VYŘEŠENO pozemková kniha Karlštejn 1674

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO pozemková kniha Karlštejn 1674

Příspěvekod okverka » čtv kvě 10, 2018 21:20

Prosím, dokáže tu prosím nějaký rychločtenář rozluštit, kdo byl Zacharias Regmond Adam Woczasek ? Snad se jednalo o mana karlštejnského nebo jeho příbuzného? Máme sňatek Kwerkové z Wraže na Karlštejn k manovi Woczaskovi - ty obce byly nějak intenzivněji provázané než jen běžné poddanství?
http://ebadatelna.soapraha.cz/a/13/364
O stránku dál je Zápis vrchnosti karlštejnské - možná tam je něco dalšího zajímavého?
děkuji...
Naposledy upravil okverka dne pát kvě 11, 2018 23:48, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
okverka
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon led 06, 2014 20:24

Re: pozemková kniha Karlštejn 1671

Příspěvekod okverka » pát kvě 11, 2018 17:06

Pravidla samozřejmě znám a rád bych luštil, jenže mám momentálně velké množství neodkladné práce i po večerech (GDPR), a jsem rád, žer jsem vůbec stihnul najít v pozemkové knize stránky věnované mojí obci a že jsem v pozemkové knize našel někoho spřízněného z naší rodiny (i to bylo dost práce a dost času stráveného luštěním jmen v záhlavích jednotlivých stránek). Víc opravdu nestíhám, a přitom je to pro mě velmi zajímavé... Pokud to někdo čte rychle, není to pro něj velký problém. Já také rád pomohu když mohu, momentálně ale makám jako šroub. Takže proto. Zápisy v matrikách jsem luštil sám, tady jsou to mnohem delší texty a kdo je zorientovaný, dokáže rychle přeskočit vatu a najít zajímavé údaje.
Uživatelský avatar
okverka
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon led 06, 2014 20:24

Re: pozemková kniha Karlštejn 1674

Příspěvekod okverka » pát kvě 11, 2018 22:23

Děkuji za poučení :-) a přesto doufám, že mi třeba někdo zcela nezištně pomůže, tak jako já zcela nezištně pomáhám, když mám více času než v současné době. Protože v současné době to pro mě znamená, že se několik dlouhch měsíců nic nedozvím, prostě na to nemám tolik času. Děkuji. Stejně vpodstatě pro první zorientování pouze hledám slovo Kwerka v pozemkové knize pro celé panství, a při mé současné znalosti tohoto písma to prostě vůbec nedám. Už jsem našel Kwerka v Mezouni a Woczasek ve Vráži, je to pro mě maximum času, který v současné době zvládám. I to bylo několik hodin luštění.

Při běžné práci nějaký čas najdu, v současné době nedám víc než 10 minut denně. Děkuji za ochotiu, s poučováním se prosím už nezdržujte, děkuji.
Uživatelský avatar
okverka
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon led 06, 2014 20:24

Re: pozemková kniha Karlštejn 1674

Příspěvekod Zora » pát kvě 11, 2018 22:44

Souhlasím s Monikou, podívejte se na své starší příspěvky, dost často je to o tom, že Vy něco potřebujete, a druzí Vám hledají, čtou . Pokud nemáte čas, odložte toto čtení na později, při takové zaneprázdněnosti byste stejně neměl čas na nějaké další zpracování.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pozemková kniha Karlštejn 1674

Příspěvekod okverka » pát kvě 11, 2018 22:56

Rady a šikanování tohoto typu opravdu nepotřebuji, kdybych měl čas, přečtu si to sám. Prostě sem tyto poznámky nepište, děkuji, vím to stejně dobře jako vy. Svého předka jsem stejně už našel zde: http://ebadatelna.soapraha.cz/a/13/388 , holt si to přečtu až v příštím roce.
Každý pracujeme podle svých sil, poučování si nechte pro vaše přátele, já o to opravdu nestojím. Jsem v časovém presu a zatím se mi dostalo jen poučování a šikanování za to, že jsem se ve vší slušnosti zeptal. Za to vám opravdu neděkuji.
Mimochodem ptal jsem se zde bez vlastního pracného luštění pouze 1x, teď. A i to po několikahodinovém procházení pozemkové knihy. Jestli je to pro vás moc...
Uživatelský avatar
okverka
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon led 06, 2014 20:24

Re: pozemková kniha Karlštejn 1674

Příspěvekod okverka » pát kvě 11, 2018 23:29

Zatím čtu toto:
http://ebadatelna.soapraha.cz/a/13/388
Nowý zápis Janowi Kwerkowi.
Leta Pannie 1688 dne 8 Martii Matties Horacžek
???
Janowi Kwerkowi za summu 34
Náleží:
???
Stalo se na hradie Karlssteynie Leta Panie at supra.
Uživatelský avatar
okverka
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon led 06, 2014 20:24


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků