VYŘEŠENO příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 9:03

Naposledy upravil expertdb dne čtv dub 26, 2018 20:54, celkově upraveno 2
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 9:11

:D :D :cry: To si zápisy vybíráte náhodně?
Určitě něco přečtete.
Do předmětu si doplňte obec nebo farnost.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 11:17

Proč myslíte, že náhodně? Hledám dle č.p. Než něco napíšu tak se snažím nápisy vyluštit, mnoho se mně již podařilo,ale ty příčiny umrtí nepřečtu :( .
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 11:37

Pak bývá dobrým zvykem napsat - hledám příjmení XY.

Jinak se s tím někdo bude číst, překládat a Vy pak připíšete
hm, tak to není nikdo z rodu.
Že hledáte podle čísla domu je mně naprosto jasné, také jsem začínala a třeba Kateřinu jsem četla naprosto blbě, něco jako Eutrazina, až jsem se pak sama musela za sebe stydět. Nepřečetla jsem ani Ivančice, Eibenschutz, kdy jsem marně hledala v okolí Fibantice.

Ve staveních nebydlel pouze hospodář a jeho rodina, často ti, co pomáhali a také se mohla část domu pronajímat. (tito lidé neměli s rodem naprosto nic společného)
Snažte se těm, co Vám nezištně pomáhají, jejich práci co nejvíce usnadnit a snažte také co nejvíce přečíst, i když tam budou chyby. ještě se nestalo, že bychom se tady někomu smáli nebo mu snad trhali hlavu, naopak, oceňujeme snahu. (Ani mně se tehdy nikdo nesmál)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 11:53

Ano, taky jsem narazil na stejném č.p. na různá příjmení. Ty samozřejmě do mého stromu nezahrnuji, ani se jimi nezabývám. To co poptávám jsou jména již ověřená, mám nalezeny data narození i úmrtí . Jenom se snažím zjistit právě ty příčiny úmrtí.
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 12:05

Nepochybuji o tom, že jste úspěšný, stačí jen doplnit, co jste přečetl, tedy jméno, příjmení , event. povolání a určitě Vám někdo doplní příčinu, pokud ji nezkusíte přečíst a napsat sám.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod mfal62 » čtv dub 26, 2018 14:48

na Horní Bečvě se mi vždycky líbilo, tak budu tolerantní, ale příště se fakt víc snažte a dodržujte pravidla, jak píše Zora

příčiny úmrtí na čísle 139 (je to krásně čitelné):
scan 101: Frais = psotník, tehdy běžná příčina úmrtí u kojenců
scan 111: Auszährung (Auszehrung) = vyčerpání, vysílení
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 15:43

Děkuji. Budu se snažit sem přitahovat na pomoc milovníky Bečev :D :D . Mezitím jsem zkoušel přeložit celý text a vyšlo mně toto. Martin ledigen sohn ??h M.P. passeker in oberbeczva. Potvrdí mně někdo ten můj překlad? Dokonce i tu příčinu jsem nakonec rozluštil. Někde jsem vyčetl že je to plicní tuberkuloza ??
V tom luštění to chce fakt velkou dávku fantazie, znalosti souvislosti a umět německy,..... :wink:
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 15:50

Hlavně pište to, co přečtete, pak je vše jednodušší.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 19:54

Víte, mně stale není jasné proč psát všechno ostatní, když potřebuji zjistit jen jedno slovo? Jasně, kdybych chtěl něco z toho delšího textu, tak to je bez debat.
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 20:15

Naprosto zbytečná debata. Přečtěte si pravidla, pomáháme podle nich a zdarma. Stojí Vás to jen právě to dodržování pravidel.
V neposlední řadě třeba někdo další hledá stejné příjmení, pak zjistí oblast, obec, kdy by mohl hledat.

A mezi námi, podle čeho poznám, že všechno máte přečtené a proč tedy nemůžete napsat jméno, příjmení, o které se Vám jedná? Místo téhle debaty byste to měl napsané 20x.
Sorry, tohle jsou jen výmluvy.

Na acta publica na nástěnce čtou - podívejte se, jak to vypadá, když se nenapíše pořádně to, co chcete přečíst, nebo když je někdo "vykutálený", jen si háže odkazy nebo žádost o vyhledání, a vy, ostatní, starejte se.
Zrovna nedávno tam jeden dobrý "čtečka" vyčinil tazateli, že vložil asi 180 příspěvků, bez toho, aby sám cokoliv vyhledal, napsal (co přečetl) a teď už má zhruba tedy od druhých vyhledaný, přepsaný a přeložený rodokmen.

Pokud Vám snad naše pravidla nevyhovují, je mně to líto, pak zde asi nejste správně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod expertdb » čtv dub 26, 2018 20:46

Cítím z Vaší odpovědi, že jste se na mne trochu napálila. Ne to jsem v žádném případě nechtěl. Moc si vážím pomoci Vaši i všech ostatních. Omlouvám se, za nedodržení pravidel, ale z mého pohledu jsem to nepovažoval za nutné. Souhlasím s Vámi, nechat si všechno vyhledat druhými je neomalenost a sám bych ani z takového rodokmenu neměl radost. Budu se snažit polepšit a příště to už snad bude OK.
expertdb
 
Příspěvky: 151
Registrován: ned dub 15, 2018 9:52
Oblast pátrání: Horní Bečva

Re: příčina úmrtí Horní Bečva 1840 německy -latinsky?

Příspěvekod Zora » čtv dub 26, 2018 20:50

Jsem ráda, že jsme se shodli, rozhodně jsem se Vás nechtěla osobně dotknout, reagovala jsem jen v tom smyslu, že opravdu je nutné psát příspěvky smysluplně.
Sama špatně čtu neb špatně vidím, pokud něco potřebuji, opravdu přepíšu vše, co přečtu. Můžete si zkontrolovat.
No a na oplátku za čtení se snažím pomoci tam, kde snad už něco umím, tedy vyhledávat na acta publica nebo opakovaně vysvětlovat méně frekventované pojmy.

Přeji hodně úspěchů, ať se daří pátrat co nejvíce do minulosti.
Pokud příspěvek považujete za uzavřený, doplňte , prosím, VYŘEŠENO.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků