VYŘEŠENO - O-1851 - Skalka (PV) - německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - O-1851 - Skalka (PV) - německy

Příspěvekod bimbousek » stř kvě 02, 2018 7:00

Zdravím,
prosím o pomoc s přelouskáním svatebního zápisu. CO jsem přeluštil, píšu, trošku je pro mě zmatečná nevěsta. Z jiných zápisů vyplývá, že by měla být Majarová, ale tady to nevidím, snad na konci, ale to mě mate.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=81

Výřez dávat nebudu, je to celá strana a zmenšené na 500kB by to asi nebylo už moc čitelné.


1851, 25. února.

Matouš, synek úpo Alois Daněk, bauers (zedník?) v Hrubčicích, und ??? gettin (jeho žena?) Kristena (??) ??? Hošek domkař ???? z Otonovic.

Jenovefa dcera Klementa ???, domkaře v Strerovicích, zochtan des Stefan Mejer, brunes in Eiwan (Ivaň) und ??? gettin...

Svědkové: Martin ??? bruner z Hrubčic + ??? ??? bauer z Hrubčic
Naposledy upravil bimbousek dne stř kvě 02, 2018 12:15, celkově upraveno 1
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová

Re: O-1851 - Skalka (PV) - německy

Příspěvekod makke » stř kvě 02, 2018 7:19

Dobrý den,

nevěsta je Majarová :-)

Matouš, syn Aloise Daňka, sedláka v Hrubšicích a jeho manželky Magdaleny rozené Hošek (?), familiantské dcery z Otonovic

Jenovefa, vdova po Klementu Kadlecovi, familiantu ve Skalce, dcera Štěpána Majara, sedláka v Ivani a jeho manželky


S pozdravem Markéta Burešová

PS: Jsem sova, po ránu se rozjíždím jen velmi pomalu, tak jsem vám to napsala česky, jestli chcete přesný přepis v němčině, tak ho sem můžu dát později, až se "rozjedu".
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: O-1851 - Skalka (PV) - německy

Příspěvekod bimbousek » stř kvě 02, 2018 8:09

Né, děkuji, takhle je to super. Nemčinu nepotřebuji. Trošku mě napadala i myšlenka vdovy, ale takhle mladá...
bimbousek
 
Příspěvky: 349
Registrován: stř bře 11, 2015 8:10
Oblast pátrání: Českoskalicko, Prostějovsko, Moravská Třebová


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků