VYŘEŠENO_narození 1852 Oslavany němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO_narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod luko » pon dub 23, 2018 11:40

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4212/?strana=122
19.10. Karolína o: Franz Majer, kameník??? a 1/4láník v Nové Vsi m: Mariana, dcera Fr. Kohouta, domkaře v Nové Vsi.
Jde mi o poznámku: Otec tohoto dítěte... ..... ..... zemřelý F.M..... ..... ...... :?:
Nenašel jsem sňatek rodičů, proto si myslím, že ta poznámka mi dá vysvětlení.
Děkuji předem za pomoc. :wink:
Naposledy upravil luko dne úte dub 24, 2018 11:04, celkově upraveno 1
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod Zora » pon dub 23, 2018 11:46

Poznámku nepřečtu přesně , ale zjevně jde o otce, který Karolinu legitimizoval, čili sňatek hledejte až po narození Karoliny.
Jako otec dítěte se přihlásil před svědky F.M , kamenický tovaryš z Neudorfu.

Všimněte si čárky v kolonce nemanželská.
Z

edit
Karolina se narodila v octobri 14852 a v novembri zemřela. Otec tedy musel stihnout legitimizaci (svatbu) v této době, zemřelé dítě nelze legitimizovat.

Ještě mě napadlo, zda se třeba rodiče nebrali hodně těsně před porodem, že už dítě nebylo uznané jako pocházející z manželství.
V Nové Vsi jsem ale zápis o jejich svatbě nenašla...

Zkuste ještě farnost Řeznovice, myslím, že v Hrubšicích byli nějací kameníci...
Zajímavé je, že u narození Karoliny chybí číslo domu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod luko » pon dub 23, 2018 12:10

Otce na 90% znám. Jen se chci ujistit. Jestli je to ten ,co myslím, tak ten byl ženatý. :)
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod Zora » pon dub 23, 2018 12:14

aha, inu jsme v roce 1852, takže se mohlo jednat i o to, že otec souhlasil s tím, že chce být zapsán do matriky (teď jsem se pohybovala pořád před r. 1700, sorry)

Fakt je ten, že v poznámce se vůbec nic nepíše o manželství. Jak se jmenovala Karolina třeba při sňatku? Příjmení po matce nebo po tomhle F. Mayerovi?

Opravdu to vypadá, že jde jen o zápis otce (nebyl ale s matkou spojen manželstvím), ale ne o legitimizaci po uzavření manželství.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod luko » pon dub 23, 2018 12:54

Tak je to jinak. Ono těch Františků Majerů bylo hodně a všichni kameníci v Nové Vsi. Našel jsem asi už konečně toho pravého. Zemřel měsíc před narozením Karolíny na tyfus. Karolína potom zemřela ve stejném domě. Tak se omlouvám tomu druhému, že jsem z něj dělal záletníka :lol:
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: narození 1852 Oslavany němčina

Příspěvekod Zora » pon dub 23, 2018 14:46

Ok a já se musím omluvit, že jsem se ptala na příjmení Karoliny.... když o řádek výš píšu, že měsíc po narození zemřela .... To bylo asi z hladu :oops: :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků