VYŘEŠENO jméno matky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO jméno matky

Příspěvekod doncic » pát čer 15, 2018 9:50

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=76 8.8.1832 syn Petr a otec Michal Zaviačič
Naposledy upravil doncic dne sob čer 16, 2018 10:02, celkově upraveno 1
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod Zora » pát čer 15, 2018 9:55

Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

Nezlobte se, ale přečíst si pravidla, je to to základní.

Dodržet je - to je slušnost.

Obávám se, že Vám nikdo nepomůže, to už je druhý příspěvek tohoto typu. Fórum funguje na základě slušnosti a vzájemné pomoci. Snažte se především Vy.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod doncic » pát čer 15, 2018 11:45

Tak nevím ,datum jsem napsal co jsem přečetl také.Misto farnosti jsem dal na něj odkaz,tak si myslím,že to je rychlejší na vyhledávání.
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod royt » pát čer 15, 2018 12:01

Do předmětu (nadpisu) patří UDÁLOST ROK OBEC JAZYK -každý umí něco jiného přečíst, tak ať nemusí tento požadavek zbytečně otevírat. Vy něco chcete a je vám zatěžko si přečíst pravidla fóra - podívejte se alespoň na další příspěvky.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod GEN-ZB » pát čer 15, 2018 12:36

Barbora roz. František Kolařík. Adminovi se omlouvám, že jsem pomohl.
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod Zora » pát čer 15, 2018 12:36

doncic píše:Tak nevím ,datum jsem napsal co jsem přečetl také.Misto farnosti jsem dal na něj odkaz,tak si myslím,že to je rychlejší na vyhledávání.


Předmět příspěvku: pomoci přečíst jméno matky

tohle je špatně, to si opravte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod Zora » pát čer 15, 2018 12:46

GEN-ZB píše:Barbora roz. František Kolařík. Adminovi se omlouvám, že jsem pomohl.

Inu, přečíst to umí mnozí z nás.

Já jen upozorňuji, že za přečtení, přeložení záznamu se u profigenealoga platí 300 - 600,-Kč.
Tady je to zdarma, pouze s dodržením pravidel a slušnosti.

Je to druhý dotaz tazatele, není ochoten se přizpůsobit. Vzpomeňte si na nástěnku actapublica, jak to tam vypadalo. Jen pokyny ...přečíst, dost často špatné odkazy a následně.... - "jé, to jsem nechtěl"... Naše fórum má nějakou úroveň, ať už vzájemné vztahy, nebo společné dodržování pravidel, která nejsou samoúčelná.

Je fajn, opakuji, že jste "ukázal", že zápis dokážete přečíst, mohl byste také tedy zkusit iniciovat změnu pravidel... něco ve smyslu, "ať si píše, kdo chce, co chce"....
Už tady jednou tenhle stav byl a nepřála bych Vám to zažít. Jsme jedno z mála fór, kde se dodržují pravidla a tím i určitá úroveň.

Teď si vzpomínám na jednoho člověka na nástěnce actapublica, jen posílal odkazy, ... vždy se našel někdo, kdo přepsal, přeložit, odpověděl případné dotazy, vysvětlil.
Nakonec mu to jeden velice znalý muž spočítal, že vlastně bez jakékoliv vlastní námahy má vlastně udělaný celý rodokmen, aniž sám přepsal víc než jméno příjmení z potřebného zápisu.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod kimes » pát čer 15, 2018 13:07

Zora píše:
GEN-ZB píše:Barbora roz. František Kolařík. Adminovi se omlouvám, že jsem pomohl.

Inu, přečíst to umí mnozí z nás.

Já jen upozorňuji, že za přečtení, přeložení záznamu se u profigenealoga platí 300 - 600,-Kč.
Tady je to zdarma, pouze s dodržením pravidel a slušnosti.
...

Zora

Zora má úplnou pravdu, když od někoho něco chci, tak je slušné nejen o pomoc poprosit, ale definovat své přání podle zdejších pravidel - jen tak zachováme přehlednost a úroveň fóra!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod GEN-ZB » pát čer 15, 2018 13:19

Souhlasím a příště již neodpovím. Přečíst to bylo opravdu snadné.
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: pomoci přečíst jméno matky

Příspěvekod royt » sob čer 16, 2018 8:17

Nešlo by dát k příspěvku vyřešeno - ať se zbytečně neotvírá (ale tazatel již asi nereaguje,dostal odpověď a tak nazdar)
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků