VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » stř srp 22, 2018 14:57

Zdravím a prosím o pomoc s přečtením a asi bych ani nepohrdla radou...Díky moc za pomoc. R.

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12855/101
první zápis na stránce

možná nejdřív dotaz - je možné, aby byl tento Josef uváděn později jako František? jako, že podle císaře?.... protože já totiž hledám Františka, manželského syna tohoto páru, který se měl narodit cca v této době... a tohle je po dlouhém hledání první a jediné dítě toho páru (svatbu jsem taky ještě nenašla, Dorota, ta holka couravá, měla předtím 2 děti za svobodna - Františka, 9.10.1817 - 13.1.1819 (obě data nalezena v matrikách) a Františku, narozenou 13.10.1819, která zřejmě 1827 ještě žila (nebo umřela někde úplně jinde)

čtu:
22.1. narozen a 23.1. 1827 pokřtěn - Nosákov č. 12 - Josef Novotný - katolí, chlap, manželský

otec: Jakub Novotný, infanterník? vysloužili capitulant od ?traun denier? syn po mrtvém Matějovi Novotnim chalupnikovi a podanim z Wodlochowitz z Nra 13 a matky Barbory rozeny Raušr? z Wodlochowitz nro 21
OTCE POTŘEBUJI NUTNĚ OVĚŘIT, toho fakt nemám....

matka: Dorota, dcera po mrtvém Jakubovi Czernym, sedláku z Nosákova Nro 12, panství Neustupovskýmu a matky Kateřiny rozený Hrbkovi z Nosákova, podanost k ?Wlizkowinum? (to mi nic neříká)

kmotři:
Frantz ?Soldat? panský volák ze ?Hrzina?
Majdalena ?Smirlowa, chalupnice z Nosákova
EDIT:
Matěj Novotný asi umřel tady -http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12847/132 - 4. zápis vlevo zdola
Barbora Novotná asi umřela tady? - http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12847/133 - 2 odspoda vlevo? ale je uvedena po sedláku....tak nevím....

edit nr.2: ruším své spekulace.....tenhle Pepíno umřel tady (druhý zápis vlevo)... a jsem zase na začátku, bo prostě nevím..... http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12847/137 Novotní zpropadení
Naposledy upravil Rebeca dne pát srp 24, 2018 9:30, celkově upraveno 4
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: N 1827 Nosákov Č

Příspěvekod zburget » stř srp 22, 2018 22:03

Já tedy zkusím jen přečíst - ohledně Františka/Josefa to fakt nebudu zkoušet spekulovat.

22.1. narozen a 23.1. 1827 pokřtěn - Nosákov č. 12 - Josef Novotný - katolí, chlap, manželský

otec: Jakub Novotný, Tesař najemnik vysloužili capitulant od ?temu denier? syn po mrtvém Matějovi Novotnim chalupnikovi a podanim z Wodlochowitz z Nra 13 a matky Barbory rozeny Kautsky z Wodlochowitz nro 21

matka: Dorota, (d)cera po mrtvém Jakubovi Czernym, sedláku z Nosákova Nro 12, podanim panství Neustupovským a matky Kateřiny rozený Hrbkovy z Nosákova, podanost k Wlcžkowicum

kmotři:
Frantz Soldat panský volák ze Slawina
Majdalena S(c,u,i,m,n, nějaká kombiinace)(z/p)elowa, chalupnice z Nosákova
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » stř srp 22, 2018 22:07

Děkuji....jsem to ale slepá slepoňka.....Barbora rozená Kautský.....to příjmení jsem v posledních dvou dnech viděla v matrikách snad tisíckrát... a nepoznám ho.....nalil jste mi novou energii, díííky :lol:
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: asi VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » pát srp 24, 2018 7:47

děkuji za pomoc...a pokud by někdo uměl určit odkud byl ten capitulant Novotný, tak bych se nezlobila.... Rebeca
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: asi VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod zeter » pát srp 24, 2018 8:19

mírně popostrčím - za tím Capitulant od je Temu Renier, to první slovo je tém, archaický výraz pro pluk
horší je to s tím Renier, kdo ví, jak moc je to zkomolené, ale mohl by to být Rain(i)er, ale moudrý z toho nejsem

(za ne úplně jisté považuju to počáteční R)
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: asi VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod Rebeca » pát srp 24, 2018 8:51

díky...zapisuji si - tému=pluku....každý den se mám naučit něco nového, tak dnešek je splněno :-D

zetere, když se zřejmě vyznáte v těch vojenský věcech lépe než já, věděl byste, v kolika letech / po kolika letech je pustili z vojny? Tedy, kolik minimálně mu, jako kapitulantovi, mohlo být let? Ten můj předek, dítě tohoto páru, asi bude dost pozdní (Dorota se narodila 1790...) a můj předek František se jim měl narodit cca kolem 1828 ale teda byli dost stěhovaví, tak se mi je nedaří objevit v matrikách (kromě toho, bratr Doroty zřejmě někdy mezi lety 1817 - 1827 přišel o statek v Nosákově č. 12 a všichni někam zmizeli - asi proto, že musel asi vyplatit 6 sourozenců po smrti rodičů - ze 14 dětí se jich dospělosti dožilo 7)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod zeter » pát srp 24, 2018 11:48

hm, já sice dohledám regiment a i jsem se už docela dost vrtal v záznamech na FS, ale jinak žádná sláva...
ono záleží, kdy do té služby odešel, u jakého typu vojska sloužil a jak moc se mu tam líbilo - protože kapitulant = voják dobrovolně sloužící nad rámec povinné služby.
Tak jak vidím ta data - dost možná sloužil během napoleonských válek.
Kdybych si měl tipnout, tak přes třicet, ale nevím.
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: VYŘEŠENO N 1827 Nosákov (Šlapánov) Č

Příspěvekod TOF » stř pro 14, 2022 15:12

Kdyby to bylo ještě aktuální ohledně toho regimentu: asi jde o 11. pěší pluk, jehož majitelem byl v letech 1801-1854 arcivévoda Joseph Rainer (pak se stal majitelem pluku č. 59) - více info o pluku č. 11 je tady: viewtopic.php?f=13&t=1512
TOF
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 26, 2018 12:09


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků