potvrzení osoby Josefa Suchého - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Kiara » úte črc 03, 2018 21:07

Jej, sorry, nějak jsem to přehlédla ... omlouvám se... :oops: :oops:
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Zora » úte črc 03, 2018 21:21

Kiara píše:Jej, sorry, nějak jsem to přehlédla ... omlouvám se... :oops: :oops:

o nic nejde, jen o Váš čas, pán to bude mít dvakrát. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Flex52 » stř črc 04, 2018 5:54

rebeka píše:Taky jsem čekala, až se pán k tomu vyjádří a dá lepší odkaz :)

Nebyl by to vzorný učitel.
Flex52
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte kvě 29, 2018 8:31

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Zora » stř črc 04, 2018 6:47

Flex52 píše:
rebeka píše:Taky jsem čekala, až se pán k tomu vyjádří a dá lepší odkaz :)

Nebyl by to vzorný učitel.

On se v českém jazyce v tomto případě používá ekvivalent vzorový učitel, taky jsem se divila, ale má to vyjadřovat fakt, že jde o kantora, jehož učební postupy a příprava jsou vzorem pro jeho další následovníky...
(Narazila jsem na tenhle fakt u několika učitelských rodů , především Wolf a učitelské rody spřízněné v okolí Jimramova - třeba i Karafiát a další)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod beatrix » stř črc 04, 2018 9:27

Faktem je, že jsme si na AP badatele trochu rozmazlili, když jsme nežádali striktně adresu konkrétní stránky a spokojili se někdy s odkazem na matriku. Pán chtěl zřejmě přeložit záznam úmrtí - bývalý vzorný učitel (Musterlehrer), majitel domu a starosta (Burgermeister) Jevišovic, příčina smrti souchotiny. To pro případ, že by se tazatel "na místo činu" navrátil :-)
beatrix
 
Příspěvky: 288
Registrován: sob čer 02, 2018 22:07
Oblast pátrání: Oberpfalz, Merklín, Zbiroh, Otradice, Jedovnice, Turiec

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Zora » stř črc 04, 2018 10:03

beatrix píše:Faktem je, že jsme si na AP badatele trochu rozmazlili, když jsme nežádali striktně adresu konkrétní stránky a spokojili se někdy s odkazem na matriku. Pán chtěl zřejmě přeložit záznam úmrtí - bývalý vzorný učitel (Musterlehrer), majitel domu a starosta (Burgermeister) Jevišovic, příčina smrti souchotiny. To pro případ, že by se tazatel "na místo činu" navrátil :-)


Už jsem to psala, ale pro jistotu, Musterlehrer nebyl vzorný učitel (v překladu) , ale německý výraz označuje tzv.
Vzorového učitele.
Byl to titul, který se slavnostně uděloval a staří kantoři na něj byli patřičně hrdi. Nešlo o to, že byl vzorný,(to jistě také), ale že jeho výuka, pomůcky, přípravy... sloužily jako vzorové pro ostatní kantory. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod kochacek » ned črc 08, 2018 11:35

Tak hříšník se dostavil na místo činu. Předem se omlouvám, že jsem to tak špatně popsal. Dále děkuji všem co odpověděli. Moji omluvou je, že jsem si vyzkoušel roli matky na mateřské na 5 dní se dvěma pacholkama. S radostí už bouchám třetí noční. Poklona ženám. Je to honička! Jediné info o osobě bylo ze staré fotografie náhrobku. Ještě jednou všem děkuji.
kochacek
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 01, 2018 12:10
Oblast pátrání: Znojemsko

Re: potvrzení osoby Josefa Suchého

Příspěvekod Zora » ned črc 08, 2018 11:40

V pohodě.

A k té mateřské, pokud byste byl s dětmi od narození, jistě si zvolíte svůj přístup a výchovu a vše je jinak.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků