votradovce, si mohla brát Františka Nováka jako vdova po Andrískovi. Samozřejmě mohlo jít o chybu v zápisu nebo s nimi mohl bydlet bratranec (nebo jen jmenovec) František Novotný se ženou Kateřinou Andrískovou.
Všimněte si, že na čísle 8 jsou zapsané křty dětí i jiných lidí: Jan Fijala, Jakub Fijala a Jan Šimek. Zřejmě se tam tedy bydlelo opravdu docela "hromadně".
Šimek Šimek
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 06, 2019 22:59
Oblast pátrání: Světem jdoucí loutkáři Šimkové z Košumberka domovská obec Košumberk, Luže, Bělá, Bílý Kůň, vše panství Košumberské.
Rodokmen online: MyHeritage Václav Šimek@Šimek Šimek


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků