VYŘEŠENO DĚKUJI - Narození 1803 Zinnwald němčina (kurent?)

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO DĚKUJI - Narození 1803 Zinnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Vlapr » čtv kvě 03, 2018 14:13

Přečte někdo prosím údaje posledního záznamu na stránce (Johannes Prawinetz - 27 JUN - číslo domu 162) http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:4e496e4e:12216bae987:-78c2&scan=384#scan384

Mohl bych poprosit o jejich znění?
Naposledy upravil Vlapr dne pát kvě 04, 2018 8:52, celkově upraveno 1
Vlapr
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 03, 2018 10:18

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Rebeca » čtv kvě 03, 2018 16:15

.. a to nic nepřečtete?
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod royt » čtv kvě 03, 2018 16:27

A víte jaké jméno hledáte ?
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Viridis » čtv kvě 03, 2018 16:42

Prawinetz to určitě není.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Zora » čtv kvě 03, 2018 16:45

Tazatel zcela jistě doplní podle pravidel vše, co přečetl.
Je to Brawinetz, už jsme to řešili zde:
viewtopic.php?f=33&t=41827

Vlapr si "jen" nepřečetl naše pravidla - viz výše nad dialogovým oknem.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Rebeca » čtv kvě 03, 2018 16:47

jinak já to jméno vidím spíš jako "Joseph Brabonitz, taglöhner" ale samozřejmě to není 100%

EDIT: Zoro jste si jistá? w tam fakt nevidím, ale je pravda, že já a kurent nejsme zrovínka kamarádi :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Zora » čtv kvě 03, 2018 16:59

Rebeca píše:jinak já to jméno vidím spíš jako "Joseph Brabonitz, taglöhner" ale samozřejmě to není 100%

EDIT: Zoro jste si jistá? w tam fakt nevidím, ale je pravda, že já a kurent nejsme zrovínka kamarádi :-D


Já si ve čtení nejsem jistá vůbec ničím, ani vlastním příjmením nebo Ivančicemi :-)) Jistý si je ale tazatel :-)

Ale kolega měl dotaz na litoměřické matriky, (viz odkaz) hledaná osoba tam byla v indexu, (nebo aspoň velmi podobně vypadalo příjmení) zápis mu dohledala Monika - on nemá s Litoměřicemi zkušenost - a tazatel pak jásal, že mu sedí číslo domu a vše ostatní, co znal z dřívějška. (viz ten odkaz, co jsem přidávala)
Takže je jen na něm, aby se snažil přečíst, co nejvíce.
Je těžké zjistit, jaké přesné znění příjmení hledá, nemá zřejmě písemný předcházející matriční záznam, ale luští z nějaké papírku - seznamu, který dříve sepsal jeho prastrýc.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Vlapr » čtv kvě 03, 2018 18:52

Omlouvám se Všem, pravidla jsem četl a údaje které jsem snad přečetl jsem uvedl. Je to moje první matrika a tak mi chybí praxe :(

Jména, která hledám jsou na obrázku http://genealogie.taby.cz/download/file.php?id=7877&mode=view nahoře

Jedná se o Prawenetz, Prawinetz, Brawinetz, Brawenec a podobné tvary - bohužel nelze říct co je vlastně správně.

Bohužel nevím odkud je kdysi prastarýc získal a tak se je snažím znovu dohledat abych upřesnil pravopis, s třeba se dostal o něco dále…

Teď jsem jen na mobilu, zitra to mohu rozepsat více, ale informací moc nepřidám.
Vlapr
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 03, 2018 10:18

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Rebeca » čtv kvě 03, 2018 19:21

Vlapr píše:Omlouvám se Všem, pravidla jsem četl a údaje které jsem snad přečetl jsem uvedl. Je to moje první matrika a tak mi chybí praxe :(

Jména, která hledám jsou na obrázku http://genealogie.taby.cz/download/file.php?id=7877&mode=view nahoře

Jedná se o Prawenetz, Prawinetz, Brawinetz, Brawenec a podobné tvary - bohužel nelze říct co je vlastně správně.

Bohužel nevím odkud je kdysi prastarýc získal a tak se je snažím znovu dohledat abych upřesnil pravopis, s třeba se dostal o něco dále…

Teď jsem jen na mobilu, zitra to mohu rozepsat více, ale informací moc nepřidám.


v tom případě bych možná poradila se odpíchnout od nějakého dnešního "Prawenetze" a nově hledat do historie... s tím, že už nějaké údaje případně máte, ale brala bych je jen jako vodítko a provedla výzkum nově s odkazy na prameny.....odražte se třeba od úmrtního listu prastrýce, od kterého máte údaje (nebo od vašeho dědy, pokud je jeho bratr.....)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod Vlapr » pát kvě 04, 2018 5:59

Ano, pokusím se postupně dohledat zdroje ke všemu, ale z nadšení jsem začal téměř tím posledním záznamem.
Moc děkuji Zorce (nebo Zoře) a Monice za podporu s hledáním v matrice. Nalezený záznam odpovídal přesně tomu co měl prastrýc, takže jsem si říkal, že by to opravdu mohlo být ono.

Johannes Prawinetz - narozen 27.6.1803 - Přední Cínovec (Vorder Zinnwald) - číslo domu 162 - zemřel 18.4.1865 tamtéž
svatba 18.11.1865 Habartice (Ebersdorf)
maželka Marie Ann Rosenkraz, nar. 25.3.1804 Větrov 44 (Streckenwald), zemřela 2.8.1881 Běhánky 29 (Pyhanken)
měli společně asi 12 dětí

rodiče pro Johannese Prawinetze
Josephus Johannes Wenzeslaus Prawinetz - nar. 28.3.1774 Přední Cínovec (Vorder Zinnwald) - číslo domu 128 - zemřel říjen 1847
Marie Ann Kowarsch - nar. 2.11.1771 Habartice (Ebersdorf) - svatba 3.11.1795 - Habartice (Ebersdorf) - datum umrtí neznámé

Z nalezeného záznamu Johannes Prawinetz bych si rád upřesnil podobu jména, ověřil údaje o rodičích a dozvěděl se cokoliv dalšího (jako třeba dle Moniky, že jde o nemanželského syna).

Ohledně toho co jsem přečetl - kromě čísel v podstatě nic - písmo luštím podle převodové tabulky a s latinou a němčinou mi pomáhá google.
Vlapr
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 03, 2018 10:18

Re: Narození 1803 ZInnwald němčina (kurent?)

Příspěvekod janpechacek » pát kvě 04, 2018 8:15

Juny 27./28.
162
Johannes
101010
Baptizans Ignatius Andreč? Paroch.
Heb. Dažeckin

Joseph Brabo-
nitz, Taglöhner

Marianna
geborne
Gowashin
Ebe?sdorf

Lev:
Joseph Kowasl Schneider
Test.
Paul Hellmich Bergmann
Theresia Hallin Weib
alle von hier
Jan Pecháček
ilustrované rodokmeny
http://odkudjsme.cz/
https://www.facebook.com/odkudjsme
Uživatelský avatar
janpechacek
 
Příspěvky: 745
Registrován: pon úno 16, 2015 10:18
Bydliště: Olomouc


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků