1693 Nesovice -O- latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

1693 Nesovice -O- latina

Příspěvekod bimbousek » pát črc 06, 2018 14:30

Zdravím a prosím o přelouskání tohoto.
Podařilo se mi jen vyčíst, že 9. června ........ Martin Hanák ??? z Nesovic a Dorota dcera Krištova Veselého taky z Nesovic ?
Svědkové: Matiáš Rybníkář z Milonic a Honza Novák z Nesovic...

Díky za pomoc

Martin -O- Dorota 1693 (Nesovice 12826-078) – kopie.png
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: 1693 Nesovice -O- latina

Příspěvekod Zora » pát črc 06, 2018 15:18

po trojích ohláškách a bez shledání překážek
copulatus est ex pago |N.,
cum (s) libera (zde zřejmě ve smyslu svobodná, neprovdaná, chtělo by to vidět okolní texty, jak zapisovali nevěsty) filia (dcera) Christophorus Vesely Christophorus - Krištof ze stejné obce. (eodem pago)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29198
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 1693 Nesovice -O- latina

Příspěvekod bimbousek » pát črc 06, 2018 15:23

Díky, Zoro, zrovna jsem na Vás minulou neděli myslel. Byl jsem u bráchy v Újezdě u Brna, ale jen na skok ráno tam a večer zpět :D
Zrovna tam byly hody, tak se moje česká část rodiny mohla pokochat krojované slavnosti, když přišli stárkové za starostou :mrgreen:


zápis je zde:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=78
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: 1693 Nesovice -O- latina

Příspěvekod Zora » pát črc 06, 2018 15:50

Pokud jste si mě představoval v kroji, tak to musel být zážitek :lol: :roll: :lol: :)

U nás kroje historicky nebyly, ale ale v době po r. 1900 a pak v 1. republice, to patřilo k národnímu uvědomění, takže i u nás byl slovácký kroj, babička si ho vyšila a ušila, já jsem podědila po mamince a v něm pak jsem občas v rámci LŠU tančila na vystoupeních, nebo se také chodilo do prvomájového průvodu. (před cca 55 lety)
Ale díky za vzpomínku na mě :-).
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29198
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 87 návštevníků