Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod moskyt » čtv čer 28, 2018 8:39

Prosím o přečtení, nemůžu s tím hnout...:-(
1. druhý záznam vlevo - 2.4.1840 v čísle 44 narozený i pokřtěný Jan (zbytek nepřečtu), syn Josefa Lázničky, katolíka, domkáře z Kořenic 44, dále pr mně nečitelné, až syn ... Lázničky, domkáře(?) z Inditz...; matka Magdalena(?) katolička, dcera po + Prokopu Černým ... z Libodřicn No..., ..... .... z matky ... ... Růžička(?) domkáře z Libodřic No....?
http://www.imagehosting.cz/?v=1840jan.jpg

2. první vlevo - 1.10.1842 (křest 2.10.) Anna ????, otec Josef L., kat., domkář z Kořenic 44, ......... syn ... Lázničky, domkáře z Inditz ....
matka Magdalena, katolička, dcera po + Prokopu Černým ... z Libodřic No..., ..... .... z matky ... ... Růžičkovi domkáři z Libodřic No...., ...
http://www.imagehosting.cz/?v=anna1842.jpg

3. první vlevo - 1.3.1845 narození i pokřtění Barbora a Josef, pokřtěny od Josefa..., otec Josef L., kat., domkář z Kořenic 44, .............katoličky, ... Lázničky, katolíka, domkáře z Inditz 33, statku(?) Indiczkýho
matka Magdalena, katolička,manželská dcera po Prokopovi Czerným, katolíku, owčzákowi(?) z Libodřic No..., ..... .... z matky ..., katoličky, ... ...domkáře z Libodřic No...., oba ... S...
http://www.imagehosting.cz/?v=barboraajo.jpg
Uživatelský avatar
moskyt
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 07, 2016 18:01
Bydliště: královské město Kutná Hora
Oblast pátrání: Rychnov n/Kněžnou - Městská Habrová - Lukavice (RK)
Dvakačovice - Svratka (CR, ZR)
Uhlířské Janovice - Janovická Lhota - Pučery - Pašinka - Činěves - Poděbrady - Český Šternberk - Čejkovice - Šternov (KH, KO, NB, BN)
Jičín - Vokšice - Lázně Bělohrad (JC)
Zábřeh u Hlučína - Štěpánkovice - Smolkov - Chuchelná (OP)

Re: Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod Slim » čtv čer 28, 2018 9:21

1. druhý záznam vlevo - 2.4.1840 v čísle 44 narozený i pokřtěný Jan, pokřtěn od mně Františka Blažek lokalisty, syn Josefa Lázničky, katolík, domkář z Kořenic 44 panství Ratboř, vlastní syn Rosálie Lazničky, domkářky z Jindic (nyní část Rašovic) č. - statku Jindice /: ostatní neznámo :/
matka Magdalena, katolička, dcera po + Prokopu Černým ovčákovi z Libodřic č. /: neznámo :/ panství Svojšice a matky Barbory rodem Krupička domkaře v Libodčicích č. /: neznámo :/ panství Svojšického

ostatní zápisy obsahují víceméně stejné údaje
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod moskyt » čtv čer 28, 2018 11:54

Děkuji. Mám tomu tedy rozumět tak, že otec Josef je synem Rosálie? Otec není uveden, tedy by to mohlo znamenat, že není. Je to tak, nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
moskyt
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 07, 2016 18:01
Bydliště: královské město Kutná Hora
Oblast pátrání: Rychnov n/Kněžnou - Městská Habrová - Lukavice (RK)
Dvakačovice - Svratka (CR, ZR)
Uhlířské Janovice - Janovická Lhota - Pučery - Pašinka - Činěves - Poděbrady - Český Šternberk - Čejkovice - Šternov (KH, KO, NB, BN)
Jičín - Vokšice - Lázně Bělohrad (JC)
Zábřeh u Hlučína - Štěpánkovice - Smolkov - Chuchelná (OP)

Re: Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod Flex52 » čtv čer 28, 2018 12:15

Josef Láznička, domkář z Kořenic 44, je vlastní syn Rosálie Láznička, domkářky z Jindic, takto manželské dcery Jana Lázničky, domkaře z Jindic 33
Naposledy upravil Flex52 dne čtv čer 28, 2018 13:45, celkově upraveno 1
Flex52
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte kvě 29, 2018 8:31

Re: Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod moskyt » čtv čer 28, 2018 12:24

Ano, tomu rozumím, spíš mi nejde do hlavy, že není uveden otec. To mě vede k doměnce, že otec prostě není.
Uživatelský avatar
moskyt
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 07, 2016 18:01
Bydliště: královské město Kutná Hora
Oblast pátrání: Rychnov n/Kněžnou - Městská Habrová - Lukavice (RK)
Dvakačovice - Svratka (CR, ZR)
Uhlířské Janovice - Janovická Lhota - Pučery - Pašinka - Činěves - Poděbrady - Český Šternberk - Čejkovice - Šternov (KH, KO, NB, BN)
Jičín - Vokšice - Lázně Bělohrad (JC)
Zábřeh u Hlučína - Štěpánkovice - Smolkov - Chuchelná (OP)

Re: Narození - KOŘENICE (Ko) - čeština

Příspěvekod Flex52 » čtv čer 28, 2018 13:44

moskyt píše:Ano, tomu rozumím, spíš mi nejde do hlavy, že není uveden otec. To mě vede k doměnce, že otec prostě není.

Otec je, ale k dítěti se u křtu nepřihlásil jako otec, a patrně ani dodatečně dítě tzv. nelegitimoval sňatkem. Vše by mělo být patrné v křestním záznamu Josefa. Bude uvedena jen matka a dítě označeno jako nemanželské.
Flex52
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte kvě 29, 2018 8:31


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků