svatba 1857, Čejtice, česky - vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

svatba 1857, Čejtice, česky - vyřešeno

Příspěvekod Marin » pát kvě 11, 2018 14:42

Dobrý den,

mám trochu problém se čtením některých slov (místa původu ženicha) v posledním záznamu dole

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5177/290

ženich:
Václav Nováček, vysloužilý vojín a bednář z ??? (z Čejtic je asi blbost) č.16, manželský syn Tomáše Nováčka, domkáře ze Zález???? č 16 a jeho zemřelé manželky Marie Bedlivý ze Zález č 7... pak je tam asi panství?
a je mu 37 let a ??? měsíců - 21 mi nedává smysl :)

nevěsta
Karolína, manželská dcera Jana Závorky, tkadlece z Čejtic 16 a jeho manželsky Marie rodem Mysliveček z Čejtic 1, panstvi dolnokralovského
20 let, 8 měsíců

Moc děkuju za pomoc
M.
Naposledy upravil Marin dne pon kvě 14, 2018 15:26, celkově upraveno 2
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.

Re: svatba 1830, Čejtice, česky

Příspěvekod Boza » pát kvě 11, 2018 15:00

Dobrý den,
na konci u ženicha vidím "oba k okresu M??? v P???ku patřící."

U věku se domnívám že je to 7, tzn. 37 v červenci. Viz též tento systém u jiných zápisů.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1948
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: svatba 1830, Čejtice, česky

Příspěvekod Marin » sob kvě 12, 2018 13:58

Někdo prosím?
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.

Re: svatba 1830, Čejtice, česky

Příspěvekod Marin » pon kvě 14, 2018 9:23

Přečte někdo prosím místo původu ženicha? Děkuji
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.

Re: svatba 1830, Čejtice, česky

Příspěvekod Boza » pon kvě 14, 2018 9:47

Dobrý den, a jejich dítě v roce 1858 jste už prozkoumal/a?

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5196/189

Mimochodem, odkazovaný sňatek je z roku 1857, nikoliv 1830 jak je v předmětu příspěvku. Dovolím si rovněž upozornit, že Václav Nováček se ženil jako vdovec.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1948
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: svatba 1857, Čejtice, česky

Příspěvekod Marin » pon kvě 14, 2018 13:55

To jsem viděl... ale teď jsem na to přišel... já jsem celou dobu myslel, že Zález... jsou Zálezly... a tam žádný Nováček ani Bedlivý nebyl...
ale teď jsem zjistil, že kousek je ještě Zálesí... a bingo :)

Děkuju za pomoc
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků