Matrika Střítež u Jihlavy 6946 - němčina - Vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Matrika Střítež u Jihlavy 6946 - němčina - Vyřešeno

Příspěvekod pasou » pon črc 30, 2018 17:45

Dobrý večer, měl bych velkou prosbu.
Potřeboval bych pomoct s přečtením jednoho zápisu v němčině.
Já bych tomu rozuměl tak, že dítě Anton Tomendal nar. 25.6.1855 v Červeném Kříži č. 92 (osada u Jihlavy). Z poznámky u jeho jména si myslím, že se oženil 11.2.1912 s Aloisií Pešantovou? a zemřel 6.6.1942 ?.
Jeho otec Anton Tomendal, katolik ? z Červeného Kříže 92 ? syn Josefa Temendala ? z Červeného Kříže 56 ? ? a Marie Umshausové z Červeného Kříže 56 ? ?.
Matka dítěte Marie Wondráková, katolička ? dcera Martina Wondráka ? z ? ? a Marie Ronovská ?
Z ? ?.
Hlavně bych potřeboval bydliště rodičů matky dítěte, jestli by se mi podařilo najít její svatbu Antonem T.
6 zápis zhora
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=263
Předem moc díky Pavel S. :oops:
Naposledy upravil pasou dne úte črc 31, 2018 22:53, celkově upraveno 1
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Matrika Střítež u Jihlavy 6946 - němčina

Příspěvekod beatrix » pon črc 30, 2018 18:46

Starý a Nový Pávov (Altpfauendorf a Neupfauendorf) - dodám jen, že otec dítěte bydlel v nájmu, zatímco oba dědové vlastnili domek. Co se týče sňatku, budete ho asi muset hledat v zámrském archivu.
beatrix
 
Příspěvky: 288
Registrován: sob čer 02, 2018 22:07
Oblast pátrání: Oberpfalz, Merklín, Zbiroh, Otradice, Jedovnice, Turiec

Re: Matrika Střítež u Jihlavy 6946 - němčina

Příspěvekod pasou » úte črc 31, 2018 12:36

beatrix píše:Starý a Nový Pávov (Altpfauendorf a Neupfauendorf) - dodám jen, že otec dítěte bydlel v nájmu, zatímco oba dědové vlastnili domek. Co se týče sňatku, budete ho asi muset hledat v zámrském archivu.



Díky moc.
V Zámrsku Pávov není (aspoň mi to tam nenašlo), je na Actapublice. Našel jsem tam 2 matriky O, kde by ta svatba mohla být, ale zatím jsem tam našel svatbu rodičů matky dítěte.
No budu hledat dál.
Zdraví Pavel S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Matrika Střítež u Jihlavy 6946 - němčina

Příspěvekod Zora » úte črc 31, 2018 13:23

pasou píše:
beatrix píše:Starý a Nový Pávov (Altpfauendorf a Neupfauendorf) - dodám jen, že otec dítěte bydlel v nájmu, zatímco oba dědové vlastnili domek. Co se týče sňatku, budete ho asi muset hledat v zámrském archivu.



Díky moc.
V Zámrsku Pávov není (aspoň mi to tam nenašlo), je na Actapublice. Našel jsem tam 2 matriky O, kde by ta svatba mohla být, ale zatím jsem tam našel svatbu rodičů matky dítěte.
No budu hledat dál.
Zdraví Pavel S.

Je tam těch O matrik více, navíc - je projít fakt úplně všechny matriky, protože jednak se knihy prolínají a jednak se mohli přestěhovat.
Já u jsem ten Pávov prohledávala, abych měla jistotu, že Vám tenhle název čtu správně,. ale nenarazila jsem - mohla jsem se ovšem přehlédnout.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků