VYŘEŠENO Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Příspěvekod Matoušek Jaroslav » úte kvě 01, 2018 16:52

Dobrý den, prosím o přečtení zápisu o narození Terezie Mecerodové. Nerozumím zápisu pod datem narození a pod křestním jménem narozené. Dále mi není jasné, odkud jsou její rodiče. Může to být Auspitz? Hustopeče? Jinak by to měl být Johan Mecerod a Juliana geb. ... Mucha ?. Předem děkuji za odpověď na můj první dotaz zde. :)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=20
Naposledy upravil Matoušek Jaroslav dne úte kvě 01, 2018 17:23, celkově upraveno 1
Matoušek Jaroslav
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 01, 2018 15:47
Oblast pátrání: Rosice, Pendrov, Domašov, Javůrek, Příbram na Moravě, Polnička, Bělá pod Bezdězem, Vrchbělá, Hrádek nad Nisou, Zittau, Podol, Popudinské Močidlany, Popudiny, Prostějov, Hodonín, Okarec/Wokaretz

Re: Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Příspěvekod makke » úte kvě 01, 2018 17:11

Dobrý den,

pod datem narození je uvedeno jméno toho, kdo dítě křtil, pod jménem dítěte je uvedena porodní bába, oba rodiče mají uvedeno jako místo Rossitz, tedy Rosice. Jan Mecerod, je synem Mikuláše Meceroda z Pendorfu a Barbory Dvořáček. Juliana je dcera Františky Muchy z Rosic a jeho manželky Apoleny Prokeš.

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Příspěvekod Matoušek Jaroslav » úte kvě 01, 2018 17:18

Moc děkuju a přeju příjemný den. JM
Matoušek Jaroslav
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 01, 2018 15:47
Oblast pátrání: Rosice, Pendrov, Domašov, Javůrek, Příbram na Moravě, Polnička, Bělá pod Bezdězem, Vrchbělá, Hrádek nad Nisou, Zittau, Podol, Popudinské Močidlany, Popudiny, Prostějov, Hodonín, Okarec/Wokaretz

Re: Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Příspěvekod tama.1 » úte kvě 01, 2018 20:16

Matoušek Jaroslav píše:Moc děkuju a přeju příjemný den. JM

Mám Meceroda z Rosic,Ignáce,Antona a Rudolfa,zatím je mám odložený,čekají až se do nich pustím.Taťána
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Re: VYŘEŠENO Narození 15.10.1859 Rosice/Rossitz

Příspěvekod Matoušek Jaroslav » sob čer 23, 2018 22:21

Já mám slíbeno nahlédnout do vypracovaného rodokmenu Mecerodů. Pokud se to uskuteční, dám vědět.
S pozdravem, JM
Matoušek Jaroslav
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 01, 2018 15:47
Oblast pátrání: Rosice, Pendrov, Domašov, Javůrek, Příbram na Moravě, Polnička, Bělá pod Bezdězem, Vrchbělá, Hrádek nad Nisou, Zittau, Podol, Popudinské Močidlany, Popudiny, Prostějov, Hodonín, Okarec/Wokaretz


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků