VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Rebeca » stř kvě 23, 2018 18:08

Zdravím a prosím jen o přečtení křestního jména a příjmení u prvního zápisu vpravo - narazila jsem na něj již po několikáté a nějak si nejsem jistá. Nic jiného nepotřebuji. Děkuji za pomoc.

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8177/20

Já čtu, že jde asi o "Leopoldina Kabát" ale jista si tedy nejsem vůbec, tak potřebuji buď potvrdit, nebo vyvrátit.

Díky moc za pomoc Rebeca
Naposledy upravil Rebeca dne stř kvě 23, 2018 18:46, celkově upraveno 1
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Zora » stř kvě 23, 2018 18:10

spíš asi Leopoldina Kubát,
vidím tam interpunkční znaménko nad druhým písmenem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Rebeca » stř kvě 23, 2018 18:21

.. a jo Zoro díky.....bude to tedy Kubát....a ta Leopoldina asi sedí co? :-D

(teda mě vůbec nezajímají ani Kubáti, ani Leopoldiny, ale musela jsem ji vyloučit)
- já totiž hledám Dorotu Novotnou, rozenou Černá a jejího manžela Jakuba Novotnýho a už ty mrtvoly procházím mrtvolu po mrtvole všechny vsi panství Neustupov....a teda najít "žebráka ze Světli nr.1, paství Neustupov", jak byl uveden u narození svého vnuka zde http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12843/193, který asi zemřel někdy po roce 1868 nějak neumím....o jeho manželce ani nemluvím...takže projíždím zápis po zápise a hledám jak blázen :-D)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Zora » stř kvě 23, 2018 18:26

Leopoldina to je určitě, jen si nejsem vůbec jista posledním písmenem, jestli je to A nebo E. ale na významu jména to tolik nemění.

Novotný , to je srovnatelné s mým Navrátilem... jako jehla v kupce sena , tedy v kupách Navrátilů, ach jo, držím palce, ať se to povede.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Rebeca » stř kvě 23, 2018 18:46

díky......nebo je to něco jako moji Šediví na příbramsku :-D......ale kupodivu těch Novotných moc není...tedy moc jich zatím v matrikách nebylo...tím hůř......našla jsem zatím jednu rodinu, co ale není moje
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Zora » stř kvě 23, 2018 19:07

V Nosákově je Novotných (oo) opravdu hodně, zato N(arození) Černého jsem našla pouze jednoho....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Rebeca » stř kvě 23, 2018 19:23

jo to jo :-D já teď myslela spíš mrtvoly - už nekolik dní ležím v úmrtních matrikách a ve Světlý (a Odlochovicích a okolí) umírala jen jedna rodina a jen chvilinku
.....a z Nosákova byl zmatený i zapisovatel u smrti Barbory, rozené Hlušička - sice u ní napsal datum narození, ale byla to úúúplně jiná Barbora Hlušičková, úplně jiných rodičů .-D - takže jsem myslela, že mám ulehčenou práci, ale nemám .-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Zora » stř kvě 23, 2018 19:30

matrikám zemřelých se vyhýbám pokud je to možné :-(
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO, DÍKY + Louňovice pod Blaníkem, 1843 česky

Příspěvekod Rebeca » stř kvě 23, 2018 19:36

já je teď chci udělat na jeden zátah - mám už z těch stránek plných mrtvých dětí deprese.......
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků